• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ACID: pokoupím, děkuji

    ZVIRATKO: Takže ano, byl to špatný přenos tepla. heatblock/těleso.

    Byl už starší, vypálený a deformovaný, pasta (možná i ten alobal) by asi pomohla, každopádně moc děkuji. Jako po několikáté, už nemám chuť to hodit z okna :D

    Máš to u mě, ZVIRATKO. hezký večer všem.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: je resil ted o vikendu neco vzdalene podobneho pro zmenu s cidlem, je tam uplne volne, kolem hromada pasty, menil jsem heater a nevsiml si toho. Povysunulo se to a delalo to strasny kraviny - zahralo se to, ale pak to tu teplotu prestrelilo, pak se to ucpavalo (ale teplotu to opticky drzelo). Ve finale jsem tam musel pridat pastu, dotlacit to tam co to jde a novy heater ma jeste ke vsemu uplne jinou charakteristiku takze jsem zapasil (porad trochu zapasim, blbe se to ladi) s PIDama, jinak to ukazovalo teplotu co jsem chtel ale realne to nestihalo ohrivat filament.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: také mě to teď napadlo. stejně si myslím, že to mám ucpané, takže jdu rozebírat a dám vědět.

    Každopádně moc děkuji za nasměrování. Začínám si myslet, že to tím bude. Protože co jsem heatblock trochu přimáčkl kombinačkama a dotahnul těleso, dostávám se na vyšší teploty.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: to jsem prave zjistil pri gugleni ze to lidi nepouzivaj a kdyz se na to nekdo ptal tak protoze bezna teplovodiva pasta na CPU nezvladne takovy teploty. Ja tu mam ne-muj Ultimaker, k tomu jsem dostal neco v tube co tam bylo a to jsem tam pri vymene dal a ani nezkoumal, ale je pravda ze byla hodne tvrda kdyz jsem ji stoural ven, nicmene funguje a ma uplne jinou konzistenci nez na CPU (viskozni spis jako lepidlo). Ale muzes tam urcite zkusit nacpat kus neceho pokud to ma vakl - alobal? Radsi pockej na zkusenejsi...
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: díky, tu tam nemám. Nikdy jsem nepoužíval, ale zkusím. jen tu teď nemám žádnou vhodnou. Jen něco do 150°
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: a ted koukam ze to co jsem povazoval za samozrejmost mozna samozrejme neni. Pak se nabizi ze je o trochu mensi nez dira a ma to spatny kontakt s se zbytkem heater blocku, nebo ze je to telisko proste slabe/vadne/je tam nekde studenak. Zkus pohledat jaky ma odpor a mutlimetrem to zmer...
    a pak radsi pockej na nekoho kdo ma vic zkusenosti nez ja :-
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: kdyz davas topitko do hotendu tak bys tam mel dat teplovodivou pastu :)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: možná hloupá otázka, ale kam myslíš? nikdy jsem ji nikam nepoužíval.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: teplovodivou pastu jsi nezapomnel?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: co je tedy divné, že fan hotend jede na 100% a dost snižuje teplotu. Ale i při 30%, které jsem teď nastavil, neni schopen dosáhnout požadované teploty.
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: teď to dalo 185, příprava na PLA, dle multimetru o cca 15° méně, ale to nemusí nic znamenat.

    Zkusim předehřát na 250.

    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89:co zkusit tam strcit treba PETG jestli se bude tavit kdyz to nastavis na 250? Z ceho mas heat brake? Nefouka ti na to vetrak? (ale to byl mel heater pretlacit)
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    ZVIRATKO: Nevím, jak ji mam ověřit. Mám tu bezkontaktní teploměr, tem mi ukazuje 150 a tiskárna 170. Nevěřím spíš tomu teploměru.
    ikdyž ten by měl být ok ( https://cz.farnell.com/comark/km814fs/ir-food-thermometer-30-to-200degc/dp/3437592 )
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    HONZAK89: a tu teplotu veris cidlu nebo jsi ji overoval?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Ahoj používá tady někdo desku SKR Mini E3 v3.0?
    Z ničeho nic mi hotend nechtěl nahřívat nad 170+

    Firmware jsem neměnil, termistor se mi zdál špatný (kapka prasklá).
    Objednal jsem si tedy nový termistor NTC 100kilo ohm a i nové topné těleso 24V - 40W. klasika.

    Žádná změna. Mezi tím mi přišla i nová deska, pro druhý stroj.
    Tak jsem ji zkusil vyměnit a dělá to to samé.

    Heating Failed: E1
    PRINTER HALTED

    Please Reset


    Někdo prosím nějakou radu? Díky
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    blender ...
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    Dekuju moc, zkusim.
    FARIN
    FARIN --- ---
    THRASHER: případně Onshape, to je webová aplikace.
    MIKULAS
    MIKULAS --- ---
    THRASHER: fusion 360
    THRASHER
    THRASHER --- ---
    Zdravim, prosim, soft na macOS? Nevite o necem free? Solidworks mi prisel celkem fajn, ale 9 za to davat nechci. Potrebuju v tom udelat jen par veci
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Mate tu nekdo zkusenost s creality cr10s v2 pro s bltouch ?
    Potrebuju novej marlin ale zda se ze budou problemy :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam