• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    GIANT
    GIANT --- ---
    No tak jako kabel nevim. Leda ze by byl z tak slabejch dratu, ze by mel tak velkej odpor pri vetsi zatezi a zahrati? Kazdopadne by me to zajimalo. Jestli to netaktujes, tak mozna ta nova distribuce taktla trochu sama na vetsi vykon. undervoltage je min nez 4,65V podle nekolika for, to uz je dost.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    MARASAN: když zdroj nedává dost proudu, tak ti při zatížení klesne napětí.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    Kabel sem zapomnel v praci, takze test provedu az dneska :D
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    GIANT: Zdroj je 2A. Co se tyce aktualizace, opravdu nevim co se stalo a do hloubky jsem vubec nepatral, porovnat configy me nenapadlo - krom undervoltage se sem tam jeste video (nezavisle na bitrate) trochu seka, ale vzdy se to vyresi bud samo, nebo pause/unpause. Proto jsem si tak trosku myslel, ze dana duha znamena loading/buffering. Pri pohybu v menu Kodi se prave objevuje tehdy, kdyz treba dam listovat addony apod.

    Taktovany to nemam, periferie taky nemam. Jedine, co je zatim jednoduche vyloucit je ten kabel, takze to zkusim.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    ale "under voltage" je spis <5 V, ne?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    imho chce 750 mA
    GIANT
    GIANT --- ---
    PALUSHA:
    NINE_OF_NINE:
    tak ted jsem zmatenej. hlasi to teda undervoltage u 500mA zdroje, nebo 2A zdroje?

    a s tou aktualizaci - to to jako vic zere, nebo je tam jen nekde v configu jinej treshold na to undervoltage?

    podle toho co koukam a goglim, tak by to melo zvladat 500mA vpohode ikdyby to jelo naplno. Asi teda zalezi, jak je to taktly.
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    PALUSHA: Přitom jsem na něj fakt spoléhal... nabíjel mi s redukcí i iPad :-/
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    CITRONAK: TAk to vypada, ze mame vinika. Zkusim to vecer vyzkouset a dam vedet...
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    PALUSHA: Kindle kabel mi to ukazuje právě také. Mám toho tam sice více...
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    PALUSHA: Ja prave v makru koupil solidne vypadajici kabel (tusim ze prave taky Hama) a doma zjistil ze je to stejne jako s tim od kindlu :D
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    NINE_OF_NINE: Dikec, ta Hama vypada solidne. Nicmene mi prijde dobre, ze s tim Kindle kabelem se to objevilo jen obcas, ale po aktualizaci je to skoro furt ...
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    PALUSHA: Ten kabel od kindla mam taky, ale jen jako datovy projde jim kolem 500mA.
    Muzu doporucit:
    22AWG High quality micro USB charging cable Andrews Samsung 3A fast charging D +, D short-in Mobile Phone Cables from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
    http://www.aliexpress.com/...rging-cable-Andrews-Samsung-3A-fast-charging-D-D-short/32268333648.html
    nebo
    For ROMOSS phones/Tablet charging D+,D charging lines shorted AC mobile power cords-in Mobile Phone Cables from Phones & Telecommunications on Aliexpress.com | Alibaba Group
    http://www.aliexpress.com/...rging-D-D-charging-lines-shorted-AC-mobile-power-cords/32350693390.html
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    MARASAN: jedine co je do nej zapojene je ethernet kabel a napajeni. Docetl jsem se, ze by to mohlo byt kabelem - mam nejaky obycejny, bily, od kindlu. Pujcil jsem si od kolegy nejaky tlusty pozlaceny kabel od Hamy a vyzkousim...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PALUSHA: samotny RPi je under volt? bez periferii?
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    PALUSHA: Sheeeeeiiiiit, tak je to fakt under voltage, od posledni aktualizace openelec mi to tam sviti furt. Mate nekdo napad/radu, jak to resit? Mam napajeni primo z 2A zdroje co je stock k RPI2...
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    TALAGE: a ja mel cellu dobu pocit (a stale mam) ze duha znamena buffering?
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    TALAGE: Díky :)
    TALAGE
    TALAGE --- ---
    CITRONAK: Mela by to byt indikace under-voltage nebo over-temperature. Tusim, ze cerveny ctverec znaci teplotu, duha problem s napajenim...
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    Prosim, muze me nekdo nasmerovat na reseni (alespon jak to hledat): rPi 2 mi zobrazuje jak pres HDMI, tak analog takovy barevny maly ctverec v pravem hornim rohu - jak ho dat pryc? Dekuji moc.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam