• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    ALESH: Popravde, jak na to ted koukam, tak mas ocividne pravdu...
    ALESH
    ALESH --- ---
    MC_KALAPU: nebude na tohl elepsi arduino?
    MC_KALAPU
    MC_KALAPU --- ---
    Mam takovou obsirnejsi otazku - rad bych si postavil susarnu na maso ze starsi lednice a premyslim, jak ji kontrolovat. Porad me trochu svadi myslenka vyuzit na to rpi, ale potrebuji se ujistit, jestli vse funguje tak, jak si predstavuju, takze:
    V zasade si prestavuju mit 2 vstupy (vlhkost a teplotu uvnitr) z neceho, jako je tento senzor http://www.dx.com/...fr4-temperature-humidity-sensor-module-for-arduino-red-blue-300280#.VQlXyGYSGz4
    a potreboval bych na zaklade dat z tech senzoru ovladat 4 vystupni rele, asi na necem takovym http://www.dx.com/p/8-channel-5v-solid-state-relay-module-board-red-blue-121337#.VQlXMGYSGz4 (napajeni lednice, napajeni zvlhcovacky, vetrak1, vetrak2).
    Tak, a ted ke konkretnim otazkam:
    1) Je to tak, ze v podstate jen pripojim ten blok s relatkama pres ten GPIO na jednotlive kanaly a na nich jen protahnu napajeni jednotlivych pristroju?
    2) Ten vlhko/termo sensor zase jen pripojim na GPIO a bude mi to z nej brat data?
    3) Je nejake pratelske prostredi, ve kterem si muzu napsat program, ktery by bezel a cely ten system ovladal? (mam nejake zkusenosti s programovanim PLC) Idealni by bylo, kdyby existoval nejaky emulator, kde bych si to zkusil naprogramovat a mohl bych zkouset, jak mi to funguje a idealne we woknech, teda...

    Za kazdou radu budu moc rad, diky moc!
    PELDA
    PELDA --- ---
    Mam tu jedno temer nepouzite RPI model A.
    Kdyz by to nekdo chtel, napiste do posty a domluvime se.
    Praha nebo posta.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    ELPASO: nejde.
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    PiJuice - A Portable Project Platform For Every Raspberry Pi by PiJuice — Kickstarter
    https://www.kickstarter.com/...95460425/pijuice-a-portable-project-platform-for-every-rasp?ref=users
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    PELDA: na raspbmc jsem to delal aptget-update, aptget-upgrade :) ale nevim jestli to na elecu taky jde
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VLASTIS: možná nejpohodlnější (asi vyměknu a udělám to tak) bude na druhou kartu nahrát retropie a když budu chtět hrát, tak prostě prohodím kartu s os (jo, určitě to pude i na jednu, ale pro mě to už neni tak pohodlné)
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    RAINBOF: Děkuju :-)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    a tu:
    je povidani jak konfigurak udelati
    Debian Linux: Configure Network Interfaces As A Bridge / Network Switch
    http://www.cyberciti.biz/faq/debian-network-interfaces-bridge-eth0-eth1-eth2/
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CITRONAK: balik se jmenuje bridge-utils
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    zaved bridge
    modprobe bridge

    pridej nove zarireni
    brctl addbr br0

    pod ned dej obe sitovky
    brctl addif eth0
    brctl addif eth1

    nastav si ip
    ifconfig br0 xx.xx.x.x netmask xx.x.x.x

    smaz starou branu
    route del default gw xx.x.x.x

    pridej novou (aktualizuje se ti na iface br0 da se to i jinak ale nechci to lovit ted)

    route add default gw xx.x.x.x

    amen

    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    RAINBOF: Muzes to prosim rozvest? Nemam takove znalosti linuxu. Dekuju
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    CITRONAK: udělej to pres bridge.
    PARASONIC
    PARASONIC --- ---
    PELDA: mam za to ze na 5.xxx musis updatovat rucne pak ti zase updaty pojedou
    PELDA
    PELDA --- ---
    Netusite, proc se mi neupdatuje XBMC? Mam OpenElec na RPI.

    XBMC mam porad Gotham. Dole mi to psalo, ze je update k dispozici. Zapnul jsem automaticke aktualizace, bylo tam ze "downloading", pak "extracting"(nebo tak neco) a tim to skoncilo. Zkousel jsem parkrat restartovat, ale porad mam starou verzi.

    Co s tim?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VLASTIS: ozkoušené to nemám, ale co sem četl tak by neměl byt problém s usb gamepadama. jinak se dá údajně do gpio připojit cokoliv, ale musíš k tomu nejak vyrobit driver ;)
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    VLASTIS: Xbox controller by mel fungovat out of box. I dva. Akorat jsem nekde cetl, ze pry u nich nejak blbnou identifikacni ledky (ktery urcujou jakej jsi hrac) - ze prej to nejak problikava, nebo mozna nesviti vubec. Ale to neni zas takovej problem.
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    DOKKTOR: koukal jsem, ze by mel fungovat mame, takze potaham nejake romky a uvidim
    ale to je sw cast

    jde mi spis o pripojenitelne = vyzkousene joysticky/kontrolery
    idealne, aby mohly byt dva..

    nejsem si jisty, jestli je to realizovatelne - predpokladam, ze ano

    navody, ktere jsem zatim nasel uvazuji pouze jeden ovladac..
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VLASTIS: ve zkratce - musíš si stahnout emulátor a nekam si nahrát romy. pak si to ve wizzardu všecko nastavíš https://code.google.com/p/romcollectionbrowser/wiki/ConfigurationWizard - pokud to tam není, tak hledej eště jak zpřístupnit romy offline na xbmc. hledej emulátory na xbmc, snad každý má svoju obsáhlou wiki. je taky možné, že musíš stahnout nejaké gui, už si to moc nepamatuju a jak sem psal, wizzard už sem podruhé nespustil, ikdyž to údajně jde.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    pristup k diskum na RPi je teda rychlejsi po siti (nfs) anebo pres usb? eth je v usb, takze ani rychla sit asi nedozene usb, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam