• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MUXX: Na první pohled to dokonce vypadá, že RPi3 má stejné rozmístění portů, takže se vejde do většiny krabiček pro RPi2!
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: aha a co je zapotrebi udelat? Staci treba udelat zalohu openelec a pak to nahodit zpatky?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: nebude
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jak to funguje se systemem pri prechodu treba z prvni verzne na druhou? Staci prehodit kartu a bude kodi fungovat? :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Raspberry Pi 3 on sale now at $35 - Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-3-on-sale
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THOMASMORTA: njn to uz je osobni preference, nicmene sehnatelne bez problemu
    pak ti zbyvaji jen ty "notebook" velikosti http://cpc.farnell.com/...Id=10180&categoryId=700000010510&pageSize=25&showResults=true&pf=110182872 taky sehnatelne v pohode
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GANDALFSEDY: Tak to mi hází takové ty obaly s klávesnicí - pro mobil nebo Yogu, případně i to Raspi mi to přejde velmi nepraktické
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THOMASMORTA: no kdyz das na ebay vyhledat tablet usb keyboard nebo tablet micro usb keyboard tak ti to najde dost nabidek vetsina je to stejny takze vyber moc neni ale dostupnost je v pohode kdyz to ma byt maly, bezny klavesnice do usb sou mini tak 30cm coz je jako u notebooku
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GANDALFSEDY: Stránka již není dostupná:-( Rád se dozvím, co se ještě vyrábí - ale předpokládám, že souhlasíš, že jsou podstatně hůře sehnatelné.
    SPM
    SPM --- ---
    THOMASMORTA: Copa BT, ale ta 2,4GHz WiFi... každou chvíli mi přestane jít myš, když nějaký obstarožní zařízení po tom začne něco tahat :-)
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    A ještě k řomu BT: hrozně mě sere, jak je v současné době problém sehnat nějaké příslušenství k tabletu nebo telefonu, které není BT. Třeba sehnat malou klávesnici která je drátová nebo umožňuje vypnout BT je skoro nemožné - přestaly se totiž vyrábět! Pokud mi někdo řekne, jak komunikaci takového zařízení rozumně zabezpečit, pak klidně, ale jinak to nechci, pokud nemusím.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    RAINBOF: Jde o to, že pokud by měla být jenom modifikace na základě častých požadavků uživatelů a jmenovalo se to třeba RPi 2.1 B nebo RPi 2i B, tak s tím nemám problém. A možná s tím nebudu mít problém ani tady, až se dozvím celou specifikaci, ale u nové generace levného boardu pro mě není hlavním lákadlem, že do něj integrovali limitovanou wifi a BT 4.0 v době, kdy nás možná čeká hype BT 4.2.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    THOMASMORTA: to je trosku povrchni ne ? je to levnej board. bt je "hi tech"
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    RAINBOF: Počkám si na oficiální parametry. Wi-Fi a Bluetooth jsou věci, které se dají vyřešit dongli - a tedy, když to chtějí cpát na desku, mohlj tamrovnou zapracovat BT 4.2.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MUXX: no kdyby radsi pridali ramku a makli na nejaky rychlopalny sbernici ala pci na pc do ktery by se dal rychly hw pripojit.
    MUXX
    MUXX --- ---
    DSL.sk - Minipočítač Raspberry Pi má novú tretiu generáciu, pribudlo WiFi a Bluetooth
    http://www.dsl.sk/article.php?article=18086
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Procetl jsem asi celej internet a porad nenasel odpoved - nemate nekdo tip, jak zprovoznit PiGlow na Xbianu? Zacinam se obavat, ze to zabere vic nez par hodin meho casu, tak kdyby mel nekdo osobni zkusenost, dejte vedet. (Googlit umim, zadnej z navodu nefungoval, mozna kvuli tomu, ze je to Xbian)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISKVOR: prave, si rikam zda to nemuze mit vocarovanej firmware nebo zda tomu nedojde 5minut po zapojeni mana.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    RAINBOF: Voldemort dýluje hardware?!?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam