• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Muzu se zeptat kde a za kolik jsi sehnal ty hodinky? Ja co jsem nasel tak bud za to chteji nesmysl nebo umi merit jen do 0.1
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Existuje treba tohle https://github.com/DW-Tas/Klicky-00

    Osobně jsem vždy jednou offset nastavil a pak na to nikdy nesahal ( pokud jsem nerozebral něco co by jen ovlivnilo). Takže když jsem chvíli používal Klicky tak to fungovalo jak mělo ( rozdil tryska - klicky byl pořád stejný).
    Prvni byla znodovana předělávka Prusa Mini kde jsem si srovnal bed tak že jsem nemusel probovat nic ( ani delat mesh).
    V0 mam srovnanou hodinkama na 0 ( - 0.02mm) takže taky nemusim nic.
    A poslední pořád stavim, ted me bude čekat rovnání toolheadu k bedu protože je to celý křivý ( to je tak když jsou profily říznuté křivě, sice o "málo" ale ve vysledku to nějakou desetinu hodí.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: No prave. Kdezto u tap nebo mk4 hrot trysky je zaroven i hrotem proby. Takze offset je 0.
    Nevim jak normalni lidi ale ja offset kalibruji celkem casto protoze se "neco" na tiskarne posune.
    Ale slibuji ze na podzim si poridim vorona a ten 3rd hand nesmysl poslu do sveta
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Hmm ted jsem trochu vykolejen. potřebuju znát offset do konfigu ale pak už nemusím nic řešit ne? A nemusí být 0. Tím jen nastavím jaký rozdíl mám mezi tryskou a klicky ne? Alespoň tak nejak si pamatuju že jsem ji pouzival .
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Klicky? Ono je nejakej figl jak s klicky mit 0.0 z-offset?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Tak ono to neresis ani s TAPem, Klicky a podobně. Krom prvotního nastavení.
    Nebo to máš srovnaný a nepotrebujes žádnou sondu ( což nejde všude)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: Ja bych uz nechtel nic jineho nez MK4 nebo cokoliv s nextruderem. Naprosto jsem zapomnel resit cokoliv s podlozkou, rovnosti apod. uz se tesim az bude venku multi material addon :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Jsem musel vymenit abl protoze se mi povedlo ohnout hrot cr-touche.
    Poridil jsem btt microprobe a uz nic jineho nechci
    Cr-touch mi v 50 samplu vytahl standard deviation .04, microproba kdyz ma blbej den .006.
    A kus z toho mozna bude maticema na Z
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja sem kdysi koupil levne piezo, ale jeste to nemam rozchozeny, to by melo reagovat snad na vsechno
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: To je právě ten bed od MandalaRoseWorks který jsem zmínil níže. Na ten ale nemůžeš s Beaconem. A s indukční sondou je zas třeba dávat pozor kde budeš "merit" .

    Což by mě moc netrapilo protože na V0 nepoužívám nic ( mam to prostě srovnany hodinkama na 0 po celý ploše, a u velký mám TAP( takže snimam fyzicky povrch podložky). Takže jsem už kdysi pokukoval že bych to koupil ale CLO, DPH a doprava se mi nelíbí...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Teoreticky muzes magnety zapustit do bedu a pak tooerance bude pouze rovnost plochy toho hliniku. Chtel jsem to udelat takhle ale kdyz jsem videl kolik by me to stalo (130% ceny tiskarny) tak jsem si rekl ze na takove to domaci zvykanicko mi staci i krivej bed.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ORBIT: Vetsina magnetů co jsem viděl ma oboustrannou "pásku". Z těch běžně dostupných. Pokud nemáš bed jako celek ( v některých kitech ).
    Další je podložka, pokid nemáš jen plech s práškovým PEI tak máš zas nálepku s oboustrannou páskou.

    U druhé a třetí tiskárny jsem si magnet lepil sám takže mám celkem konzistentní tloušťku ( rovněž to bylo po nalepení asi dva dny hodně zatížené) ale u jedné podložky s G10 povrchem mi uteklo že ta 3M oboustranná páska byla v jednom místě trochu silnější ( na tom velkym archu se to taky blbě měří a vidět to není když jde o setiny).
    Každopádně další už byla OK neboť to jsem si předem změřil.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    SKAUT: Na takove lepeni kde potrebujes presnest bych doporucil sterku na nanaseni lepidla, ktera bude mit zuby/hrebinek ve vysce v jake chces mit vrstvu lepidla. Muzes si ho navrhnout a vytisknout.. tim budes mit konzistentni tloustku vrstvy. Pro lepeni pak sundat bed a rovnomerne zatizit nejlepe v lisu, ale to pujde tezko protoze uz mas zespod nalepeny heater :) ale aspon to mit na tuhe rovne plose
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ORBIT: Pinda nebo co to ma Prusa Mini.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    SKAUT: Bavis se o jakem mereni? Pinda sondou nebo nextruderem?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Pořád to je "indukční" takže magnetický pole. Pokud máš magnet, musí být po celé ploše - odpadá třeba luxusní bed od MandalaRoseWorks. Ten magnet musíš přilepit nějak, většinou oboustranné lepidlo a to může mit ruznou tloušťku ( neptej se jak to vim ).
    Koneckonců u Prusa sondy jsem měl taky problém že měřila neco jiného než byla realita.
    Bylo to mimo o nějakých 0, 08 coz je nepěkně dost ( minimálně pro mě). Oboustranka o kousek míň ale pořád to bylo dost na to abych nedohonil hezkou první vrstvu.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: mas pravdu. ale bylo by zajimave zjistit jaka by byla pripadna deviace a jeste zajimavejsi zjistit co je na vine, pokud by nebyla konzistentni
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: vzhledem k tomu že je to venku už hezkou dobu tak je už i nějaký klon. jméno teď nevím..
    Pořád to ale nebere fyzický povrch , takže hezký, rychlý ale ne úplně ideální a přesný.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    CYBERHIPPY: jako kdyby to nestalo nesmysl tak by mi to vubec nevadilo.
    CYBERHIPPY
    CYBERHIPPY --- ---
    100 Point Bed Leveling Mesh In Under 10 Seconds! (Beacon)
    https://youtu.be/Ht4JzDSEZfQ?si=BblHmXLSY_O5DDff
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam