• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    RAINBOF, YARRDESH: Tak blbej fakt nejsem, jasně že sem si pořídil redukci se elektronikou. Bohužel zrovna na mě vyšel zmetek, zkoušel sem ji i na externí napájení, protože se dá na netu najít, že jí občas hdmi port neuživí neicméně ani tak ťuk. Kromě maliny sem jí píchnul i do booka, jako výstup 2 monitory a LCD TV ta byla zajmavá po zapnutí maliny se kousla, blikala jen powerled deo chvíle kdy sem odpojil kabel přímo od TV (odpojeni od adaptéru nepomohlo). Takže se du dohadovat s čongem.

    GANDALFSEDY: Tohle je dobrý, kouknu do zásob odporů jestli najdu potřebný kousky a zrovna to odskouším.

    KCHARI: Tak přesně tenhle adaptér mě nefunguje :(
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    RAINBOF: proč ne?
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1: hdmi to vga nebude fungovat. hdmi to dvi ano.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    dá se defaultní raspbian bez problémů rozběhat na 2GB sd kartě?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak malina jde zas do skříně protože "hdmi to vga" adaptér co dorazil dneska od čongů je k h.... ani si neťukne :(
    FATTY
    FATTY --- ---
    tipl bych si, ze u openelecu staci nahrat prislusnou verzi pro Rpi 1/2, a pak jen prepsat /storage, prip. jen /storage/.kodi
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    tak openelec ani ťuk :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PISTA1: hodne teoreticky by stacila cista instalace a prekopirovat /home ale za to experimentovani mi to nestoji.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Nevim na čem ti běží kodi.
    Pokud na raspbianu tak můžes bezproblému přehazovat mezi 1 a 2, jen jestli máš na 1 nějakou prastarou verzi rasp. tak aktualizovat na nejnovější.
    U openelecu nejspíš ne, má verzi jak pro 1 tak pro 2, ale schválně to až přijdu domů vyzkouším. Mám starou malinu nainstalovanou a připravenou do děcáku, jen čekám co z číny dorazí redukce z HDMI na VGA.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    AQUARIUS: Mám microsd v adaptéru na SD, takže jen vyjmu. To zas takovej problém není ;)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    MIKROM: krome toho ta karta ma i jinej fyzickej rozmer (pokud rpi1 je myslen puvodni model)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKEKT: jo. pi a pi2 mají jiný procesor proto nejde přehodit karta) ale přes zálohu to půjde
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MUXX: Na první pohled to dokonce vypadá, že RPi3 má stejné rozmístění portů, takže se vejde do většiny krabiček pro RPi2!
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: aha a co je zapotrebi udelat? Staci treba udelat zalohu openelec a pak to nahodit zpatky?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MIKEKT: nebude
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    Jak to funguje se systemem pri prechodu treba z prvni verzne na druhou? Staci prehodit kartu a bude kodi fungovat? :)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Raspberry Pi 3 on sale now at $35 - Raspberry Pi
    https://www.raspberrypi.org/blog/raspberry-pi-3-on-sale
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THOMASMORTA: njn to uz je osobni preference, nicmene sehnatelne bez problemu
    pak ti zbyvaji jen ty "notebook" velikosti http://cpc.farnell.com/...Id=10180&categoryId=700000010510&pageSize=25&showResults=true&pf=110182872 taky sehnatelne v pohode
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GANDALFSEDY: Tak to mi hází takové ty obaly s klávesnicí - pro mobil nebo Yogu, případně i to Raspi mi to přejde velmi nepraktické
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    THOMASMORTA: no kdyz das na ebay vyhledat tablet usb keyboard nebo tablet micro usb keyboard tak ti to najde dost nabidek vetsina je to stejny takze vyber moc neni ale dostupnost je v pohode kdyz to ma byt maly, bezny klavesnice do usb sou mini tak 30cm coz je jako u notebooku
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    GANDALFSEDY: Stránka již není dostupná:-( Rád se dozvím, co se ještě vyrábí - ale předpokládám, že souhlasíš, že jsou podstatně hůře sehnatelné.
    SPM
    SPM --- ---
    THOMASMORTA: Copa BT, ale ta 2,4GHz WiFi... každou chvíli mi přestane jít myš, když nějaký obstarožní zařízení po tom začne něco tahat :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam