• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: aha a ten je nejak spjaty s raspberry nebo to je binarka kterou kdyz posunes nekam do pameti muzes skrze to pouzivat nektery funkce ?
    mirim totiz k tomu ze bych stejne jako kdysi na svem prvnim pc chtel zkusit nabastlit OS z nuly jen dneska bych tedy zacal u fw kam jsem na svy 386 nemohl :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Je tam BCM blob; detaily z hlavy nevím.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam takovou otazku jak moc otevreny je vlastne raspi ?
    nasel jsem pcb, schema, linux chapu ze je open ale co procak ?
    tam preci je nejaky firmware a do nej drivery. nebo je tam jen ten fw od broadcomu ?
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    SPM: ja vim. nekde je vic prozuku vic adisas, tady je modre svetylko jeste vic adidas :D
    SPM
    SPM --- ---
    DREAMWEB: Vliv to nemá vůbec na nic. Svědčí to jenom o tom, že číňanovi nebylo líto vyhodit 10 halířů za to, aby tam napájel signalizaci přítomnosti napětí a o tom, že patří do kultu vyznavačů supersvítivých modrých diod :)
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    tak raspberry pi a+ a hifiberry s noname zdrojem - ve sluchatkach nepozoruju zadne ruseni az do cca 90% volume na zesilovaci, potom lehky brum. ale kdybych s takovym volume pustil nejaky zvuk, tak mi to vyrazi usi z hlavy druhou stranou. holt upgrade zdroje v tomto pripade neni zajimavy.

    jo jeste neco. na tom zdroji ostre sviti modra diodka. myslite ze to bude mit nejaky vliv? na pc chladicich to pry taky fungovalo jako ztisovadlo :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (RPi Zero jako USB Mass Storage device, tj. nikoli jako host, ani jako MTP - prostě se tváří, že je flashka)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TRAVIX: No vida, a prej že to nejde! http://pi.gbaman.info/?p=699
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    dobře mířenej masivní kondik uklidní i spinanej zdroj.
    BURAN
    BURAN --- ---
    stejne za vetsinu ruseni muze vetsinou nejaka zemni smycka, nez to, ze je vec napajena spinanym zdrojem.
    SUK
    SUK --- ---
    DREAMWEB: Zkus do sluchatek, jestli neuslysis takovou vysoce polozenou rychlomorseovku. Nebyva ji moc, ale u spinanejch zdroju byva.
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    no ja na prvni poslech s nejakym noname zdrojem taky nepozoruju problem a jenom zjistuju jestli neco nezanedbavam :)
    diky vsem za podnety
    SUK
    SUK --- ---
    KAERO: Bohuzel, casto byly zvlnene, 50Hz brum u nich byl dost znatelny..
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    AXTHEB: Souhlasim, kdyz jsem poridil HifiBerry, resil jsem to, ale i bez toho je zvuk tak paradni, ze jsem od linearniho zdroje nakonec upustil. Pouzivam zdroj, ktery byl defaultne dodavan k RPI 1 B.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DREAMWEB: A nakonec to stejně na zvuku nepoznají. Sežeň si zdroj od značkového tabletu (sony, samsung) a výsledné rušení bude hluboko pod slyšitelností.
    KAERO
    KAERO --- ---
    DREAMWEB: a nejake stare nabijecky starych mobilu nemas? obvykle byly pomerne tezke a vetsi. driv spinane zdroje nebyly moc rozsirene...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    TR1: ok, ja nekam zahrabal tu z rspishop.cz, tak si asi poridim neco v alze.
    SPM
    SPM --- ---
    DREAMWEB: hotový nevim, hlavně se to většinou moc nedělá, protože to má efektivitu na .... Ale když vezmeš nějakej DC zdroj pro >5V, tak ty bastlící součástky na lineárních 5V budou asi 4 a bude to stát tak 20Kč.
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    kdyz uz se tu resi napajeni maliny. pro audio potreby (s hifiberry apod) se vsude doporucuje linearni zdroj. existuje neco takoveho hotoveho co nestoji 3x tolik co malina? protoze jinak vsichni bastli a staveji zdroje na kolene po soucastkach.
    TR1
    TR1 --- ---
    VECTOR:
    Pro malinu je doporucene napajeni 5V a 1.2A takze ti kup poradny zdroj a pak ti to urcite pobezi jak ma.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    Czech Out Raspberry Pi Riding the Rails | Hackaday
    http://hackaday.com/2016/01/02/czech-out-raspberry-pi-riding-the-rails/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam