• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    GILHAD: To už androidy nedělají od 4.2/Jelly Bean
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    THOMASMORTA: pokud vim, tak tablety a mobily se pri pripojeni prez usb k pocitaci (coz rpi je) prepnou do nejakeho extra rezimu, kdy sdili data jako mass storage a casto pri tom taky povypinaji/suspendujou/kyho certa nejruznejsi aplikace, aby nemely problemy se sdilenim souboru. (aspon tech par, co jsem videl tohle delalo) - a v tomhle extra stavu teda muze mit problemy takrka cokoli. Nektere se predtim ptaly na svoleni, nektere snad ani to ne.

    Cili bych zkusil na tabletu zjistit, zda ti tam bezi ta aplikace, pripadne ji spustit rucne, zda se da na rpi pripojit, zda ma vubec IP adresu a nejake pricetne routovani a naopak na rpi zda se da pripojit k tabletu, jakou ma IP a routovani a jestli neni problem nekde v siti.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    no tak to jde mimo mne, ale imho je problem nekde tam, ne?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARASAN: Usb0 je emulace Ethernetu po USB kabelu vedoucím do tabletu.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    wifi moc nepouzivam, usb0 je bezdrat nebo ethernet? a kdyz drat, tak vedouci rovnou do tabletu?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MARASAN: Ale máš pravdu, že se to tváří, jako by spojení nebylo navázáno - nemůže se nějak tlouct to, že když přpojím tablet k RasPi, tak se nejprve připojí jako disk?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MARASAN: Teprve se s tím učím, takže jedu většinou podle návodu a jediné, co jem udělal, bylo, že jsem na konec souboru /etc/network/interfaces jsem přidal toto
    iface usb0 inet static
    address 192.168.42.42
    netmask 255.255.255.0
    network 192.168.42.0
    gateway 192.168.42.129
    broadcast 192.168.42.255


    Ale zkušel jsem se připojit přes wifi (tedy přes jinou síť) a tam se připojí bez potíží.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    THOMASMORTA: pouzivas ip adresu nebo hostname? Na RPi nespadne ssh server nebo sitovej stack?
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Zdravím,
    snažím se nastavit si tablet s androidem jako monitor pro RasPi podle tohoto návodu:
    http://rwhitmire.com/2014/03/25/android-tablet-raspberry-pi/

    /etc/network/interfaces jsem podle návodu upravil
    aplikaci VX ConnectBot jsem nainstaloval

    jako tablet používám Yogu 2 Tablet od lenova s českým androidem, tak si nejsem jistý, jestli USB tethering je to, co lze najít v Bezdrátová připojení a sílě / Další / Osobní hotspot / USB - Sdílení USB sítě

    Každopádně vždy, když zapnu sdílení a pokusím se pře VX ConnectBot připojit na Raspi, tak mi to napíše toto:
    Spojení ztraceno
    failed to connect to 192.168.42.42/192.168.42.42 (port 22): connect failed EH0STUNREACH (No route to host)


    Neporadíte mi prosím, kde jsem mohl udělat chybu?
    KAERO
    KAERO --- ---
    PISTA1: jo. jede to. viz taky historie.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Má někdo zkušenost s provozem DVB-T tuneru a openelec na malině?
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    TR1: Jinac nejdriv jsem to pouzival na raspbianu, kterej slouzil jako webserver/downloader (klasicky pres mpd z usb disku pripojenyho k RPi). Nastaveni bylo otazkou editace par konfiguraku a restartu, vse pekne popsane na hifiberry strankach.

    Pak jsem koupil NAS takze zminene RPi uz slouzi ciste jako prehravac - nahodil jsem tam teda Volumio distribuci, ktera je primo pro tyto ucely postavena. Tam HifiBerry jen vyberes v nastaveni zvuku a je hotovo :)
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    TR1: mam HifiBerry DAC na RPi 1. Rozhodne doporucuju do toho jit, za ty penize lepsi zvuk nesezenes. Opravdu je to slysitelny rozdil uz i na urovni obycejnych mp3 (samo pokud to mas na cem poustet). Flac a podobne formaty pak uz prekonavaji veskerou predstavivost :)
    TR1
    TR1 --- ---
    Docela mne laka vylepsit si zvuk u PRi2 dokoupenim HiFiBerry DAC+. Nema to tu nekdo, ze by se podelil o zkusenosti?
    ISATAG
    ISATAG --- ---
    Zdravim. Mam dotaz na tu cast uzivatelu co provozuje na RPI - nejlepe na RPi2 - Gentoo.

    Po mensim studiu tohoto linuxu jsem se rozhodl, ze si ho na maline zprovoznim. Vzhledem k tomu ze jsem v tom vice mene novacek, tak bych rad, kdyby mi nekdo dal doporuceni jak idealne nastavit. /etc/portage/make.conf

    Me potreby jsou v podstate jen terminalove. Tj. Zadny desktop, pouze terminal idealne s barevnym rozhranim. Mam v umyslu na serveru provozovat python, django, mezzanine, nginx + gunicorn (nebo apache2), mutt a gpg.

    Momentalne jsem si to svym experimentovanim jaksi rozvrtal a cokoliv chci emerge, tak neprojde pres nejaky error. (napriklad tohle ERROR: dev-libs/libatomic_ops-7.4.2::gentoo failed (configure phase):
    * econf failed)..etc..

    Takze kdyby mi pak nekdo dal i nejaky tip, jak krome zakladniho nastaveni system i vycistit od mych pripadnych pokusu a neuspechu, velmi bych to ocenil.

    V opacnem pripade si nainstaluju zpet raspbian, ale osobne si myslim, ze gentoo je mnohem efektivnejsi a zajimavejsi reseni.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    SPM: buď jsem ji nenašel nebo nepochopil - a rovna tady mi google hází dost nesmyslné odpovědi.
    SPM
    SPM --- ---
    THOMASMORTA: V reminně se nastavuje zvlášť rozložení klávesnice ještě u toho profilu připojení (alespoň RDP nějakou takovou věc umožňuje...)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Zkoušel jsem podobný postup a ukázalo se, že nakonec funguje, problém je někde v programu reminna, kterým si zpřístupňuji vzdálenou plochu - ta mi prostě nastavení klávesnice ignoruje. Ale díky!
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA:
    sudo dpkg-reconfigure keyboard-configuration
    neboli google 10 sekund:
    Raspbian keyboard layout - Raspberry Pi Stack Exchange
    http://raspberrypi.stackexchange.com/questions/10060/raspbian-keyboard-layout
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    Prosím, nevíte někdo, jak nastavit v Raspbianu rozložení klávesnice? Zatvrzele je v režimu britské klávesnice a nemohu ho přesvědčit, aby se mi přepínal na US/CZ... Ne, že bych až tak potřeboval ty háčky, ale jsem naučený psát desetiprst a změna z/y mě dost brzdí a také nevím, kde hledat speciální znaky jako podtržítko či zavináč.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam