• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: na openelecu je to o dost jednodussi.
    co se addonu a nastaveni tyce tyce tak staci mit zalohu (ted jedu z hlavy)
    /storage/.kodi/addons
    /storage/.kodi/userdata

    tam jsou (v userdata) i nastaveni systemu takze v okamziku kdyz na cistem openelecu mas ssh tak muze obnovovat (jen pres systemctl musis sundat kodi.service).
    pokud osmc je jen dalsi backend pro kodi (coz hadam ze je) tak hodne teoreticky by migrace mela probehnout apson trosku bezbolestne.
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    LEXXA: No, nejlepsi, co muzes udelat to asi fakt nastavit znovu a pak si nahodit nejaky doplnek na backup - v OSMC jsem takovy jeden nasel, ale nejak uplne nefungoval tak jak mel? Druha a nejjistejsi moznost je proste klasika - z karty pouze bootovat a rw system mit na usbcku .. Popravde, ja tam nepotrebuji nic nez filmy a serialu z NASu + obcasny streaming z netu (proto Genesis) + zdroje ceskych titulky pro manzelku. Tudiz pro me cista instalace neni tak problemova, jak kdybych mel 1000 addonu - ale i tak me to vzdycky nastve, protoze i s timhle minimeme je to minimalne na hodinu. Kdyz mi kompletne fungoval openELEC, tak jsem si udelal hned image karty, abych to kdyztak bezproblemove restornul kdyby se neco stalo ... a ejhle - ten restore proste nefunguje, nechapu proc ... fuck it ...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: ja mam zalohy a nastavovat to cele znovu be me asi dost krklo
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    LEXXA: nene mam to uplne ciste (popravde ani nebylo z echo migrovat, protoze byla karta ponicena).
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PALUSHA: zkousel jsi manualni migraci addonu?
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    Vidim, ze tu furt vali OSMC :) Takze jen kratka recenze - po nedavnych potizich s openELEC (hafo korupce SD karty, nefunkcnost Genesis ani zadneho poradneho custom buildu) jsem prelezl na OSMC a jsem NADSENEJ. Minimalne o rad rychlejsi, prijemnejsi navigace (to bude ale vec skinu - mam tam default OSMC a trochu upravenej layout menu podle sebe).

    Long story short - pokud vas stve openELEC, vyzkousejte OSMC :)
    NEMRTVY
    NEMRTVY --- ---
    ZUZU: ja mam ten isty setup OSMC + rasp2. ako sa vola ten plugin?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    ZUZU: s openelecem to nedela. taky rpi2. v 5.95.5
    ale rano se krabicka tvarila mrtve takze je nepatrna sance ze jsem usmazil microsd. takze pokud je to pravda se nebranim tomu ze tam dam osmc
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    ZUZU: tak jsem si asi koledoval. :) používáte tu někdo osmc na rbpi2? mám tam plugin na přerávání ivysílání čt. a ten mi vždy tak po desetim inutách spadne/vytuhne tak, že je nutno stroj hw restartovat. můžete to někdo zkusit taky?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Kdo jedete na Raspi v pythonu -> https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
    + je tam návod na Cython (python konverze do C)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    KAERO: tak aspon trosku zabavy na dlouhe zimny vecery. hodne si slibuji od toho ze jsem koupil ovladac od weteku a v uplne nejhorsim pripade pocitam s tim ze ten wetek openelec build budu muset vykuchat (aspon o konfiguraky tlacitek). jde o to zda mi staci cidlo, dupont konektor aby ostruzina byla schopna prijimat signal. jak ho zpracuje je uz zalezitost tech dlouhych zimnych veceru
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: openelec je stavenej spis na hid mce ovladace ktery ho umi mimochodem i vzbudit/zapnout
    KAERO
    KAERO --- ---
    LEXXA: fakt staci vhodne cidlo zapojit, viz hromada navodu kdyz das do googlu "raspberry infrared". spis si nejsem jisty jestli je jednoduche to zprovoznit pod openelecem.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LEXXA: zda se ze ano. tak snad v gme budou mit otevreno az tam dorazim :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    SUK: a ted neco pro lidi co chodili na obycejni gymnazium :)
    lze predpokladat, ze si toto koupim, kabelem (pajku jsem drzel jednou v zivote) pripojim k GPIO a bude mi fungovat IR ovladac (konkretne wetek play enigma)?
    SUK
    SUK --- ---
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    nevite kde v CR (jinak receno dodani do tydne) sehant IR cidlo pro RPi2 ktere by bylo (bez vetsiho voseru) kompatibilni s OpenElecem? USB nebo GPIO je mi vcelku jedno
    GIANT
    GIANT --- ---
    je dobrej napad zakazovat journaling v raspbianu abych nehobloval kartu? co ocekavat pri padech? koukam, ze nazory se na netu ruznej
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    používám osmc a funguje to naprosto bezvadně
    FATTY
    FATTY --- ---
    PALUSHA: zdroje na titulky jsou zalezitost Kodi, nevidel bych duvod proc by na osmc nemely jit..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam