• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    ja koupil asi 5 adapteru hdmi to vga za 150kc na DX a sem vysmatej :) (timto tendle adapter doporucuju, vsechny mi vzdycky fungovaly)

    3-in-1 1080P HDMI Male to VGA Female Converter Cable + Micro HDMI / Mini HDMI to HDMI Female Adapter - Free Shipping - DealExtreme
    http://www.dx.com/...o-vga-female-converter-cable-micro-hdmi-mini-hdmi-to-hdmi-female-adapter-193659
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    RAINBOF: jak rikas, hrobuzel. me to v .cz stalo kolem 600ti a prodavac hlasil, ze spousta tech redukci, a to i zdanlive aktivnich, poradne nefunguje, takze bych se levny ciny (mineno nejnizsi cena na aliexpressu apod) bal, nebot popisek tam snese cokoliv.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    LEFTY: protože analog na Digital prostým prehazenim drátu nepřevedeš. bez dodatečné chytristiky to nepude. to ale navýší cenu.
    YARRDESH
    YARRDESH --- ---
    PISTA1: a je ta redukce s nejakou elektronikou, co to prevadi z digitalu na analog, nebo bez? ja mam adapter na vga a funguje. akorat je nutny ohlidat si rozliseni starsich monitoru v /boot/config.txt
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    LEFTY: (taky jsem si koupil adaptér)
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    RAINBOF: proč ne?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    LEFTY: urcite jo, mam jedno RPi s Raspbianem, na kterej sem prihazel uz dost veci a nema to ani giga. Je to ale bez X.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PISTA1: hdmi to vga nebude fungovat. hdmi to dvi ano.
    LEFTY
    LEFTY --- ---
    dá se defaultní raspbian bez problémů rozběhat na 2GB sd kartě?
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak malina jde zas do skříně protože "hdmi to vga" adaptér co dorazil dneska od čongů je k h.... ani si neťukne :(
    FATTY
    FATTY --- ---
    tipl bych si, ze u openelecu staci nahrat prislusnou verzi pro Rpi 1/2, a pak jen prepsat /storage, prip. jen /storage/.kodi
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    tak openelec ani ťuk :)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    PISTA1: hodne teoreticky by stacila cista instalace a prekopirovat /home ale za to experimentovani mi to nestoji.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Nevim na čem ti běží kodi.
    Pokud na raspbianu tak můžes bezproblému přehazovat mezi 1 a 2, jen jestli máš na 1 nějakou prastarou verzi rasp. tak aktualizovat na nejnovější.
    U openelecu nejspíš ne, má verzi jak pro 1 tak pro 2, ale schválně to až přijdu domů vyzkouším. Mám starou malinu nainstalovanou a připravenou do děcáku, jen čekám co z číny dorazí redukce z HDMI na VGA.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    AQUARIUS: Mám microsd v adaptéru na SD, takže jen vyjmu. To zas takovej problém není ;)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    MIKROM: krome toho ta karta ma i jinej fyzickej rozmer (pokud rpi1 je myslen puvodni model)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKEKT: jo. pi a pi2 mají jiný procesor proto nejde přehodit karta) ale přes zálohu to půjde
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    MUXX: Na první pohled to dokonce vypadá, že RPi3 má stejné rozmístění portů, takže se vejde do většiny krabiček pro RPi2!
    MIKEKT
    MIKEKT --- ---
    LEXXA: aha a co je zapotrebi udelat? Staci treba udelat zalohu openelec a pak to nahodit zpatky?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam