• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: ja mam jednu malinu na HTPC, bez overclocku, neni duvod, beha to svizne. a druhou malinu na rizeni, a tam taky neni overclock potreba
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    QWWERTY: No, to jsem zrovna v jednom případě já. Servíruju z toho zejména soubory po lokální síti, a buď jsem network-bound, nebo IO-bound; k čemu bych tedy topil?
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    PISKVOR: Jop, rozhodne taky nemam potrebu nahrazovat ale mam v planu kupovat jeste jednu Bckovou malinu tak si mozna koupim tohle plusko, ja bych teoreticky ty USBcka vyuzil, pouzivam maliny jako sledovace ruznych hodnot tak jeste zalezi jak presne ty sledovace vymyslim, zatim je to ve stadiu vymejsleni :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ad. SD trčící ven


    PISKVOR: však ..jenom B+ ...nic pro mě, ale určitě to najde svoje využití
    co mi přijde škoda a spousta lidí by to imho ocenila, by byl ještě heatsink v základu (je tu vůbec někdo, kdo provozuje rpi v defaultu bez overclocku?)
    taky by mě zajímalo, když víc USB, jak je to s max. odběrem periferií, aby se eliminovala potřeba napájení přes aktivní hub
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    JOHNY_SMRZ: Ale jo, pokrok to je - jenom to není takovej pokrok, abych tím okamžitě potřeboval nahradit existující maliny. Evoluce, ne revoluce :)
    JOHNY_SMRZ
    JOHNY_SMRZ --- ---
    PISKVOR: Pozitivni, ikdyz 4USB je dost ale muzou se hodit pro urcite aplikace, vice GPIO je velke plus a to SDcko taky, ikdyz existuje redukce. Kazdopadne pozitivni evoluce :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    LOOKASH: No nevím - čtyři USB porty a víc GPIO pinů, essentially. Já tam tuším "chystáme taky nový model, tohle je jen upgrade Bčka" - z tohoto:

    This isn’t a “Raspberry Pi 2″, but rather the final evolution of the original Raspberry Pi.
    LOOKASH
    LOOKASH --- ---
    NEW PRODUCT LAUNCH! INTRODUCING RASPBERRY PI MODEL B+
    mno budu asi potrebovat novou malinu - tak jeste ze sem si pockal :-D (i kdyz zrovna v tom co potrebuju tak 4USB fakt nevyuziju... Jediny pozitivum je to, ze nebude trcet SDcko)
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ne vsechna RPi si rozumi se vsemi kartami - tady je seznam, ktery metodou pokus/omyl sestavili nejaci lidi:
    RPi SD cards - eLinux.org
    http://elinux.org/RPi_SD_cards
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    KAERO: karta jela v raspi bez problémů poslední 2 roky
    tuším že jí odrovnal intenzivnější zápis logu v posledních 2 měsících
    je zajimavý, že v health testu dopadne OK, ale ty sektory jsou vidět na "speed map"

    teď už 6 hodin běží tohle, tak uvidíme výsledek
    badblocks -w -s -v -o usbstick.log /dev/sdb

    GILHAD: test s CRC zní dobře, vyzkouším
    KAERO
    KAERO --- ---
    QWWERTY: a je to kartou? rpi je nejake citlive na nektere karty. nebo takhle karta blbne i v PC?
    DARKJESUS
    DARKJESUS --- ---
    QWWERTY: to se mi stalo s kartou taky... udelal jsem low level format pres tohle - http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low-Level-Format-Tool/ a od ty doby jede OK
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    zakaznik mel nejake Kingstonky - format, nahrat nejake soubory, kontrolni soucet OK, nahrat dalsi soubory (ciste cp ...) kontrolni soucet tech prvnich nahodne rozbity - nekolik desitek karet takhle.
    Nakonec koupil Sandisky a Kingstonky se slevou prodal ...
    ERED_MITHRIN
    ERED_MITHRIN --- ---
    QWWERTY: nereklamoval, ale setkal jsem se s necim podobnym - na 3 sd karty 1 nefunkcni. pritom to byla zrovna kingstonka, ktera vsak v ostatnich zarizenich frci bez problemu.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    už jste někdo reklamovali SD kartu?
    ať tam naflashuju image jak chci (zkoušel jsem win/linux, plný wipe a až potom nahrát), tak se ext4 pokaždé sesype (buď umře po expand FS, apt-get update & upgrade nebo rovnou při prvním nabootování)

    zbývá mi posledních 20 dní záruky
    bohužel health check v toolech jako HDTune vypadá ok a potřeboval bych nějaký jednoduchý output, potvrzující chybu karty ....tak aby to pochopil i průměrný prodavač vyřizující reklamace
    nějaký tipy? pomohl by e2fsck?
    TEAK
    TEAK --- ---
    Diky vsem za rady, zkusim napajet novou plosnaka dam ta ten 1kOhm odpor. Draty jsou hodně dlouhy, min. 3m a max. 10m.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    BYDK: bezproblémů, já mám doma tuhle
    New AK601 3 in 1 2 4G Rechargeable Wireless Mini 75 Key Keyboard Air Mouse Black | eBay
    http://www.ebay.com/...2-4G-RECHARGEABLE-WIRELESS-MINI-75-KEY-KEYBOARD-AIR-MOUSE-BLACK-/400587929312
    BYDK
    BYDK --- ---
    Zdravim mam dotaz. JDe pripojit misto klavesnice a mysi rovnou tohle? :) Diky

    Bezdrátová klávesnice TouchPad 2,4GHz pro USB zař. (4300241204) - Aukro - největší obchodní portál
    http://aukro.cz/bezdratova-klavesnice-touchpad-2-4ghz-pro-usb-zar-i4300241204.html
    KAERO
    KAERO --- ---
    TEAK: gpio RPi dava maximalne 30-50mA, se 100 Ohm odporem z jednoho RPi beres 33 mA, coz je imho prilis blizko. zkus tam dat aspon 1 kOhm, nebo 10 kOhm pokud nemas draty k RPi moc dlouhe.
    BYDK
    BYDK --- ---
    KAERO: Nevim jak dalece je to RPI promakane. Interrupty a dalsi komunikacni sbernice. Dlouho jsem na to nekoukal. Ale cip bych tam dal kvuli rychlemu cteni ze senzoru. Presnemu casovani atp....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam