• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: kurvajs já to vidím na ten zdroj...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: asi je mu vedro nebo nedostatečné napájení... neproblikává ti na monitoru žlutý blesk v pravém horním rohu?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: ale proooč? Zkouším to během přehrávání seriálu a víc z toho prostě nevytáhnu
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: jop... jsi podtaktovaný... ;)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: # cat /sys/devices/system/cpu/cpu[0-3]/cpufreq/scaling_cur_freq
    600000
    600000
    600000
    600000

    Tj, 600Mhz?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: když jsem to testoval posledně - loni na vánoce, tak se to podtaktovávalo až na nějakých 85°C, ale spousta lidí si pořád stěžovali na přehřvání, takže je možné, že to nějak snížili...
    zkus si to taky vypsat:
    sudo cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/cpuinfo_cur_freq

    (nejsem si jistý, zda je to takhle přesně i u Raspi, pokud ne, tak to bude poblíž ;) )
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: MB

    Ta teplota je v klidu nebo důvod k podtaktování? Protože si to jinak nedokážu vysvětlit, jedině tak, že jsem předtím čučel na filmy kdy prostě nebylo takové vedro k zalknutí...
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: 57.996°C ;)

    4 MB/s nebo Mb/s ? Mb na FullHD v pohodě nebudou, většinou mají filmy bitrate kolem 10-15Mbps, takže 4MB už by stačit mohli, ale pokud to bude kolísat +-50%, tak to ti občas lagovat bude...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TEAPACK: 57996? Wtf?:)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KAERO: super tip, stahoval jsem gigový seriál a nedostal jsem se přes 4,2MB/s, je to v pohodě?

    Na notebooku připojeném kabelem k routeru stahuji z nasu nějaký 20MB/s
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    REDSNAKE: pro čtení teploty spíš používej "cat /sys/class/thermal/thermal_zone0/temp" ;)
    KAERO
    KAERO --- ---
    REDSNAKE: midnight commander zobrazuje rychlost prenosu. taky muzes vydelit velikost casem...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    ještě mě napadá, že to možná pomalu tahá z NASu.

    Neexistuje nějaký šikovný způsob jak zjistit, jakou rychlostí to stahuje z NASu? Když zkusím přímo v raspbianu zkopírovat z nasu do Raspi nějaký soubor, tak se ukazuje pouze čas, nikoliv rychlost...
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    už z toho začínám být na palici. Jsou dny kdy mi Kodi lítá jak z praku, přehrává to videa v 1080p a pohoda. Pak třeba jako dnes to prostě seká, škube a laguje k pos*ní.

    Přitom se na sestavě nic nemění, jasně, nepřehraje to novej seriál tak mi to nedá a zkouším seriál kterej už jsem na kodi viděl a byl v klidu a seká se taky.

    Jsem se naštval, vyndal jsem paměťovku, udělal jsem její zálohu, protože jsem se k tomu chystal už delší dobu.

    Pak jsem kodi zapnul, tak po půl hoďce a film jede jak z praku. Nějakou chvíli, třeba deset minut.

    Aha? Žebychom se přehřívali?

    Přes /opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp mi to ukazuje necelých 56°C.

    Je to důvod k tomu, aby se Raspbi podtaktovávalo a nezvládalo přehrávat?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    THOMASMORTA: myslíš tou roční zárukou a eMMC modulem navíc? O.o a BT s Wifi jsou na modulu, takže to půjde bez problému vyměnit ;)
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    TEAPACK: Jenom nevím, jestli v roce 2022 nebude BlueTooth 4.0 už zastaralý:-) Ale mohl aslepoň vypíchnout, čím se liší od klasického PINU.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    No, kluci z Pine se rozjeli... Pine64 LTS - garantovaná výroba do roku 2022 + ročná záruka a navíc to bude mít eMMC5.0 modul ... ^.^ chjo... další věc, co budu muset koupit =D
    PINE A64 LTS – PINE64
    https://www.pine64.org/?page_id=46823
    RADICAL66
    RADICAL66 --- ---
    hledam programatora co umi s arduinem nejlepe plzensko info do zprav - jedna se o jednorazovou praci
    KAERO
    KAERO --- ---
    THOMASMORTA: na to tu je jiz spousta dalsich distribuci. od nejmene narocnych: tiny core, puppy linux, lubuntu, a hromada dalsich. jsou to zive projekty, a treba lubuntu ma stejnou zakladnu jako raspbian - debian, a komunitu velikou.
    kazdy at si dela co chce, jen nevidim proc bych mel vubec raspbian na x86 strkat. kvuli prostredi pixel? to asi ne.
    THOMASMORTA
    THOMASMORTA --- ---
    KAERO: Linux s živou komunitou na slabé x86 počítače?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam