• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    používání, stavba, zkušenosti, rady, nápady, prostě cokoliv této technologie budoucnosti.
    rozbalit záhlaví
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    NAVARA: Duben ;) teda zalezi na tom kolik je objednavek.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    ORBIT: RC1, takže tak možná duben-květen :o

    Release 6.0.0-RC1 Firmware for Original Prusa MK4 & MK3.9 · prusa3d/Prusa-Firmware-Buddy · GitHub
    https://github.com/prusa3d/Prusa-Firmware-Buddy/releases/tag/v6.0.0-RC1
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JVCNC: spojek myslis to co je mezi tyci a motorem nebo to je mezi tyci a osou x? a jak to myslis s tim prumerem?
    JVCNC
    JVCNC --- ---
    trapézové šrouby i ty čínské bývají obvykle dostatečně rovné, problém je, že každý sere na osazení šroubů do spojek a všichni to tam cpou za velký průměr který není tolerovaný a od toho jsou tyhle problémy.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: Ja to roave rucne uz se dvema Z nedam. To uz chce takovou silu ze mam celkem obavy ze poskodim motory

    A jinak jasne, wobblex je na endera totalni overkill. Mne by stacilo zarovnat nejak kloudne to co mam
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Už chápu. Já to na V0 ( kde je jedna co tahá bed v Z ose) seridil.tak že jsem to nechal lehce povolene a rukou sjel bedem.nahoru a dolu ( ale taky je tam houby delka).

    Bud cely kit ( AE ), nebo koupíš u Číňana piny ( nařezana hlazenka taky postačí) ale porad je to na Ender overkill. i kdybys to udelal ze svarovaciho drátu ( μm asi moc honit nebudes vzhledem k tomu co to je. Nebo muzes vytisknout ten díl pro uchycení matice s ovály.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SKAUT: No prave ze tyce jsou uplne rovny...
    Proste mam pevny bod na ose X. Ten potrebuji zarovnat s osou motoru se kterou muzu hejbat.
    A nevim jak.
    Ten WobbleX vypada zajimave. Jen si nejsem jisty ze dokazu sehnat ty 3mm piny v dostatecne kvalite.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    LEXXA: Jojo vyměnit za rovný.
    Ta pruzina by měla zaridit aby matice nemela.moc.vuli nahoru a dolu, ze ti to hazi do stran nevyřeši.

    Tak bud rovny ( pokud je mas pres coupling tak je demontuj a zakutalej po rovný ploše ), nebo uchycení mít takové které nepřenese tu nerovnost. Gucci řešení ma MirageC s Wobblex uchycenim ( jen pro příklad) https://github.com/MirageC79/Interfaces-for-WobbleX-integration
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    LEXXA: Vymenit krive tyce za rovne
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Asi nikoho neprekvapi ze si jdu pro radu :)
    Na svem enderu mam dual z napojen na jednom driveru
    Uchyceni motoru k ramu tiskarny umi serizeni v ose x a y.
    Dle vseho vodici tyce (T8x4) nejsou uplne rovne a kolmo k ose x tiskarny.
    Existuje nejaky blbuvzdorni postup jak tohle seridit?
    Zkousel jsem pouzit ty bezne bronzove matice, ted mam takovety anti-backlash s pruzinou a nerekl bych ze to ma nejaky efekt.
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    PECA: Na printables jsou parametricke boxy..
    PECA
    PECA --- ---
    Existuje nějaké relativně přístupné místo na internetu se zálohami modelů k tisku (STL, 3MF...) pro FDM, jako třeba Modi Boxi, Omni 2 a tomu podobné?
    Našel jsem mraky různých figurek pro SLA, ale takovéto větší organizéry už méně.
    Ani nevím, jestli to chci tisknout, ale nějaký pokus bych si udělat chtěl, případně se mrknout na nějaké zajímavé inspirace ohledně spojování, úchytů, zámků, čepů etc v takovýchto modelech.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    kdyz jde jen o vizualni zmenu barvy, tak je asi jedno ze to proste prejde plynule z jedne do druhe, pokud je ale zmena typu filamentu, tak to bez vycisteni trysky nejde...
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    R0C3S3K: V Prusa sliceru je to easy, návod jak psal Navara. Rozhodně doporučím zkusit. U některých filamentů a tisků jsem si raději podržel kus filamentu co to vytlačí aby se vycistila tryska, kdyz jsou to barvy kde by to mohlo být vidět. Ale většinou to dopadne samo a neřeším to.
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    R0C3S3K
    R0C3S3K --- ---
    ORBIT: je nekde popsano nebo treba video, jak na to? mam mk3s+
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    ANDY_WARHOL: To budu resit az budu mit MMU v provozu, ale urcite to zkusim. Diky, dry box asi budu muset poresit trochu vic sofistikovane protoze mam jen jeden sunlu na jednu spulku a budu muset vyrobit neco lepsiho.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ORBIT: prusa umoznuje z toho drahyho rozspustnyo udelat jen rozhrani a pak ten zbytek zase normalne, takze rozpustis jen kraje a zbytek odpadne.
    btw, pokud normalni filament saje vodu, tak ten rozpustnej to je jeste mnohem horsi, az to budes resit, mej to na pameti a udrzuj to zasadne v dryboxu
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    ORBIT: Proto jsem za to vysolil prachy, protoze jsem linej a otevre to zase vratka k novym vecem.
    Na ty supporty jsem zvedavej, jak to pujde kombinovat. Nebo nekam zakomponovat flex
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    QWWERTY: 100%
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam