• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    vseobecne se spis snazim odladit tisk, aby to vylezlo hezky uz tiskarny a ne se pak patlat s chemkama nebo neco brousit, jediny smysluplny mi prijde ten aceton a abs

    tenhle sev je teda brutal hnusnej
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PECA: Nezkoušel jsem, měl jsem to v kategorii jako zkoušet tam kupovat metamfetamin :)
    PECA
    PECA --- ---
    NAVARA: V lékárnách už to nemají? Jako dítě jsem to kupoval na lepení plexiskla, nebo tak něco (jako někdy v 80. letech, pravda).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    QWWERTY: Největší grady to má z kusu středně nasáklého hadru 🤣
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NAVARA: protoze jsi to nikdy nezkousel :))
    normalne jsem prisel do drogerie v centru Brna, rekl jsem obsluze ze chci chloroform, pani odemcela skrinku, prodala mi flasku a to bylo cely
    zadny otazky, zadny ID ... jak kdyz ti v samosce na pokladne prodaji cigara
    ofc musis najit drogerii, ktera je opravdu drogerie - zadny DM, Rossman, Teta, etc...

    + za me osobne je pak zasadni skladovat to mimo obytny prostory nekde, kde se poradne vetra
    to svinstvo je tak tekavy, ze to pomalu zdrha i pres ten originalni uzaver (delal jsem na flasce rysku, abych si to potvrdil)
    nema to sice takovy ucinky, jak se tvari v televizi, ale i tak bych se co nejvic vyhybal tomu to dychat, takze behem prace jsou OPP dle bezpecnostniho listu samozrejmost
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    QWWERTY: No, sehnat chloroform mi moc snadné nepřijde :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKAUT: to uz mi prijde snazsi to resit prosprocesem ala ABS+aceton / PLA+chlorofom / PETG+pasta :))
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    NAVARA: On to dopočítá ale za ideálních podmínek.Takze je třeba ladit. Kulaté věci jsou vždycky se švem na štíru, nějaký malý tak bude vždy v závislosti na poladeni PA / LA retrakci, wipe... Pak stačí jinačí teplota při tisku / jiny výrobce filamentu a jsme zas na začátku 😄
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Chm chm, že to prusaslicer nedopočítá… ale aspoň vím co hledat, díky :)
    JENIIK
    JENIIK --- ---
    NAVARA: jinak řečeno: Tam to začíná kreslit další vrstvu...
    VLADDRACUL
    VLADDRACUL --- ---
    NAVARA: je to šev/seam - dá se odladit správnou retrakcí a linear advance, popřípadě si můžeš pohrát se seam position ve sliceru
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Co mi na kruhových objektech dělá ten pruh a jak se ho zbavím?

    JENIIK
    JENIIK --- ---
    JVCNC: Tak Pepa Průša je spíš obchodník, než konstruktér. Ale v dnešní době je důležitější obchodnický talent a PR, než skutečná kvalita. Stěží to změníš ;-)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ACID: Na tom "mini" mam bowden, 40D bylo OK. Na druhé (voron) mam direct a taky nebyl problém. Ale jak jsem psal, hodně gumový flex jsem nezkoušel.
    ACID
    ACID --- ---
    Je mi jasné, že flex nepotřebuje komoru, spíš mi šlo o to, jak to zvládá podavač a bowden
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ACID: Jakmile je to v komore a slušně odladěné tak v pohodě. Mam doma něco co kdysi byl Prusa mini ( po nějakých modifikacích ted) mam to v bedně a od zakrytovani tisknu jen ABS. Nylon taky v pohodě, ten s vláknem by nemusel možná ani mit moc ohřátou komoru ( Makerforged tiskne Onyx, jejich nylon s CF, na studenou podlozku ktera nema ani vyhřívání). Flex ktery jsem zkoušel a pak i tiskl nepotreboval ani jeden komoru ( dle datasheetu výrobce) tuším. Netiskl jsem ty hodně gumové.
    Zkoušel jsem i polypropylen ale to je hrozná potvora takže větší dily vzdycky fail ( možná moc mokrej filament ), zkroutilo se mi to i pri 45°C v komoře.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    JVCNC:
    PECA: fungovat nemuze hlavne proto ze je to bedslinger, uz vidim jak to ten model s podlozkou soupe akceleraci 20m/s^2 na 500mm/s :-D to bude potrebovat enclosure aby ten model nezustal nekde ve zdi
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ACID: u Bambu je trochu problem s tim ze nejde regulovat pritlak a ma to docela velky. Teda je to problem trochu teoreticky, protoze lidi tisknou udajne i 60A (me se 70A teda nepovedlo, mozna delam neco blbe). 90A jsem vytisknul v pohode v podstate na defaultni nastaveni (3.6mm^3/s a trochu mensi retrakce tusim?). Poladit to jde pokud clovek udela diru na spravnem miste, pak je tam normalne sroub na povoleni.
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    PECA: Problem je za ta cesta fungovat nemuze, a ze se rozhodli tu cestu oznamit, aniz by to vlastne vyzkouseli a zjistili ze to je blbost. Pak je tu dalsi vec ze ani s IS to nejakych zazracnych hodnot nedosahuje a obecne stroje bez IS (mimo 3d tisk prakticky vsechny) dosahuji lepsich vysledku uz jen proto, ze autori o konstrukci stroju vi vic nez praktickz nic. Chapat se to dalo kdyz prusa zacinal ze nemaji zkusenosti a zkusene lidi a penize na vyvoj. Dneska se to chapat a jakkoliv omlouvat uz neda vzhledem k dostupnemu rozpoctu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam