• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ZVIRATKO: V podstatě celý profil dělám od nuly, i když překopávám nějaký generic. Většinou nejsem spokojenej s teplotama ( soudržnost vrstev a vizuál ), chlazení, retrakce a PA ( používám cary do pravého úhlu - Eillis guide, prázdná kostka mi nepřinášela rozumně interpretovatelné vysledky.) Ale pořád mám problémy najit nějaký rozumný střed.
    Občas si říkám že jsem si měl koupit Bambu ( i navzdory tomu co jsem tu nedavno psal za výhrady k ní 🙈) a měl bych to jednodušší v mnoha směrech 🤣
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    To kolečko je prusament PLA vytištěný MK4 v boxu s defaultním nastavením (0.2 s 0.4 tryskou) krom infillu, co si pak dám ke krabici abych viděl jak ta barva vypadá vytištěná.

    Ale přesně - na "skutečných" tiscích bych to nechtěl, proto to právě řeším :)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    i ruzne barvy stejneho vyrobce se mohou chovat uplne jinak, a to nekupuju nic levneho, ale da se vetsinou uz podle konzistence struny odhadnout co to udela

    pressure advance teda posledni dobou kalibruju spis okologicky, protoze proste PLA 0.02, PETG 0.04 atd., jedine co se mi nepovedlo je PA12, tam se to pod 0.03 pri kalibraci trha do blobu a PA tower v podstate nema rohy, a kdyz zacnu na vyssi hodnote tak to zas vypada jak kdyz to nic nedela :) myslim ze je to moc tekuty a ta hodnota bude nejaky nedeterministicky fungujici hausnumero jako u TPU...


    SKAUT: co tak zbesile ladis na jednom materialu? Ja se takhle zasekl jen na tom Nylonu, holt ho asi dodelam a nebudu pouzivat prestoze veci z nej vydrzi asi cokoliv, ale tisknout se to neda... :)
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    SKAUT: ja se po vyzkouseni materialu snazim zustavat spis u jednoho vyrobce, jakoze zkusim ruzny PLAcka, neco mi sedi, beru pak PLA jen od jednoho,,,

    chapu, ze tohle neni pro kazdyho, nekdo kdo chce tisknout treba zbesily barvy, tak jeden vyrobce je proste mit nebude

    co chci ale rict, vytisk s takovymhle svem je pro me neprijatelnej, to bych hodil do kose a vubec bych ani nepremyslel o nejaky postprodukci – s tim zase souvisi, ze kazdymu staci jina kvalita tisku
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K: Za úplně stejných podmínek? Tzn. stejný materiál, stejné teploty, stejně opotřebená tryska, rychlost, u bowdenu jeho opotřebení...

    Co s tim můžeš udělat je si poladit co bylo psáno níže (LA, retrakce, wipe) ale dáš jiného výrobce stejného materiálu ( klidne i u stejné značky u těch hodně levných kde jim to dělá ten s nejnižší cenou) a ladis zas.

    Ja mám třeba 3 profily pro jeden materiál od konkrétního výrobce. Desítky hodin s tím strávené a pořád nejsem spokojený ( nemluvě o počtu extruderu které jsem zkusil 🤣), peníze radši nepočítám.
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ten sev je horsi ale treba z bambu labu to takhle leze a poladit to moc nejde
    navic je to na fakt blbym miste

    NAVARA: ja bych zkusil snizit seam gap, pokud to tvuj slicer ma, pripadne zkusit ty dalsi volby. Treba Staggered inner seams se ted objevilo v posledni dev verzi Orca Slicer a neco to dela, ale taky mi to na nekterych modelech zpusobilo chyby v perimetru (na konkretnim modelu kde je par chybek a i jine volby zpusobovaly to same). Jinak jak uz bylo psano, poladit si linear advance/pressure advance aby to extrudovalo co nejpresneji material, zkus zapnout/vypnou ruzne "wipe" a nebo jine poradi perimetru (nejdriv vnejsi a pak teprve vnitrni)

    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    R0C3S3K: v tom se taky shodnem, proto jsem psal, ze odladit jeden standard prumer mi prijde normalni
    s postprocesem na kazdy kus bych se taky nedrbal :D
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    SKAUT: ten sev nekde byt musi, ale takhle singnifikantni jsem ho nemel nikdy a to nejsem zadnej mistr tiskar

    QWWERTY: podle me to jde nastavit v defaultu daleko vic prijatelne, aby jsi nemusel nic ladit pro kazdej model, ja mam teda vlhkost v pokoji, kde mam tiskarnu pomerne stabilni, jeste navic v boxu, neziju v thajsku;)

    ja bych teda zase nechtel u kazdyho kusu absolvovat nejakou postprodukci;)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    R0C3S3K: jasne, ale pokud potrebuju tisknout, tak nemam chut ladit kazdy kus individualne, jenom protoze jsem v pulce zmenil znacku filamentu, ze se zmenila vzdusna vlhkost, etc...
    nemluve o tom, ze kdyz mam kus, co se tiskne 2 hodiny, tak v tom utopim strasnyho casu a vyhodim kybl plastu, nez 100% odladim dobry kus, ...
    proste jednou odladim prumerny average na nejakym rychlym demo objektu a zbytek mi resi postprocess
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    R0C3S3K: Ten šev někde být musí. Aby nebyl moc vidět je třeba si k tomu sednout a ladit. Nebo jej dát na náhodnou pozici ale zas tam budou diry po celém výtisku.
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    vseobecne se spis snazim odladit tisk, aby to vylezlo hezky uz tiskarny a ne se pak patlat s chemkama nebo neco brousit, jediny smysluplny mi prijde ten aceton a abs

    tenhle sev je teda brutal hnusnej
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    PECA: Nezkoušel jsem, měl jsem to v kategorii jako zkoušet tam kupovat metamfetamin :)
    PECA
    PECA --- ---
    NAVARA: V lékárnách už to nemají? Jako dítě jsem to kupoval na lepení plexiskla, nebo tak něco (jako někdy v 80. letech, pravda).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    QWWERTY: Největší grady to má z kusu středně nasáklého hadru 🤣
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NAVARA: protoze jsi to nikdy nezkousel :))
    normalne jsem prisel do drogerie v centru Brna, rekl jsem obsluze ze chci chloroform, pani odemcela skrinku, prodala mi flasku a to bylo cely
    zadny otazky, zadny ID ... jak kdyz ti v samosce na pokladne prodaji cigara
    ofc musis najit drogerii, ktera je opravdu drogerie - zadny DM, Rossman, Teta, etc...

    + za me osobne je pak zasadni skladovat to mimo obytny prostory nekde, kde se poradne vetra
    to svinstvo je tak tekavy, ze to pomalu zdrha i pres ten originalni uzaver (delal jsem na flasce rysku, abych si to potvrdil)
    nema to sice takovy ucinky, jak se tvari v televizi, ale i tak bych se co nejvic vyhybal tomu to dychat, takze behem prace jsou OPP dle bezpecnostniho listu samozrejmost
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    QWWERTY: No, sehnat chloroform mi moc snadné nepřijde :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    SKAUT: to uz mi prijde snazsi to resit prosprocesem ala ABS+aceton / PLA+chlorofom / PETG+pasta :))
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    NAVARA: On to dopočítá ale za ideálních podmínek.Takze je třeba ladit. Kulaté věci jsou vždycky se švem na štíru, nějaký malý tak bude vždy v závislosti na poladeni PA / LA retrakci, wipe... Pak stačí jinačí teplota při tisku / jiny výrobce filamentu a jsme zas na začátku 😄
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Chm chm, že to prusaslicer nedopočítá… ale aspoň vím co hledat, díky :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam