• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPM: takze bez linuxu se nehnu ? snad ne...

    zatim to totiz chapu nejak tak ze gpu(!?) nacte loader v romce coz mi prijde kruty vzhledem k tomu ze by nemel mit primy pristup do pameti bez cpu...

    nepovedlo se mi najit ofiko repo k raspi firmware.
    nebo je to fakt tohle ? https://github.com/raspberrypi/firmware/commits/master

    pokud jo tak budu muset trosku zabrednout je v tom zmatek.
    SPM
    SPM --- ---
    RAINBOF: ten bude od broadcomu... takže zdrojáky k tomu nejsou a je to prostě binárka zkompilovaná pro linux, kterou když nahraješ, tak můžeš volat funkce...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: aha a ten je nejak spjaty s raspberry nebo to je binarka kterou kdyz posunes nekam do pameti muzes skrze to pouzivat nektery funkce ?
    mirim totiz k tomu ze bych stejne jako kdysi na svem prvnim pc chtel zkusit nabastlit OS z nuly jen dneska bych tedy zacal u fw kam jsem na svy 386 nemohl :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Je tam BCM blob; detaily z hlavy nevím.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    mam takovou otazku jak moc otevreny je vlastne raspi ?
    nasel jsem pcb, schema, linux chapu ze je open ale co procak ?
    tam preci je nejaky firmware a do nej drivery. nebo je tam jen ten fw od broadcomu ?
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    SPM: ja vim. nekde je vic prozuku vic adisas, tady je modre svetylko jeste vic adidas :D
    SPM
    SPM --- ---
    DREAMWEB: Vliv to nemá vůbec na nic. Svědčí to jenom o tom, že číňanovi nebylo líto vyhodit 10 halířů za to, aby tam napájel signalizaci přítomnosti napětí a o tom, že patří do kultu vyznavačů supersvítivých modrých diod :)
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    tak raspberry pi a+ a hifiberry s noname zdrojem - ve sluchatkach nepozoruju zadne ruseni az do cca 90% volume na zesilovaci, potom lehky brum. ale kdybych s takovym volume pustil nejaky zvuk, tak mi to vyrazi usi z hlavy druhou stranou. holt upgrade zdroje v tomto pripade neni zajimavy.

    jo jeste neco. na tom zdroji ostre sviti modra diodka. myslite ze to bude mit nejaky vliv? na pc chladicich to pry taky fungovalo jako ztisovadlo :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PISKVOR: (RPi Zero jako USB Mass Storage device, tj. nikoli jako host, ani jako MTP - prostě se tváří, že je flashka)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TRAVIX: No vida, a prej že to nejde! http://pi.gbaman.info/?p=699
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    dobře mířenej masivní kondik uklidní i spinanej zdroj.
    BURAN
    BURAN --- ---
    stejne za vetsinu ruseni muze vetsinou nejaka zemni smycka, nez to, ze je vec napajena spinanym zdrojem.
    SUK
    SUK --- ---
    DREAMWEB: Zkus do sluchatek, jestli neuslysis takovou vysoce polozenou rychlomorseovku. Nebyva ji moc, ale u spinanejch zdroju byva.
    DREAMWEB
    DREAMWEB --- ---
    no ja na prvni poslech s nejakym noname zdrojem taky nepozoruju problem a jenom zjistuju jestli neco nezanedbavam :)
    diky vsem za podnety
    SUK
    SUK --- ---
    KAERO: Bohuzel, casto byly zvlnene, 50Hz brum u nich byl dost znatelny..
    PALUSHA
    PALUSHA --- ---
    AXTHEB: Souhlasim, kdyz jsem poridil HifiBerry, resil jsem to, ale i bez toho je zvuk tak paradni, ze jsem od linearniho zdroje nakonec upustil. Pouzivam zdroj, ktery byl defaultne dodavan k RPI 1 B.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    DREAMWEB: A nakonec to stejně na zvuku nepoznají. Sežeň si zdroj od značkového tabletu (sony, samsung) a výsledné rušení bude hluboko pod slyšitelností.
    KAERO
    KAERO --- ---
    DREAMWEB: a nejake stare nabijecky starych mobilu nemas? obvykle byly pomerne tezke a vetsi. driv spinane zdroje nebyly moc rozsirene...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    TR1: ok, ja nekam zahrabal tu z rspishop.cz, tak si asi poridim neco v alze.
    SPM
    SPM --- ---
    DREAMWEB: hotový nevim, hlavně se to většinou moc nedělá, protože to má efektivitu na .... Ale když vezmeš nějakej DC zdroj pro >5V, tak ty bastlící součástky na lineárních 5V budou asi 4 a bude to stát tak 20Kč.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam