• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SHINIGAMI3D tiskárny
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: Mysleno na pudorys, kolik celá sušička zabere mista a kolik civek tam dam.
    Jinak je tam mrak mista..
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: me prave prijde ze kdyz das civku na lezato , tak se ti tam krasne vejde, ale neznam presne rozmery
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: Ja mam 3 dryboxy a filamenty mam ve vakuovanych pytlikach se silikagelem. Hlavne pro PC, PA , flex a PETG. A mam tam i ABS ktery tisknu nejvic kvuli prachu. Ale mivam jej i jen tak venku, stejně jako ASA.
    A v práci co máme náplň pro Markforged tak ten je během několika minut venku znehodnocenej ( a je to i poznat na pevnosti).

    Jo vím že jsou do toho držáky ( i Stefan to v nějakým videu ukazoval) ale kvůli velikosti je to nahouby.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja se uz nejakej cas snazim rozjet svyho rozbityho prusu s mmu2, kdyz uz to vypadalo, ze je to ok, tak se to ucpalo a mam pocit, ze to je tim, ze ten petg co mam je vybalenej asi dva roky a uz proste je potreba ho susit, a nechci vybalit novej filament, dokud to nerozchodim...
    zkusim ho ususit, mam tu docela dost treba uv filamentu, ktery jsou vybaleny jeste dele a nechci o ne prijit. to jsou pla.
    i to proste po par letech degraduje vlhkosti.

    a navic v budoucnu planuji tisknout z nejakych pokrocilych materialu, az konecne rozchodim prusu a dodelam si hypercube tiskarnu do boxu. a tam se to susit musi furt.
    takze proc to nekoupit hned.

    SKAUT: prave, treba ty ruzny silony ty vlhnou okamzite. a nevytisknes pak nic. to uz je lepsi mit rovnou v dryboxu,
    ale na to by si mohl pouzit i to co mas, pokud tam das nejakou osu na lozisku, na to filament a do steny zabudujes konektor na ptfe trubicku, tak to mas naprosto v pohode.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Ja tu na fotce koupil z druhý ruky asi za 300 i s postou takže tak či tak to beru jako dobrej kauf. Navíc jsem doteď neměl moc potřebu nějak moc sušit ( ABS to moc nepotřebuje )
    Ale pokukuju už po nějaký hezčí, praktičtější sušičce neboť některé materiály by bylo lepší tisknout rovnou ze sušičky a ne z dryboxu.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    do tohoto by se teoreticky vlezly i tri filamenty najednou, ale nedaji se dohledat vnitrni rozmery, jen velikost tacu
    Philco sušička ovoce PHFD 7067 | MALL.CZ
    https://www.mall.cz/susicky-potravin/philco-phfd-7067?tab=parameters
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: to co postoval lyco uz je za 2k, tam by to melo byt v poradku. ja jsem si vyhlidnul jeste o kousek drazsi vvec od filca, je trochu vetsi, design obdobny a mel by umoznovat stejnomernejsi prosuseni a je to znackove.
    u tech levnych kolem litru (nebo dokonce mene) bych se toho taky bal
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SKAUT: vsak ja vim :)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    Vytisknout si z abs k tomu steaku housku :D
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    A u tech sušiček doporučuju změřit jak moc přesně ta teplota sedí v celém rozsahu ideálně, jinak to umi vyrábět moc pěkný umělecký díla z plastu ( neptejte se mě proč to píšu).
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    ANDY_WARHOL: S tim jidlem bych byl opatrný, kdo ví co se z některých filamentu ( a cívek) může uvolňovat, zvlášť pokud se nebudeme bavit jen o PLA. ( a o filamentech od nějakých "znackovejsich výrobců, u čínských člověk neví nic..)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ANDY_WARHOL: no jasne! jerky! mi vypadlo to slovo...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LEXXA: v susicce se ovsem biltong nedela, ten se susi vzduchem a na to mam boxik uz davno. v susicce se dela jerky :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ANDY_WARHOL: Na suseni masa doporucuji zkouknout na yt epizodu good eats. Kdyz uz se tu bavime o dentistech tak muzem i o biltongu :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    LEXXA: i pla je nachylne, sice ne tolik jako treba silon ale je. pokud kupujes levny, ktery je uz z vyroby nacucany vodou, tak urcite lepsi susit,


    LYCO: hele nakonec se mi to libi, sice jsem se kupovani susicky na tohle pouziti branil, ale tohle je docela skladne, dva filamenty najednou se tam vejdou a pokud si vyrobim nejaky vhodny try na to, abych to nezasvinil, tak v tom budu moct susit i maso, coz ja moc rad :)))
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    Jsem se podival na tu susicku od creality.
    Tak se nesmele zeptam vyplati se vubec susit PLA?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    diky vsem :)
    CERBERUS
    CERBERUS --- ---
    Muj Trident dneska dostane darek v podobe "Creality Space PI Filament Dryer" - mam par PC ktere se na to vylozene tesi, dam vedet jak funguje :)
    ORBIT
    ORBIT --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam