• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: pridej tam nejaky support nebo podle toho jaky to ma tvar do rohu jednovrstvova kola, tam se to odlepuje. Je to takovy lepsi brim na kritickych mistech.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Jdu si sem pro radu.
    Mam velky (asi 90% bedu) a dlouhy (cca 80h) model, potrebuji ho vytisknout z PLA.
    Bed je asi tak rovnej jak to jde a kynematika je vcelku dst spolehliva. Filamen byl zkalobrovan. tisknu bez pressure advance
    Pravidelne po 12-14h ze vytisk zacne odlepovat od bedu coz jsem zatim u PLA nevidel.
    Tiskarna je v mistnosti s konstantni teplotou 24C a temer nolovym pruvanem (vedle toho je server v velkym prutokem ale i kdyz jsem ho vypnul tak se chovani podarilo zopakovat)
    Bed je two trees PEI. zkousel jsem jak hladkou tak i texturovanoustranu.

    Za jakoukoliv radu budu vdecny.
    zkousel jsem lak na vlasy, malirskou pasku, praby, vyhruzky. bez vetsiho uspechu.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Dekuji. Ja nakonec sehnal mutytoyo z asi ctvrte ruky za krabicku cigaret. Ono se stacilo zeptat myho automechanika
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Nahodou jsem natrefil https://www.aliexpress.com/item/1005005584594861.html ale za podobny peniz se da pri trose trpelivosti a stesti koupit stary Somet
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    A ještě je Euclid probe ( trochu jiná klicky).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ACID: Na ty V0 nic když jsem to srovnal a na VT je TAP. Zatim tisknuty ( R8), pak bude CNC Vitalli.
    Ale zaujalo mě i to Klicky00. Až budu chtit litat fakt rychle ( mam CNC gantry, 48V drivery, titan kde to šlo).
    Ono když člověk nechce litat moc rychle tak je tap fajn ale grafy z IS nejsou moc hezký i když tam mám linear s nejvyšším preloadem.
    ACID
    ACID --- ---
    SKAUT: co si začal používat místo clicky? V2.4 by měla dorazit někdy začátkem května a klicky je můj favorit
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Od otce starý Somet . Když budes sledovat Aukro obcas se tam objeví nějaké slušné a dají ae koupit za rozumny peníz ( do cca 1k Kč což je v porovnání s jinými slušnými značkami jako je třeba Mähr za hubičku). Už jsem taky jedny málem koupil než mi otec rekl ze jedny má.

    Tuším že ty čínské digitální jsou taky nejak použitelné, nedelal bych si iluze ale koneckonců chceš jen porovnat několik vzdálenosti.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Muzu se zeptat kde a za kolik jsi sehnal ty hodinky? Ja co jsem nasel tak bud za to chteji nesmysl nebo umi merit jen do 0.1
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Existuje treba tohle https://github.com/DW-Tas/Klicky-00

    Osobně jsem vždy jednou offset nastavil a pak na to nikdy nesahal ( pokud jsem nerozebral něco co by jen ovlivnilo). Takže když jsem chvíli používal Klicky tak to fungovalo jak mělo ( rozdil tryska - klicky byl pořád stejný).
    Prvni byla znodovana předělávka Prusa Mini kde jsem si srovnal bed tak že jsem nemusel probovat nic ( ani delat mesh).
    V0 mam srovnanou hodinkama na 0 ( - 0.02mm) takže taky nemusim nic.
    A poslední pořád stavim, ted me bude čekat rovnání toolheadu k bedu protože je to celý křivý ( to je tak když jsou profily říznuté křivě, sice o "málo" ale ve vysledku to nějakou desetinu hodí.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: No prave. Kdezto u tap nebo mk4 hrot trysky je zaroven i hrotem proby. Takze offset je 0.
    Nevim jak normalni lidi ale ja offset kalibruji celkem casto protoze se "neco" na tiskarne posune.
    Ale slibuji ze na podzim si poridim vorona a ten 3rd hand nesmysl poslu do sveta
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Hmm ted jsem trochu vykolejen. potřebuju znát offset do konfigu ale pak už nemusím nic řešit ne? A nemusí být 0. Tím jen nastavím jaký rozdíl mám mezi tryskou a klicky ne? Alespoň tak nejak si pamatuju že jsem ji pouzival .
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Klicky? Ono je nejakej figl jak s klicky mit 0.0 z-offset?
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Tak ono to neresis ani s TAPem, Klicky a podobně. Krom prvotního nastavení.
    Nebo to máš srovnaný a nepotrebujes žádnou sondu ( což nejde všude)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: Ja bych uz nechtel nic jineho nez MK4 nebo cokoliv s nextruderem. Naprosto jsem zapomnel resit cokoliv s podlozkou, rovnosti apod. uz se tesim az bude venku multi material addon :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Jsem musel vymenit abl protoze se mi povedlo ohnout hrot cr-touche.
    Poridil jsem btt microprobe a uz nic jineho nechci
    Cr-touch mi v 50 samplu vytahl standard deviation .04, microproba kdyz ma blbej den .006.
    A kus z toho mozna bude maticema na Z
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja sem kdysi koupil levne piezo, ale jeste to nemam rozchozeny, to by melo reagovat snad na vsechno
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: To je právě ten bed od MandalaRoseWorks který jsem zmínil níže. Na ten ale nemůžeš s Beaconem. A s indukční sondou je zas třeba dávat pozor kde budeš "merit" .

    Což by mě moc netrapilo protože na V0 nepoužívám nic ( mam to prostě srovnany hodinkama na 0 po celý ploše, a u velký mám TAP( takže snimam fyzicky povrch podložky). Takže jsem už kdysi pokukoval že bych to koupil ale CLO, DPH a doprava se mi nelíbí...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Teoreticky muzes magnety zapustit do bedu a pak tooerance bude pouze rovnost plochy toho hliniku. Chtel jsem to udelat takhle ale kdyz jsem videl kolik by me to stalo (130% ceny tiskarny) tak jsem si rekl ze na takove to domaci zvykanicko mi staci i krivej bed.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ORBIT: Vetsina magnetů co jsem viděl ma oboustrannou "pásku". Z těch běžně dostupných. Pokud nemáš bed jako celek ( v některých kitech ).
    Další je podložka, pokid nemáš jen plech s práškovým PEI tak máš zas nálepku s oboustrannou páskou.

    U druhé a třetí tiskárny jsem si magnet lepil sám takže mám celkem konzistentní tloušťku ( rovněž to bylo po nalepení asi dva dny hodně zatížené) ale u jedné podložky s G10 povrchem mi uteklo že ta 3M oboustranná páska byla v jednom místě trochu silnější ( na tom velkym archu se to taky blbě měří a vidět to není když jde o setiny).
    Každopádně další už byla OK neboť to jsem si předem změřil.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam