• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    MMU pro MK4 camming soon. Stay tuned!
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    ACID: Jaký by to mělo mít význam? Standardně se to dělá že nejvyšší teplota je pro první vrstvu a pak se nepatrně sníží. O vyšší teplotě pro vrchní vrstvy jsem asi ještě neslyšel. Možná s vyjimkou abs/asa kvůli warpingu a vyhřívání "komory"
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ACID: zajimave, dekuji, vyzkousim.
    ACID
    ACID --- ---
    LEXXA: funguje mi to opačně, i u PETG, kde jsem s tím měl problémy. 5-10st víc od druhé vrstvy
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ACID: ja jedu prvni 65 at se hezky prilepi a dalsi 60.
    ACID
    ACID --- ---
    Kolik máš teplotu bedu? U jednoho většího výtisku jsem jel první 55 pak 60
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: Urizni z modelu spodni tri centimetry nebo neco takoveho resp vrsek nebo to jinak uprav a nasdilej pres uschovnu, poslu ti mail do zpravy. Uz jsem par spatne tisknutelnych modelu resil..
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ORBIT: nejde to. jednak to stl ma 120mb a jednak je to pod copyrightem.
    SKAUT: tak ted zrovna kupuji dalsi filament tak pridam i 3dlac :)
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Tak to je fajnovka.
    Ja na PLA davam 3DLAC a naposled co jsem mel na celem bedu tak to drželo tak že to nešlo sundat 😄
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: nasdilej model
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ORBIT: kola myslis mouse ears? a support, pokud chapu spravne jak to myslis, pridat nemuzu. nemam ho o co oprit protoze cely povrch modelu ma projit ironingem takze to pak bude videt.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: pridej tam nejaky support nebo podle toho jaky to ma tvar do rohu jednovrstvova kola, tam se to odlepuje. Je to takovy lepsi brim na kritickych mistech.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Jdu si sem pro radu.
    Mam velky (asi 90% bedu) a dlouhy (cca 80h) model, potrebuji ho vytisknout z PLA.
    Bed je asi tak rovnej jak to jde a kynematika je vcelku dst spolehliva. Filamen byl zkalobrovan. tisknu bez pressure advance
    Pravidelne po 12-14h ze vytisk zacne odlepovat od bedu coz jsem zatim u PLA nevidel.
    Tiskarna je v mistnosti s konstantni teplotou 24C a temer nolovym pruvanem (vedle toho je server v velkym prutokem ale i kdyz jsem ho vypnul tak se chovani podarilo zopakovat)
    Bed je two trees PEI. zkousel jsem jak hladkou tak i texturovanoustranu.

    Za jakoukoliv radu budu vdecny.
    zkousel jsem lak na vlasy, malirskou pasku, praby, vyhruzky. bez vetsiho uspechu.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Dekuji. Ja nakonec sehnal mutytoyo z asi ctvrte ruky za krabicku cigaret. Ono se stacilo zeptat myho automechanika
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Nahodou jsem natrefil https://www.aliexpress.com/item/1005005584594861.html ale za podobny peniz se da pri trose trpelivosti a stesti koupit stary Somet
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    A ještě je Euclid probe ( trochu jiná klicky).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ACID: Na ty V0 nic když jsem to srovnal a na VT je TAP. Zatim tisknuty ( R8), pak bude CNC Vitalli.
    Ale zaujalo mě i to Klicky00. Až budu chtit litat fakt rychle ( mam CNC gantry, 48V drivery, titan kde to šlo).
    Ono když člověk nechce litat moc rychle tak je tap fajn ale grafy z IS nejsou moc hezký i když tam mám linear s nejvyšším preloadem.
    ACID
    ACID --- ---
    SKAUT: co si začal používat místo clicky? V2.4 by měla dorazit někdy začátkem května a klicky je můj favorit
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Od otce starý Somet . Když budes sledovat Aukro obcas se tam objeví nějaké slušné a dají ae koupit za rozumny peníz ( do cca 1k Kč což je v porovnání s jinými slušnými značkami jako je třeba Mähr za hubičku). Už jsem taky jedny málem koupil než mi otec rekl ze jedny má.

    Tuším že ty čínské digitální jsou taky nejak použitelné, nedelal bych si iluze ale koneckonců chceš jen porovnat několik vzdálenosti.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Muzu se zeptat kde a za kolik jsi sehnal ty hodinky? Ja co jsem nasel tak bud za to chteji nesmysl nebo umi merit jen do 0.1
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam