• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Predem diky za jakekoli zkusenosti ;)
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    TRUHLIK: no rychlost imho v pohode by se muselo vyzkouset... imho to v takoveto jakesi emulaci nebude rychlejsi nez SMB.

    nicmene pokud to nekdo vyzkousi budu rad, za realna cisla!
    TRUHLIK
    TRUHLIK --- ---
    PARASONIC: co vim, tak NFS na Win jede jen v userspace, tj. musis tam by prihlaseny a spusteny prislusnou mechaniku. Kdyz jsem se snazili to nejak vic pokouset ve velkym v praci, dopadlo to tak, ze jsme od toho utekli. Rychlost imho v pohode, nicmene spolehlivost nic moc.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MILAZAJICEK: zaonanujeme si v poste at tu nerusime ;)

    Ma nekdo praktickou zkusenost mezi nfs pres win7 vs. smb. Zda tam dojde k rychlostnimu rozdilu?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: jeden fractal 6+1 disk mám volnej :) ale jestli už máš 8 4TB disku tak to tam nenacpes
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MILAZAJICEK: diky za potvrzeni funkcnosti ;)
    Otazkou ovsem zustava zda-li to bude skutecne rychlejsi nez SMB a nedopadne to stejne. Primou zkusenost nemas/nekdo nema?

    Desku a radic se mi nechtelo, kdyz uz at je to vsechno oboard a je jistota, druha vec je samozrejme case protoze osmidiskova rozumna je jedine.
    FRACTAL Node 804 | Alza.cz
    http://www.alza.cz/fractal-node-804-d1481124.htm
    K tomu desku s DC zdrojem ty se atomovy delaj seriove max 4xSATA
    takze k tomu radic, nejlevnejsi nevim jake kvality http://www.alza.cz/axago-pces-sh4-d457459.htm

    Nejlevnejsi to nebude :(
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: tenhle sw vyzkousenej mám a funguje. Jen to nepouzivam na filmy ale tahá si z toho data jedna Starsi cnc fréza u zákazníka.

    Desku + řadič jsi nezvažoval? A kolik žerou ty disky? pokud to jede furt vyplatí se méně větších disku.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MILAZAJICEK: narazil sem prave na tohle a lidi si to celkem chvalili
    Networking Software for Windows
    http://www.hanewin.net/nfs-e.htm
    otazkou je do jake miry to ve vysledku bude rychlejsi nez klacka samba ...

    Aktualne nevim ... myslim ze 7 v kompu ...
    hupovat hotovy reseni tak bych kupova 8 dikovy a tam se pod 10k nehnu coz do toho pochopitelne odmitam vrazit ...
    aletrnativou je postavit neco na Atomu, ale 8 Satovejch desek je jak maku a jejich cena odpovida pomalu hotovymu reseni :(
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PARASONIC: W7 má stejně jen klienta. V rámci balíku migrace z Unix systému. Ale server tam jde doinstalovat pohledej na netu. Kolik mas těch disku?
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Ahoj,

    co všude čtu a tak je doporučeno NFS oproti SMB. Máte někdo zkušenosti se zprovozněním NFS pod Win7?

    Nemám NAS = disků je v tom kompu prostě moc. Co jsem vygooglil tak nativně umí Win7 Ultimate a Enterprise, ale samozřejmě, že mám Pro ...

    narazil jsem na tohle http://www.hanewin.net/nfs-e.htm

    Otázkou je zda se "nenativní" cestou dostaví vyšší rychlost vůči SMB.

    Díky za jakékoli rad/zkušenosti.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PARASONIC: uz jsem si vzpomel - toto mi poradne na openelecu nefungovalo, tak jsem zkusil raspbmc a tam to jelo... nicmene na konci jsem to stejne opustil a koupil USB infa abych to mohl ovladat naprimo logitechem.

    bylo desne komplikovany na logitechu mapovat nepouzivana tlacitka od receiveru, ktere se pak dal mapovali na funkce RPI skrz CEC - fungovalo to, ale bylo to peklo nastavit a navic ja mel k dispozici jen asi 8 tlacitek coz je malo
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: Taky mam Pi+ ale jedu na stable tak uvidime s dalsi buildem ;)
    Diky
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: Presne tak. Priznam se, ze mi to ale obcas blbnulo. Nevim jesli to je kablem nebo necim jinym. Pomohlo pripojit mys do usb. Jako posledni jsem updatnul na posledni nightbuild a od te doby dobry. Mam pi b+.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    MUXX: A mas to zapojene Pi -> HDMI -> zesilovac -> HDMI -> TV ?
    MUXX
    MUXX --- ---
    PARASONIC: Me to jede. Tv ovladac ovlada raspbmc, ovladac od zesilovace pouzivam jenom na volume. Dal jsem to nezkoumal.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    Ma nekdo zkusenosti s CECem skrz passtrough zasilovac? Pi mi reaguje na ovladac od zesilovace bohuzel na ovladac k tv uz si nesahne :(
    Diky
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    HMLQ: Nenarazil jsem za pul roku intenzivniho pouzivani na 1080p video co by neslo. Vcetne tech extremnich 20gb ripu.

    Stejne tak mi jede ok 720p 120fps video z gopro a 1080p 60fps taktez

    Mam raspbmc pretaktovane na max co dovoli raspbmc
    KAERO
    KAERO --- ---
    HMLQ: vetsinou ano. nejsem odbornik na formaty videa, ale nektere maji nejake blbe vlastnosti a video co 5 vterin i s openelec skubne. ale z me zkusenosti je to tak mene nez 5% 1080 videi

    a ma smysl specifikovat co za software ti na RPi bezi, ne kazda distribuce je optimalizovana na prehravani videa
    HMLQ
    HMLQ --- ---
    Běží vám videa v 1080p na Raspbmc bez sekání ? Prosím o radu kde co jak nastavit , pokud lze . ( Pi model B )
    Díky
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam