• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ABE
    ABE --- ---
    SPM: mam paralels desktop, ale tam je obecne problem s pripojovanim externiho HW.

    PISKVOR: Byl to porod, ale nakonec se to povedlo.
    Pouzil jsem LIVE ubuntu na USB. Musim smeknout kam se to GUI a podpora HW za tech x let na LINUXu posunula.
    Ve finale jsem akorat musel pouzit redukci SD karty pres USB, protoze interni SD ctecku ubuntu nenaslo.

    Kazdopadne diky za nakopnuti ;-)
    SPM
    SPM --- ---
    ABE: pokud děláš dd, tak formátovat kartu předtím je úplně zbytečné :) nicméně na tohle případně půjde použít i nějaký virtuál s linuxem, který si na tom macu pustíš. Ani není třeba tam tahat emulaci SD čtečky; ten postup bude fungovat stejně na image udělaný do souboru (co v tom virtuálním linuxu vytvoříš) a pak můžeš DDčkovat na kartu.
    ABE
    ABE --- ---
    PISKVOR: dd funguje v pohode. Jak jsem psal img u raspbianu prosel. Stacilo kartu naformatovat na fat32 dd raspbian.img a ok.
    Snad to u toho lubuntu pujde stejne;)

    Btw je nejaky duvod proc archlinux nema img jako ostatni rpi os?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ABE: Ted me napada, jak dostanes na tu flashku to live distro vlastne? :D I kdyz dd by snad bejt melo i na OS X; pak live CD leda - pokud ten mac ma mechaniku teda...
    ABE
    ABE --- ---
    PISKVOR: Diky, zkusim!
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ABE: Ubuntu 12.04 a Lubuntu 14.04; myslim, ze se to i na macu da spustit, mrkni na ubuntu wiki, byvaji tam podrobny navody.
    ABE
    ABE --- ---
    PISKVOR: To je asi moznost. Nevim teda jestli se live distro chytne na macu. Muzes doporucit ze zkusenosti nejaky distro na kterym si to delal?
    Diky
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ABE: Co nabootovat z flashky do Linuxu a vytvorit to tam? (moje obvykle reseni pro "windows stale jeste neumi", mohlo by fungovat i pro OS X)
    ABE
    ABE --- ---
    Vytvářel jste někdo SD kartu s Archlinuxem pro malinu na OSX?
    Zkoušel jsem hledat nějaké návody, ale žádný bohužel nefungoval.
    Podle návodu, který je na http://archlinuxarm.org/platforms/armv6/raspberry-pi to také nejde.
    Na OSX chybí nástroje jako je mkfs.vfat apod. :(

    U RASPBIANu nemam problém. Stáhnu IMG, dd překopíruji a rpi naskočí.
    S Archlinuxem a stejným postupem nic :((
    MUXX
    MUXX --- ---
    KEDRIGERN: Moc jsem to nestudoval, ale cubox-i vypada zajimave. Narazil jsem na nej pri cteni tohoto:
    OpenELEC Mediacenter - [Beta] OpenELEC 5.0 Beta 1 released
    http://openelec.tv/news/22-releases/142-beta-openelec-5-0-beta-1-released
    KEDRIGERN
    KEDRIGERN --- ---
    Máte někdo zkušenosti s banánem? (Banana PI)

    Docela uvažuji, že bych si na něm postavil multimediální centrum. Hodil bych k tomu disk, dvdromku etc. XBMC. A zároveň by to bylo stále PC s kteýrm si jde rozumně hrát :).
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PELDA: v xbmc mi pluginy na online muziku vubec nestihaaji, musim jet primo url (di.fm treba), asi budu teda taky taktovat.
    PELDA
    PELDA --- ---
    MARASAN: jedu na Turbo - 1000 MHz.

    Je to znát hlavně když pouštíš pluginy na online archivy.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    MARASAN: Overclocked. Je to pak cele plynulejsi
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    Mate je taktly teda nebo bezi na defaultni takt.
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    KAERO: presne jak pises :) ja teda jedu an raspbmc, ale je to asi jedno...
    KAERO
    KAERO --- ---
    raspberry B, HDD pres USB, openelec, prehravani fullhd bez problemu (krome jednoho jedineho dvd-ripu, stacilo stahnout jiny release, nevim co byl za problem). prehravani fullhd a nahravani fullhd z TV zaroven bez problemu. prehravani fullhd zaznamu z TV a nahravani fullhd zaznamu z TV taky bez problemu.

    vetracek - spravna blbost jak obrat neznale :)
    SPM
    SPM --- ---
    TEAPACK: jop, tohle jsem i měl nastavený dobře... jinak jsem to nakonec našel, byla to pěkná blbost :) V tý mojí aplikaci bylo na konci těch dat přiložený CRC, přičemž to počítání CRC, jak jsem ho napsal, bylo, řekněme, ne zrovna efektivní a trvalo celkem dlouho. A při odeslání došlo k tomu, že se poslali data do serialu, pak chvíli nic (jak se to počítalo) a pak CRC. Akorát ten modul na druhé straně ty data už ignoroval, tím že je nedostal všechny včas... Paradoxně tohle je věc, která mě napadla hned na začátku a upravoval jsem to jako první, akorát jsem bohužel přehlíd, že úplně první bajt se do toho portu pošle v aplikaci někde jinde a nevšim jsem si toho :-/ Nicméně ježíškovi asi stejně píšu; mít ten pitomej analyzátor, tak jsem nad tímhle nestrávil 3 dny :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SPM: Pro nastavení pinů na Raspi -> tady je pěkný návod jak to nastavit:
    http://blog.oscarliang.net/raspberry-pi-and-arduino-connected-serial-gpio/
    pak při komunikaci posíláš stringy "do souboru" /dev/ttyAMA0, pokud to chce přímo namapovat piny, tak jsou to GPIO 14, GPIO 15, popř. UART0_RXD, UART0_TXD.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam