• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MILAZAJICEK: Děkujeme, kapitáne Nabíledni, to byla první věc, která mě napadla prohledat. Jestli se chceš přijít přesvědčit na vlastní oči, přijď - prostě nemá.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Nezapomente ze vyrobci to schovavaji pod ruzne marketingove nazvy a ted nevim u kterého vyrobce ale na jedne TV jsem to musel v menu povolit.
    FATTY
    FATTY --- ---
    MBR: mylny predpoklad.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MBR: Předpokládáš stejně jako já, a oba jsme se mýlili - mám 5 let starou TV Sharp, a neumí CEC.
    MBR
    MBR --- ---
    MARASAN: moje 6 let stara tv + nejstarsi rpi + aktualni kodi, to dava bez problemu. funguje to od verze HDMI 1.0, takze predpokladam ze jakakoliv tv s HDMI to umi :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: hm, zkusil jsem, ale je to divne. v kazdem pripade to nic moc vic nez prehravani neumi. treba plugin Digitally Imported umi, ale plugin youtube ne. divne.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    VECTOR: ten sdileny disk na win10 z jineho (win)pc vidis? treba je to nejakou firewallovou demenci na tech desitkach
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    VECTOR: zkus tam ten disk/pocitac zadat rucne, primo adresu toho sharu, detekce veci na siti nemusi fungovat spravne..zvlast s windows 10 jsou tam divnosti..
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: pouzival sem chorus
    ELPASO
    ELPASO --- ---
    VECTOR: no nic jineho nez SMB/CIFS asi nepouzijes (max nativni DLNA publikovani)... bitlocker na to samozrejme vliv NEMA
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Tak diky vsem za rady, nakonec jsem blbu vzdozrne nainstaloval nejnovejsi OSMC, pak nainstaloval updaty, vybral hezky skin. Co me vsak zarazilo a vubec nevim, jak to mam resit,, je, jak spoustet z OSMC filmy z PC.

    Cilem je teda poustet filmy z NASu WD, kterej u sebe nemam, a OSMC muj disk proste nenajde. Nastavil jsem mu sdileni, ale cele to mam sifrovane bitlockere pod Win10, muze to byt problem? Asi by ri vyresila SAMBA atd., ale kdyz to pujde pres wifinu aja se v tin chchi co nejmin angazovatm, jak na to?

    Dikz
    KAERO
    KAERO --- ---
    MARASAN: a ktery pouzivas/doporucis?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    JOPS: ja mel scenium ten to neumel a mam lg a tez ne.

    Jinak napadlo mne co z openelec ovladat telku.. tj ovladac k openelec a openelec bude ovladani simulovat :D umelo by to pak vsechna zarizeni at uz cec maj nebo ne...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    VECTOR: s tim vnc nevim. je bambilion mnohem elegantnejsich cest jak managovat kodi.
    jestli si muzu dovolit jen par poznamek. 128GB karta je sice super ale stoji ti to za to? porad je to system ktery bezi z karty a to i/o ti driv nebo pozdeji kartu odpravi.

    par konkretnych rad (zda se, ze pouzivame velmi podobny setup)
    v /etc/ je soubor fstab. lze ho upravit nasledovne: (podotykam ze to je setup kdyz na druhe strane Win2012R2 ale od 2008R2 by to melo slapat)
    osmc@osmc:~$ cat /etc/fstab
    /dev/mmcblk0p1 /boot vfat defaults,noatime 0 0
    /dev/mmcblk0p2 / ext4 defaults,noatime 0 0
    //172.16.1.3/video/ /mnt/HN-Video cifs username=%USERNAME%,password=%PASSWORD%,sec=ntlm,uid=0,gid=0,iocharset=utf8 0 0
    //172.16.1.3/d$/download/ /mnt/HN-Download cifs username=%USERNAME%,password=%PASSWORD%,sec=ntlm,uid=0,gid=0,iocharset=utf8 0 0

    to ti samozrejme nevyresi problem ze samba se spousti pozdeji nez storage proto je v /etc/ jeste soubor rc.local u maliny 2 staci pockat 15 vterin (restart kodi je jen protoze jsem linyudelat update media library)

    sleep 15
    sudo mount -a
    sleep 10
    sudo systemctl restart mediacenter

    exit 0


    fakt neni ceho se bat. a to ze linux neumis neni duvod proc se drbat levou nohou po prave kouli. a kdyz neco podelas tak proste a jednoduse udelas reimae karty a jedes.

    jeste takova poznamka. pokud sdilena slozka je na serveru ktery neni na stejne siti budes muset upravit uz v kodi advancedconfig.xml ale tohle je uz zbytecne zabhani do detajlu.
    SPM
    SPM --- ---
    Pak je taky otázka jak moc dobře to funguje, ikdyž to umí. Moje TV ráda to zařízení zapomíná a je nutno vlézt do nastavení a přescannovat to...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JOPS: a vidis, ne.
    JOPS
    JOPS --- ---
    MARASAN: mam 5 let staryho panasonica a zvlada to, pak uz byly tusim jenom CRT :)
    TR1
    TR1 --- ---
    Musi umet HDMI-CEC
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    JOPS: ne kazda TV umi posilat prikazy pres HDMI zpet do Kodi
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    KAERO: web ma nekolik ruznych pluginu, defaultni je na prd, jsou tam lepsi. je potreba testnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam