• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    SPM
    SPM --- ---
    FATBOZZ: a potom hooodně trpělivosti/šikovnosti. Ještě teď mě polévá pot hrůzou, když jsem tyhle příšernosti "krimpoval" na 3D tiskárnu :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    panove, jak se rika v cestine temhle propojovacim kablikum:

    chci koupit IR senzor a pripojit to temahle kablikama, nasel sem si senzor na ame.cz (tenhle), ale ty kabliky nejsem schopnej dohledat. dik
    SUK
    SUK --- ---
    YARRDESH: pouzivam
    ssh 192.168.66.13 raspivid -vf -hf -t 0 -o - -fps 25 | mplayer -cache 8192 - -fps 25

    lag 1 sec
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    YARRDESH: O.o zkoušel jsi to i přes WebRTC ? I s prvním Raspi to běželo s lagem pod 1s
    WMUTE
    WMUTE --- ---
    Nějaké čtení o RPi
    https://tuxcloud.net/d/c668c15a3c/
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    pic, mam k rpi2 pripojenou webkamerku na streamovani sporaku, ale hrozne mi laguje (tak 8 sekund zpozdeni) a framerate je taky nizkej, rozhodne nizsi, nez v mjpeg-streameru nastavenejch 1fps . obdobne se to chova i v cheese/luvcviewu, nevite, cim by to mohlo byt? na jinem stroji webcam jede normalne (i kdyz dosahne max 640x480 misto avizovanych 1600x1200, ale zatim jsem to testoval jenom na linuxech)
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    REFLEX: našel jsem doma nějakej od nějakýho mobilu samsung a zatím to jede ok.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    ZUZU: a jakej si poridil?
    ZUZU
    ZUZU --- ---
    KAERO: mohu potvrdit. tenhle jsem měl taky, a po asi třech měsících začal normálně rušit tv, byť kabel od antény byl od toho asi metr daleko...
    SPM
    SPM --- ---
    Na druhou stranu RPi 2 má tu barevnou signalizaci, takže pokud by zdroj dával menší napětí, měl by na obrazovce v pravém horním rohu vidět nějaký flekatý čtvereček.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REFLEX: Ten mám taky a je lepší než od sony :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    REFLEX: zkontroluj si napajeci zdroj. ty levne smejdy co se posledni dobou prodavaji brzo zacnou blbnout, rusit a snizovat napeti.
    TR1
    TR1 --- ---
    RAINBOF:
    ta rychlost ma sdb1 zarazila i me a to zejmena z duvodu, ze to je ten externi disk a ne flashdisk u ktereho jsem podobnou rychlost ocekaval.
    REFLEX
    REFLEX --- ---
    Mam RPi2 a na tom osmc bez i mi to 24/7 jako mediacenter, vcera mi to chciplo a zaclo mi to hlasit pres tvservice ze neni nic pripojeno, zkousel jsem zmenit i kabel

    Nakonec jsem myslim nahodil nejdriv Rpi2 a pak TV (nebo obracene) a zaclo to jet, pritom doted s tim nebyl problem

    Koukal jsem ze to je problem u nejakych TV, ale nechapu, ze to zacne blbnout najednou
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    tj ta vec v sdb1 je sakra pomala. tj pokud budes neco vetsiho nahravat tak ti to bude pomale. zajimavy je ze zapis i cteni mas stejne tj hadam ze ti tam zdrzuje jeste neco dalsiho. mozna je to rezie samby. v kazym pripade pole ti cte 4x rychleji nez zapisuje a to je pekne vzhledem k tomu kde a s cim to bezi.

    (to ze md0 nameril 27.94 je spravne protoze to pri miroru staci data z toho rychlejsiho neb jsou stejna)..
    TR1
    TR1 --- ---
    RAINBOF:


    system mne nazajima ten si zprovoznim za chvili, horsi je ztrata dokumentu a tak. Jako jiz ted mam vse 1x zalohovane ale proc to radeji nemit 3x, ze? :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TR1:
    no dobre ale slo by to nejak lepe ? podivat se kolik je rychlost disku A, disku B a pak kolik je rychlost pole ? Totiz prijde mi ze pokud jsou ty hodnoty stejne je to mereno pres nejake uzke hrdlo u dvou tak pomalych veci bych ten rozdil ocekaval.

    (jinak ten test se dela pres prikaz hdparm -tT /dev/)

    No a druha otazka proc nezrcadlis i se systemem ? kdyz ti odejde karta mas pak predlohu a nemusis to prebouchavat :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TR1: Já nic, malina ho tam má. RPi2 to má výrazně lépe a radostněji.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    zacina me lakat myslenka NLB storage clusteru postavenem na RPi2. :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam