• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    TALAGE: a ja mel cellu dobu pocit (a stale mam) ze duha znamena buffering?
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    TALAGE: Díky :)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    CITRONAK: Mela by to byt indikace under-voltage nebo over-temperature. Tusim, ze cerveny ctverec znaci teplotu, duha problem s napajenim...
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Prosim, muze me nekdo nasmerovat na reseni (alespon jak to hledat): rPi 2 mi zobrazuje jak pres HDMI, tak analog takovy barevny maly ctverec v pravem hornim rohu - jak ho dat pryc? Dekuji moc.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    AXTHEB: Ja jsem vzal nabijecku ze stareho HTC telefonu a nemel jsem jediny problem. PRi mam zavrene v rozvodove skrini a jenom si obcas vzdalene kontroluji teplotu. Ale ma to stabilnich 42 stupnu, takze uz ani to nedelam :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    VZR: anebo tady za 57 kacek (:
    HC-SR04 Ultrasonic Sensor Distance Measuring Module - Free Shipping - DealExtreme
    http://www.dx.com/p/hc-sr04-ultrasonic-sensor-distance-measuring-module-133696
    akorat ty dodaci doby byvaji dlouhe
    TRUBKYN
    TRUBKYN --- ---
    VZR: np, rado se stalo :)
    VZR
    VZR --- ---
    TRUBKYN: einfach genial!
    diky
    VZR
    VZR --- ---
    Zdravim vespolek,
    potreboval bych si zas po case pohrat s arduinem a shanim k tomu ultrazvukovy cidlo, neco jako (http://store.arduino.cc/index.php?main_page=product_info&products_code=SEN136B5B).
    Nevite, kam se v CZ obratit, italove jsou vyprodani.
    Dik
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    AXTHEB: Taky jsem mel s tim mel starost do doby nez jsem narazil na dokumentovany problem s "backpower". Proto preuseni toho napajeciho vodice u datove propojky. (Byl jsem liny shanet HUB, ktery ten problem ma vyresen a taky jsem byl vysranej, kdyz uz jsem maline toho HUBa koupil).
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Mno, já měl s napájenim z hubu dost odstrašující zážitky. Teď mám jedno RPI na sony nabíjčce a jedno na http://rpishop.cz/raspberry-pi-prislusenstvi/83--sunny-2a-zdroj-pro-raspberry-pi-.html a obojí je úplně v pořádku
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    QWWERTY: Aha, no alespon tak. Me jen napadlo, ze ta ledka muze byt bez predradneho odporu nacnuta.
    Nabijecku jsem zahodil davno - napajim z USB HUBu s poradnym adapterem (dva kabely - zvlast data s prerusenym napajecim vodicem a zvlast napajeni do RPi a ted je to v cajku).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    QWWERTY: Ono pro nabíjení vymlácený baterie těch 5V nepotřebuješ a při dobíjení už tam nejsou takový proudy.... Spíš používej napájení z HUBu, ty maj stabilizátory dělaný na co nejpřesnějších 5V a jsou dělaný na větší zátěže (externí HDD apod...)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    TALAGE: těch 4,2V bylo odpojený úplně všechno
    bylo to adaptérem - bez zátěže vypadal ok (5,3V), ale když jsem ho připojil zpátky na rasPi, tak na testpointech byly už jenom 3V
    vyměnil jsem ho za stejný, který jsem ale jinak nepoužíval a raspi už správně ukazuje na TP cca 5V :)

    asi ty nabíječky na telefony nejsou dělaný na nonstop provoz :))
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    QWWERTY: A jake napeti mas kdyz odpojis tu ledku podsviceni?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ISATAG: Linux pastuje prostředním.
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    KRISHNA: Zvyk.

    LUDO: Vyzkousim, diky :)
    LUDO
    LUDO --- ---
    ISATAG: putty mi pride pod linuxom zbytocne, ale tebou popisovana funkcionalita funguje v ramci celeho systemu pod strednym tlacitkom (kolecko), lavym oznacis, kliknutim kolecka vlozis
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam