• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    QWWERTY: Ja jedu bez overclocku na svych obou - obe jako kamery s trochu specifickym pouzitim.

    BTW: povedlo se mi na jedne maline urvat ten jediny kondenzator, co je vedle napajeni. Nemate nekdo zkusenost s opravou? Nebo chut to za drobny peniz opravit? :)

    Na B+ se docela tesim, ackoliv ja sam bych ocenil, kdyby tomu behala rychleji sit a dalo se s duverou realizovat napajeni disku skrz USB, coz mi v soucasnosti funguje desne nespolehlive - tedy nejspis i proto, ze mi kolisa napajeni.
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: ja mam jednu malinu na HTPC, bez overclocku, neni duvod, beha to svizne. a druhou malinu na rizeni, a tam taky neni overclock potreba
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    QWWERTY: No, to jsem zrovna v jednom případě já. Servíruju z toho zejména soubory po lokální síti, a buď jsem network-bound, nebo IO-bound; k čemu bych tedy topil?
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ad. SD trčící ven


    PISKVOR: však ..jenom B+ ...nic pro mě, ale určitě to najde svoje využití
    co mi přijde škoda a spousta lidí by to imho ocenila, by byl ještě heatsink v základu (je tu vůbec někdo, kdo provozuje rpi v defaultu bez overclocku?)
    taky by mě zajímalo, když víc USB, jak je to s max. odběrem periferií, aby se eliminovala potřeba napájení přes aktivní hub
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JOHNY_SMRZ: Ale jo, pokrok to je - jenom to není takovej pokrok, abych tím okamžitě potřeboval nahradit existující maliny. Evoluce, ne revoluce :)
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    PISKVOR: Pozitivni, ikdyz 4USB je dost ale muzou se hodit pro urcite aplikace, vice GPIO je velke plus a to SDcko taky, ikdyz existuje redukce. Kazdopadne pozitivni evoluce :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LOOKASH: No nevím - čtyři USB porty a víc GPIO pinů, essentially. Já tam tuším "chystáme taky nový model, tohle je jen upgrade Bčka" - z tohoto:

    This isn’t a “Raspberry Pi 2″, but rather the final evolution of the original Raspberry Pi.
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    NEW PRODUCT LAUNCH! INTRODUCING RASPBERRY PI MODEL B+
    mno budu asi potrebovat novou malinu - tak jeste ze sem si pockal :-D (i kdyz zrovna v tom co potrebuju tak 4USB fakt nevyuziju... Jediny pozitivum je to, ze nebude trcet SDcko)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ne vsechna RPi si rozumi se vsemi kartami - tady je seznam, ktery metodou pokus/omyl sestavili nejaci lidi:
    RPi SD cards - eLinux.org
    http://elinux.org/RPi_SD_cards
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: karta jela v raspi bez problémů poslední 2 roky
    tuším že jí odrovnal intenzivnější zápis logu v posledních 2 měsících
    je zajimavý, že v health testu dopadne OK, ale ty sektory jsou vidět na "speed map"

    teď už 6 hodin běží tohle, tak uvidíme výsledek
    badblocks -w -s -v -o usbstick.log /dev/sdb

    GILHAD: test s CRC zní dobře, vyzkouším
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: a je to kartou? rpi je nejake citlive na nektere karty. nebo takhle karta blbne i v PC?
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    QWWERTY: to se mi stalo s kartou taky... udelal jsem low level format pres tohle - http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/ a od ty doby jede OK
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    zakaznik mel nejake Kingstonky - format, nahrat nejake soubory, kontrolni soucet OK, nahrat dalsi soubory (ciste cp ...) kontrolni soucet tech prvnich nahodne rozbity - nekolik desitek karet takhle.
    Nakonec koupil Sandisky a Kingstonky se slevou prodal ...
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    QWWERTY: nereklamoval, ale setkal jsem se s necim podobnym - na 3 sd karty 1 nefunkcni. pritom to byla zrovna kingstonka, ktera vsak v ostatnich zarizenich frci bez problemu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    už jste někdo reklamovali SD kartu?
    ať tam naflashuju image jak chci (zkoušel jsem win/linux, plný wipe a až potom nahrát), tak se ext4 pokaždé sesype (buď umře po expand FS, apt-get update & upgrade nebo rovnou při prvním nabootování)

    zbývá mi posledních 20 dní záruky
    bohužel health check v toolech jako HDTune vypadá ok a potřeboval bych nějaký jednoduchý output, potvrzující chybu karty ....tak aby to pochopil i průměrný prodavač vyřizující reklamace
    nějaký tipy? pomohl by e2fsck?
    TEAK
    TEAK --- ---
    Diky vsem za rady, zkusim napajet novou plosnaka dam ta ten 1kOhm odpor. Draty jsou hodně dlouhy, min. 3m a max. 10m.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    BYDK: bezproblémů, já mám doma tuhle
    New AK601 3 in 1 2 4G Rechargeable Wireless Mini 75 Key Keyboard Air Mouse Black | eBay
    http://www.ebay.com/...2-4G-RECHARGEABLE-WIRELESS-MINI-75-KEY-KEYBOARD-AIR-MOUSE-BLACK-/400587929312
    BYDK
    BYDK --- ---
    Zdravim mam dotaz. JDe pripojit misto klavesnice a mysi rovnou tohle? :) Diky

    Bezdrátová klávesnice TouchPad 2,4GHz pro USB zař. (4300241204) - Aukro - největší obchodní portál
    http://aukro.cz/bezdratova-klavesnice-touchpad-2-4ghz-pro-usb-zar-i4300241204.html
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAK: gpio RPi dava maximalne 30-50mA, se 100 Ohm odporem z jednoho RPi beres 33 mA, coz je imho prilis blizko. zkus tam dat aspon 1 kOhm, nebo 10 kOhm pokud nemas draty k RPi moc dlouhe.
    BYDK
    BYDK --- ---
    KAERO: Nevim jak dalece je to RPI promakane. Interrupty a dalsi komunikacni sbernice. Dlouho jsem na to nekoukal. Ale cip bych tam dal kvuli rychlemu cteni ze senzoru. Presnemu casovani atp....
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    TEAK: Zalezi na poctu projektoru, nebo na tom, ktery je pripojeny? (Zkousel jsi to v ruznych kombinacich?)
    TEAK
    TEAK --- ---
    Ahoj, u spinace mam 100 ohm odpor. S jednim projektorem se to nestavalo, ani s dvouma, az kdyz jsem pripojil treti.
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAK: nejprv bych zkusil, jestli se to stava i s jednim RPi a jednim projektorem.
    Co mas za odpor u toho tlacitka? Mozna dat nejake vterinove zpozdeni mezi zapnutim tlacitka a prehravanim videa?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam