• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TR1
    TR1 --- ---
    RAINBOF:
    ta rychlost ma sdb1 zarazila i me a to zejmena z duvodu, ze to je ten externi disk a ne flashdisk u ktereho jsem podobnou rychlost ocekaval.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Mam RPi2 a na tom osmc bez i mi to 24/7 jako mediacenter, vcera mi to chciplo a zaclo mi to hlasit pres tvservice ze neni nic pripojeno, zkousel jsem zmenit i kabel

    Nakonec jsem myslim nahodil nejdriv Rpi2 a pak TV (nebo obracene) a zaclo to jet, pritom doted s tim nebyl problem

    Koukal jsem ze to je problem u nejakych TV, ale nechapu, ze to zacne blbnout najednou
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tj ta vec v sdb1 je sakra pomala. tj pokud budes neco vetsiho nahravat tak ti to bude pomale. zajimavy je ze zapis i cteni mas stejne tj hadam ze ti tam zdrzuje jeste neco dalsiho. mozna je to rezie samby. v kazym pripade pole ti cte 4x rychleji nez zapisuje a to je pekne vzhledem k tomu kde a s cim to bezi.

    (to ze md0 nameril 27.94 je spravne protoze to pri miroru staci data z toho rychlejsiho neb jsou stejna)..
    TR1
    TR1 --- ---
    RAINBOF:


    system mne nazajima ten si zprovoznim za chvili, horsi je ztrata dokumentu a tak. Jako jiz ted mam vse 1x zalohovane ale proc to radeji nemit 3x, ze? :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TR1:
    no dobre ale slo by to nejak lepe ? podivat se kolik je rychlost disku A, disku B a pak kolik je rychlost pole ? Totiz prijde mi ze pokud jsou ty hodnoty stejne je to mereno pres nejake uzke hrdlo u dvou tak pomalych veci bych ten rozdil ocekaval.

    (jinak ten test se dela pres prikaz hdparm -tT /dev/)

    No a druha otazka proc nezrcadlis i se systemem ? kdyz ti odejde karta mas pak predlohu a nemusis to prebouchavat :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TR1: Já nic, malina ho tam má. RPi2 to má výrazně lépe a radostněji.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    zacina me lakat myslenka NLB storage clusteru postavenem na RPi2. :)
    TR1
    TR1 --- ---
    RAINBOF:
    lokalne to prenasi stabilne kolem 11.6 MB/s, mam to ale poskladane ze soucastek co dum dal tak by mozna s lepsi mSD nebo flashdiskem mohla byt rychlost jeste o malicko vyssi.

    PISKVOR:
    co porad mas s tim USB? Kopirovani z RPi2 probiha stabilni rychlosti mezi 11.2-11.4 MB/s coz je nejakych cca 90mbit/s a to je hodne blizko k teoreticke rychlosti 100mbit sitovek. Udelej si test na vykonnem pc se 100mbit sitovka a urcite na tom nebudes lepe.
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    ZUZU: To je jedno, já v tuhle chvíli netoužím po konkrétním řešení, spíš experimentuju, zkouším, co je možné. Pokud funguje TV, měl by fungovat i satelit. Problém je v tom, že satelitní USB není úplně běžná věc, tak nevím, jak bude fungovat...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    na dvojce se k tem 100mbit snad i docela priblizim, kdyz prictu overhead. Pouzivam NFS.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISKVOR: jednička mi přenesla cca 60Mbit ale to už byla vytížená na 100%
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    KRISHNA: ...kde těch 100 mega*bitů*/sec je teoretická maximální propustnost linkový vrstvy; zrovna u malin nedosažitelný ani z leknutí, protože USB overhead.
    KRISHNA
    KRISHNA --- ---
    TR1:  vzdyt malina ma 100Mbit sitovku, tak to je tenhle test tak trochu k nicemu ne? :)))
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TR1: nechtěl bys ten test udělat i lokálně?
    TR1
    TR1 --- ---
    Kdyby to nahodou nekoho zajimalo, davam sem test RPi2 se SW raidem1

    Testovaci RPi2 s cerstvou instalaci Raspbian - jessie (lite), proveden upgrade a nainstalovan: mdadm, samba a webmin. Raid1 byl vytvoren z 8GB flashdisku a externiho 2.5" HDD o velikosti 80GB.

    fdisk


    mdadm


    Testovaci RPi2 jsem porovnal s druhym RPi2 ktere mi tu bezi jako domaci server. Na nem je nainstalovan Raspbian - wheezy se sluzbama: webmin, apache, openvpn, bind9, samba a isc-dhcp-server, jako uloziste slouzi externi 2.5" HDD o velikosti 1TB. Vsechna zarizeni jsou pripojena kabelem cat5e k routeru s 1Gbit rozrhanimi. Test jsem provedl ulozenim (ukladani je narocnejsi nez-li cteni) souboru o velikosti 5.65GB.

    Non-raid1


    Raid1


    Popravde, cekal jsem s Raidem podstatne horsi vysledky a to jeste zkusim zitra otestovat, zda nahodou cely raid nebrzdil stary flashdisk.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TR1: raspi ma pomaly usb. Strasne pomaly.
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    TRAVIX: mám zkušenost, že rbpi s distribucí osmc a usb tv donglem umí i nahrávat, je tam kodi jako rozhraní a umí to samo nainstalovat a zprovoznit tvheadend. poté co se to podaří to nastavit (ladění kanálů, to není uplně user friendly), tak je to pak na ovládání jednoduchý, a jde tam nastavovat nahrávání i přes síť. ale vím, že to je úplně jiné řešení, nežs chtěl... :)
    TR1
    TR1 --- ---
    GHORMOON:
    i tady mas pravdu ale ja se na RPi2 zaroven i ucim linux :)

    Jinac raid1 lze vytvorit bez problemu, dnes se budu snazit otestovat jeho rychlost protoze ho mam slozeny ze dvou uplne odlisnych disku a ta mSD se zda dost pomala :(
    GHORMOON
    GHORMOON --- ---
    TR1: raid samozrejme ma smysl, kdyz se ti ty data meni prubezne. ale jestli jde o zalohu jednou za mesic, tak bych si tam asi netahal dalsi promennou, co to komplikuje a proste to zkopiroval :)
    TR1
    TR1 --- ---
    GHORMOON:
    no uvidime, treba ti dam za pravdu ale nejdriv si to vyzkousim :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam