• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    EATHAT: "spousta modelu je zadarmi" je diskutabilni .. uz se mi parkrat stalo, ze jsem neco nasel jenom na cults3d a bylo to zpoplatneny
    a neslo ani o nic extra slozityho, nebo nejaky komplexnejsi model, jenom se jeho autor rozhodl, ze svoji praci nechce dat jen tak
    EATHAT
    EATHAT --- ---
    MATT: jak to jako myslis? spousta modelu je zadarmo na nettu k sehnani...co presne schanis?
    CERMI_FOX
    CERMI_FOX --- ---
    MRAKY: jo, celkem v pohodě. Mám tiskárnu v dílně, je na ni namířená kamera, abych mohl sledovat, jestli se třeba nekousl filament nebo tak něco. Zároveň je tam kouřový čidlo napojený na zabezpečovačku, takže doufám, že bych to snad stihl doběhnout uhasit.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    MATT: si vymodeluj woe;)
    MATT
    MATT --- ---
    Nenašli jste nějaký místo, kde by se warezily 3D modely?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PISTA1: nožička je easy, ale strašně to cintá. Zkus si vytisknout něco třeba ve tvaru U a ideálně malinkýho .
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    PISTA1: nechci tady delat mlekare dana, ale tpu je easy, daleko horsi je tpe a cim vic gumovy, tim vetsi problem, dalsi level jsou ostry uhly a pak vetsi objemy;)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Co uděláte když chcete prodat starej book a chybí na něm nožička?
    Koupíte za 500 půl kila flexu a nožičku za korunu si vytisknete.

    Musím teda říct, že obava z tisku TPU, když jsem všude četl, jak je to "náročný" byla zbytečná.
    Hodil jsem tam od oka 210° stáhnul rychlost a valí to jako jakejkoliv jinej filament.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SKAUT: to byla anet A8
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Na nějaké tiskárně byla "aféra" s hořícími konektory neboť její výrobce použil přelevné kopie ( tuším že to bylo Creality zrovna)
    KULA
    KULA --- ---
    PISTA1: jak říkáš, já ji měl z druhé ruky a nezkontroloval jsem si spoj. Asi byla vůle uvnitř, vznikl oblouk. Nový konektor je procínován do bezvědomí.....
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    KULA: Jakej je na konektoru plast je pro funkčnost absolutně jedno. Jasně rozhoduje o tom jestli se to v případě poruchy bude jen tavit nebo to chytne plamenem. Ale pokud bude konektor OK může být kryt klidně z papíru.
    Problém byl jinde a to velkej přechodovej odpor konektoru kterej začal topit. Buď oxidace, volný spojení v konektoru, ale s největší pravděpodobností to někdo jen prasácky napájel.
    Pak by tu byla ještě možnost "magnetický" mosazi, (železnej fejk) ale u XT konektorů sem se s tím ještě nepotkal.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ANDY_WARHOL: jasne asi hadam 1 bit. Ale to mi staci a je to idealni. Bude to stejne jako v tiskarne, digitalni clona.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    RAINBOF: akorat je cernobilej
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JVCNC: kdepak to tam je.


    PECA: jde mi fakt o velikost displeje premejslim tu tiskarnu kuchnout :) za ty kacky mi to prijde jako dobrej set elektroniky a ostryho (bw hadam) displeje.
    PECA
    PECA --- ---
    JVCNC: Neví, "velikost displeje" se běžně udává jako úhlopříčka (byť z ní nevyplývá poměr stran).
    RAINBOF: Rozlišení je 2560 × 1620 px. Pokud ti jde skutečně o fyzické rozměry displeje, tak budeš muset vyvinout větší snahu. Bude to chtít vyhledat náhradní displej a co to je za konkrétní typ.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PECA: spise ho asi zajima rozliseni
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PECA: a je to velikost displeje ? ja nechci tisknout totiz :)
    PECA
    PECA --- ---
    RAINBOF: Ono to je jen pro lidi, co umí číst: ● Larger Printing Size: 82(L)X130(W)X190(H) mm3.
    ;)
    KULA
    KULA --- ---
    MRAKY: Mě na Enderu 3 z druhé ruky zahořela TX60 spojka. Jdu do kuchyně, cítím gumu, jdu z kuchyně, na spojce už tančí malý plamen. Nicméně to spíš potvrzuje teorii, že číňan vyrábí termoplast ze všeho co má zrovna na skladě. Normálně by to tak spojka nemohla udělat. Udělala. Přepájel jsem si TX90 z GME a zatím dobrý!
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Mě se jednou povedlo malém zahoret když sem omylem použil 12v topné tělísko hotendu ns tiskárně, kde bylo napájení 24v. Ale to sem u toho byl :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam