• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    QWWERTY, QWWERTY: pri dohledavani detailu jsem zjistil, ze zadny takover nebyl ale jenom remodel, bo to vlastni poard Makerbot, resp. Stratasys .... ook

    anyway:
    porad si trvam na tom, ze dokud to bezelo v te stare podobne, tak to bylo pouzitelny
    2020-03-14 - posledni snapshot staryho thingiversu, nez prekopali homepage a uplne vsechno
    (korelace s obdobim zacinajicich covid lockdownu je vesely bonus :D)
    Thingiverse - Digital Designs for Physical Objects
    https://web.archive.org/web/20200314104944/https://www.thingiverse.com/

    tak jako tak tam byly problemy asi dlouhodobe
    Dr. Lex' Blog: The State of Thingiverse, End of 2019
    https://blobblubblobblog.blogspot.com/2019/12/the-state-of-thingiverse-end-of-2019.html
    The turning point was somewhere in 2017, when one of the main moderators of the website, called ‘glitchpudding’, suddenly left.

    Misc: Formnext 2019 aka “just too much for one day” | XYZ dims *
    https://xyzdims.com/2019/11/21/misc-formnext-2019-aka-just-too-much-for-one-day/
    - only 2 web developers are assigned to Thingiverse maintenance as of 2019/11
    - there is a backlog or debt of problems unaddressed for the years and MakerBot is aware of it (to the public it seemed nobody cares at MakerBot)
    - Thingiverse is costly running it, and provides no (significant) income
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    thingiverse bylo super nez ty 2 roky zpatky nebo kolik doslo k takeoveru a od te doby je UX fakt otresny
    nefungujici tlacitka, nesmyslny refreshe, thing -> login -> homepage, nefcni filter v global commentu, etc..
    nebo tenhle priklad - tady to ukazuje "4 comments" ... otevru je a nactou se jenom 2
    je to glitch? jsou tam skutecne jenom 2? nebo ty dalsi 2 nekdo smazal? wtf


    btw prusovy printables maji i funkci pro import vasich veci z thingiverse, pokud by jste chteli zmigrovat cely profil a nedelat to manualne
    ale uprime se priznam, ze i kdyz mam zmirrorovany printables profil, tak stejne v defaultu chodim na thingiverse, protoze je toho tam proste nejvic a to jednoduchy UI mam porad radsi nez Printables

    + remixovani ... tezko mit velkou remixovaci komunitu, kdyz nemate velkou komunitu
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KULA: proc ? aby me stvaly ? Co jsem napsal, tak to vnimam nemusim hledat chyby abych nasel chyby pokud o nejaky vis tak ji reportuj :)

    FARIN: tech jsem si nejak vubec nevsiml si to prokoumam.
    KULA
    KULA --- ---
    RAINBOF: tak si jich začni všímat, první věc které jsem si tam kdy všiml a něco, co mě triggeru pokaždé, když tam vlezu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KULA: takovy veci vubec nepozoruju :)
    KULA
    KULA --- ---
    RAINBOF: příjemnější na používání? myslíš, když jsi třeba na stránce 22, klikneš na detail modelu a pak se vrátíš o krok zpět, jsi místo na straně 22 pěkně na začátku. Děsivé funkční UI :D
    FARIN
    FARIN --- ---
    RAINBOF: co ti chybi na Printables kolekcich?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FARIN:
    No a ze byli prvni a prdeli na to. Proste na to nemeli prachy. Josef taky po tom, co posilal tisteny modely v krabicich od vseho co bylo po ruce taky chvili stagnoval nez se do toho obul :)

    Za me je tam mnohem vic lidi a modelu to je pro mne celkem zasadni. Dost se tam remixuje coz je velmi prijemny kdyz se vratis ke svymu modelu a zjistis ze na tom nekdo dal makal. Je fakt ze prohlizec 3D na printables uz opravili drive nebehal na mobilu. No a pak ty vlastni kolekce. kolikrat si proste udelam seznam a pak se k tomu vratim sjednotim si to a neco vytisknu jako set.
    FARIN
    FARIN --- ---
    RAINBOF: thingiverse tezi akorat z toho ze bylo prvni a nekolik let na te projekt nikdo nesahl. Ted probiha nejaka snaha to vzkrisit, tak jsem zvedavy co s tim udelaji. Ale zajimalo by mel v cem to spatrujes lepsi na pouzivani?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1: thingiverse, je precijem trosku prijemnejsi na pouzivani a pouziva ho mnohem vic lidi.
    FARIN
    FARIN --- ---
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Jsem si říkal, že bych mohl někam naházet svoje STL který by se mohli třeba někomu hodit, jen nevím kterej server vybrat...
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Jop, pry to má být na vánoce, taky jsem na tohle info narazil.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ZVIRATKO: taky ho vyhlizim :) na skupine mi taktne i netaktne naznacili ze prej na vanoce
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ja furt vyhlizim prusaslicer 2.6.0-alpha1, nasel jsem k tomu commit ale nekdo zahladil stopy :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: zvlášť když si zvolil tuhle barvu 😉
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    ANDY_WARHOL: to je pravda... tohle taky vypada jako ze tu Benchy neco zere (alespon kolega kdyz to videl a nevedel, tak si to myslel) :-)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ZIGI: akorát nesmíš tisknout model stromu, jinak by si nepoznal, co je podpora a co ne 😁
    ZIGI
    ZIGI --- ---
    Tak jsem vyzkousel ty organicke podpory (testovaci model od Prusi, uz rovnou gcode) a musim rict ze sexy :-)

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Odpovim si sam, tajej to a je to na vanoce.
    FARIN
    FARIN --- ---
    ZIGI: Tohle je zrovna někdo koho neznám, ale klidně mu napis přímo na Twitteru. Třeba se podělí.

    U zdroje jsem viděl tyhle supporty na XL, tam to může mít ještě větší smysl (šetření materiálem). Někdy je zajímavý pozorovat v timelapse k XL místo výtisků cívku filamentu, a ubývá to fakt enormně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam