• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JOPS: ja mel scenium ten to neumel a mam lg a tez ne.

    Jinak napadlo mne co z openelec ovladat telku.. tj ovladac k openelec a openelec bude ovladani simulovat :D umelo by to pak vsechna zarizeni at uz cec maj nebo ne...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    VECTOR: s tim vnc nevim. je bambilion mnohem elegantnejsich cest jak managovat kodi.
    jestli si muzu dovolit jen par poznamek. 128GB karta je sice super ale stoji ti to za to? porad je to system ktery bezi z karty a to i/o ti driv nebo pozdeji kartu odpravi.

    par konkretnych rad (zda se, ze pouzivame velmi podobny setup)
    v /etc/ je soubor fstab. lze ho upravit nasledovne: (podotykam ze to je setup kdyz na druhe strane Win2012R2 ale od 2008R2 by to melo slapat)
    osmc@osmc:~$ cat /etc/fstab
    /dev/mmcblk0p1 /boot vfat defaults,noatime 0 0
    /dev/mmcblk0p2 / ext4 defaults,noatime 0 0
    //172.16.1.3/video/ /mnt/HN-Video cifs username=%USERNAME%,password=%PASSWORD%,sec=ntlm,uid=0,gid=0,iocharset=utf8 0 0
    //172.16.1.3/d$/download/ /mnt/HN-Download cifs username=%USERNAME%,password=%PASSWORD%,sec=ntlm,uid=0,gid=0,iocharset=utf8 0 0

    to ti samozrejme nevyresi problem ze samba se spousti pozdeji nez storage proto je v /etc/ jeste soubor rc.local u maliny 2 staci pockat 15 vterin (restart kodi je jen protoze jsem linyudelat update media library)

    sleep 15
    sudo mount -a
    sleep 10
    sudo systemctl restart mediacenter

    exit 0


    fakt neni ceho se bat. a to ze linux neumis neni duvod proc se drbat levou nohou po prave kouli. a kdyz neco podelas tak proste a jednoduse udelas reimae karty a jedes.

    jeste takova poznamka. pokud sdilena slozka je na serveru ktery neni na stejne siti budes muset upravit uz v kodi advancedconfig.xml ale tohle je uz zbytecne zabhani do detajlu.
    SPM
    SPM --- ---
    Pak je taky otázka jak moc dobře to funguje, ikdyž to umí. Moje TV ráda to zařízení zapomíná a je nutno vlézt do nastavení a přescannovat to...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JOPS: a vidis, ne.
    JOPS
    JOPS --- ---
    MARASAN: mam 5 let staryho panasonica a zvlada to, pak uz byly tusim jenom CRT :)
    TR1
    TR1 --- ---
    Musi umet HDMI-CEC
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JOPS: ne kazda TV umi posilat prikazy pres HDMI zpet do Kodi
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: web ma nekolik ruznych pluginu, defaultni je na prd, jsou tam lepsi. je potreba testnout.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: teda co jsem kdysi zkousel desktop->notebook, pres vnc se na filmy koukat neda, datovy tok je fakt velky. vnc ma asi jen na nastavovani a ovladani. pak ale nechapu proc to nepripoji k televizi rovnou.

    a pres web server je ovladani kodi jen takove... hodne zakladni. rozhodne tam nejde resit nastaveni atd (alespon teda mne)
    JOPS
    JOPS --- ---
    a to jako nestaci ovladac od TV ? naprosto luxusni zarizeni :)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REASON: na neco takovyho potrebujes device.
    REASON
    REASON --- ---
    MARASAN: staihnut z google play remote for kodi :D
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARASAN: (Případně něco typu Synergy)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VECTOR: pres VNC koukas na filmy? Pokud to mas jen na ovladani Kodi, je asi jednodusi zapnout web server a pak bud pouzit browser anebo klienta.

    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: tak treba na openelec (a imho i na OSMC) jde nastavit ssh i samba, viz treba (ne asi aktualni ale to je jedno)

    takze se ssambou muzes zustat i na mikrosoftich resenich sdielni dat.

    primo ftp asi openelec nema, ale proc kdyz je ssh, a muzes pouzit sftp?:
    FTP OpenElec
    http://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=158530

    DNS v OSMC je tady ne? (screenshot nalezen pomoci google images "osmc dns")


    uz se asi opakuju, ale "proste neumim" je veta se kterou muzes jit nekam. porad popisujes problemy trochu moc obecne. na netu je milion navodu toho ci onoho. tak vem jeden z tech navodu, postupuj krok za krokem, a kdyz ti neco nezafunguje, tak napis: po nastaveni dle bodu X navodu Y to neudelalo co melo ale udelalo to to a tohle. pokud dalsi prispevek bude opet stylu "proste nejde", tak uz se osobne na dalsi snahu vykaslu.
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Tak jo, abych byl konkretni:

    OSMC preferuju proto, ze na nem jde spustit i FTP server ad., pokud mam v RaspPi 128GB kartu, muzu tam vzdaelene nahrat spoustu filmu (OpenELEC tohle neomuznuje).
    VNC potrebuju k tomu, abych nemusel neustale preklikavat input na obrazovce mezi RPi a a Windowsama.


    Nyni vecne:
    Nneumim, proste neumim propojit RPi se sitovym diskem, jsem odkojenej windowsama kde to jde v pohode. a linux znam velmi uzce profesionalne. Co te tyce disku, jde o nejakej sitovej WD, predpokladam, ze jsou vsechny stejny.

    A ten wifi dongle, nakonec nepotreboval ovladace, ale veskery pristup k internetu byl terminovan asi po 30 minutach, v OSMC jsem nenalezl zadno moznost nastavit DNS a router. Ani po pripojeni sitoveho kabelu se to nechytlol.

    Jde predpokladam o trivialni vec, ale jsem v tohle zacatecnik, ktyby mi nekdo pomohl, budu moc rad.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KAERO: nehlede na to ze i vnc jede na openelec :D
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    LEXXA: ja kdyz jsem pouzival osmc tak jsem delal dycky distro-upgrade nebo jak se to jmenovalo
    KAERO
    KAERO --- ---
    VECTOR: pokud chces od nekoho pomoct, zkus se vyjadrit poradne, popis co presne jsi delal a v jakem bodu jsi zadrel. stezovani si ze "nikdy se neda" a "jinde ne" je zbytecne.

    ja mam na maline openelec, muzu to ovladat pres mobil, a umi cist film ze vzdaleneho sitoveho disku a poustet to na hdmi. jestli je tohle co potrebujes, tak k tomu staci zakladni instalace openelec, nepotrebujes vnc.
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    VECTOR: porad mi neni jasnej ucel VNC?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam