• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    FATTY
    FATTY --- ---
    MUXX: samsung remote - je nutne updatnout na libcec 3.0.1 svepomoci nebo pockat na update, pri Vertikalni synchronizaci jine nez "Vzdy zapnuto" sem tam zalaguje GUI. Jinak OK
    VLASTIS
    VLASTIS --- ---
    MUXX: v tydnu jsem upgradoval a na problem jsem nenarazil.., pouzivam jej pouze jako MediaCenter
    MUXX
    MUXX --- ---
    mate nekdo openelec 6.0? nejake problemy?
    JOPS
    JOPS --- ---
    NEMRTVY: ty kraso, funguje to paradne :) diky moc za tip

    diky moc, at ti to buh oplati na detech :)
    NEMRTVY
    NEMRTVY --- ---
    JOPS: UK Turks addon
    JOPS
    JOPS --- ---
    funguje Vam nekomu nejake live streamy na KODI ? Nejaky tip na zdroj ? :)

    jde mi hlavne o tenisy... Me nebavi na tom koukat na PC... Radsi mam velkou TV a dneska uz obraz vypada velice slusne.

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEXXA: diodu zmer pokus omyl kdyz ji na 3.3 neuvidis svitit je mrtva nebo na 5
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    SPM: heh, jediny meridlo co tu mam je metr (umi i palce :), takze pokud je to riskantni, koupim radsi njaky novy cidlo za par korun.
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: nebo ještě líp - jestli ta karta je pořád funkční, tak jí můžeš zapnout a změřit si, co na kterém drátu je.
    SPM
    SPM --- ---
    MARASAN: na GPIO je 3,3V, pokud ta karta/přijímač běžel na víc, tak se to malině nebude moc líbit, když jí to přivedeš na GPIO (ikdyž by to jinak bylo správný zapojení)... přehodit + a - by taky nemuselo udělat zrovna nejlíp, takže možná jedině na té kartě zkusit najít, co na kterém pinu jacka bylo co.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: no mne se povedlo tak trochu usmazit jedno cidlo :) nejlepsi by bylo zjistit co tam mas za diodu. popripade se na to vykaslat a koupit si cidlo za dvacku v gme
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEXXA: ja muzu piny zkusit vselijak mozne, ale nerad bych neco poskodil - nejspis cidlo, mozna i desku. Je tam myslim 3.6V anebo 5V, hrozi nekde problem, pokud budu ve spravnych pinech na desce jen prehazovat ty tri piny z cidla?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: neni to 100% ale jako odpichnout by ses mohl z tohodle
    Raspberry Pi lirc_rpi - (IR Remote control) GPIO Lirc driver and homebrew receiver HOWTO
    http://aron.ws/projects/lirc_rpi/
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    mam starej dalkovej ovladac od AverMedia TV karty do PCI a je k tomu IR cidlo, ktery se pripojuje stereo-jackem do karty. Rad bych to zkusil rozjet na RPi, ale nemam tuseni, jak zapojit piny z jacka do GPIO portu. Mela by tam byt zem, napajeni a data, aspon tak je to na prodavanych cidlech. Jak mam predratovat toho jacka, netusite? Nebo jak bezpecne otestovat mozny kombinace?
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    Ja mam na RPi Gentoo, halt i reboot (jen tak, bez parametru) fungujou presne jak maji, opakovane a spravne, testovano na nekolika desitkach kusu.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    JOPS: To bude spis na LExxu, ja problem nemel ;)
    JOPS
    JOPS --- ---
    NINE_OF_NINE: tipuju vadna SD karta
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MARASAN: halt -h je gracefully shurdown. resp pouzivam to na linuxu roky tak nejak ze zvyku.
    v osmc menu poweroff mi ale dela totez. vypne ostruzinu a uz nenabootuje
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    LEXXA: openelec jsem vypinal bezne shutdown now a nic :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEXXA: osmc ma v sobe menu s poweroff. halt -h je co? help?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    LEXXA: jo a takova divna vec
    pokud v kodi popr pres ssh dam halt -h
    tak ostruzina uz nenabootuje a musim preplacnout cely image a obnovit ze zaloh.
    neprisel na to proc a jak se toho zbavit
    reboot a vytazeni ze zasuvky to prezije v pohode
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    NINE_OF_NINE: hele docela v pohode. jen to chce trosku premyslet.
    udelal jsem backup pomoci pluginu.
    nainstaloval jsem cisty osmc a nastavil jsem ty nejzakladnejsi kraviny.
    osmc skin mi nevyhovoval takze jsem zapnul zpet confluence.
    pak jsem nainstaloval mc a rucne jsem obnovoval addony.
    pridal jsem datasource a nechal jsem aby se znovu nacetla knihovna (pisouo ze export import knohovny je mozny ale za tech pet a pul veci mi to nestalo) a hotovo.
    nemuzu si vynachvalit plnohodnotny debian pod tim.
    sice ted bojuji s tim ze mi nejde zprovoznit racoon ale to je moje soukroma demence a nema nic spolecneho s osmc nebo openelecem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam