• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FEDY: bacha na takovou drobnost - karty jinýho výrobce, můžou mít při stejné kapacitě jiný počet bloků a pak musíš dělat resize tak jako tak (screen z win32, ale dd to tam bez resize taky nenacpalo)

    https://raspberrypi.stackexchange.com/questions/15796/sd-image-wont-fit-on-sd-card
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    FEDY: mrkni na

    @SYSMATT - Matthew E Hoskins: Backup, Restore, Customize and Clone your Raspberry Pi SD Cards (tutorial) [Updated 8/30 for NOOBs SD]
    http://sysmatt.blogspot.cz/2014/08/backup-restore-customize-and-clone-your.html
    FEDY
    FEDY --- ---
    AXTHEB: v pohode, nasledku jsem si byl vedom... o nic tak duleziteho jsem neprisel, jen nainstalovanych par aplikaci, ale cekam, ze to jeste rozchodim :-D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDY: aha. To si měl říct, to bych ti zarazil rovnou.
    FEDY
    FEDY --- ---
    AXTHEB: ano ... zkousel jsem faknout root, ale na to bylo zase malo RAM https://unix.stackexchange.com/...w-to-shrink-root-filesystem-without-booting-a-livecd/227318#227318 zkusil jsem otocit a bylo :-) tak ted to jen pripojit k linuxu
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDY: počkej, ty si to celé dělal z běžícího raspi?
    FEDY
    FEDY --- ---
    AXTHEB: heh, prave jsem si to zku*vil :-D fdiskem jsem resiznul se zacatkem, kde byla puvodni, ale resize2fs nefungovalo na mountnute partition... udelal jsem reboot a uz to nenajelo. tak hledam neco, v cem bych precetl kartu , zatim mam jen fotak s vybitou baterkou :-D
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDY: zmensis resize2fs /dev/sdc1 2G a na nové kartě nejdřív upravit partition table pokud je jinak veliká a pak roztahnes přes celou partition resize2fs /dev/sdc1
    FEDY
    FEDY --- ---
    AXTHEB: eh, to se mi presne nechtelo :-) holt se tim jdu prokousat .... dik
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDY: ano, mělo. Data se na disku neskladují od začátku ale jsou rozhozená, minimálně jsou tam nějaké kopie superbloku a tak. takže pokud nechceš kopírovat celou kartu, tak zmenšit filesystém.
    FEDY
    FEDY --- ---
    AXTHEB: melo by to tedy V JINEM RPI fungovat ? pak ano, delam neco blbe... partition zdrojove karty ma 16GB a chtel jsem samozrejme nevyuzite misto vynechat, tak jsem pouzil bejkarnu s count (jak jsem se docetl na internetech) a nabere to jen prvni 2GB. prijde mi divne, ze by se neco duleziteho nachazelo jinde, nez od zacatku po 1,8 GB (obsazene misto). mozna bych mel nejdriv partition zmensit a pak delat dd (?)
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    FEDY: Jestli mají init skripty problém, tak děláš něco špatně. dd if=/dev/sdc of=soubor a potom dd if=soubor of=/dev/sdc (pokud je čtečka na sdc) musí fungovat, pokud není druhá karta menší než ta první.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FEDY: ostatně, můžu to prubnout až provedu zálohu manuálně
    FEDY
    FEDY --- ---
    REDSNAKE: podle mne by image pomoci dd mel v tom samem RPi fungovat - dd if=/dev/mmcblk0 bs=1M count=2048 | gzip > /mnt/_TMP/system.img.gz (nezkousel jsem, strcil jsem to do jineho)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FEDY: to by me taky zajimalo jaksedela, hlavne kvuli zalohovani. Jednou za mesic kdyby mi cron vytvoril iso na mountnutym sitovymdisku automaticky, to by byla mnamka! Ale asi na to nemam skill a co jsem pochopil je problem delatto s bezicim systemem
    PECA
    PECA --- ---
    Co vím, tak SD karty obyčejně wearleveling nemívaly. Dřív to měly jenom ty fakt solidní od Sandisku a srovnatelných značek pro kapacity 32 GB a vejš a ještě jenom v hi-end řadách. Popravdě teď nejsem schopen dohledat relevantní informace a mám to z doby před či z přelomu SDHC. A to se SD karty používaly fakt hlavně na fotky. Aktuální situaci v pravdě neznám. Nicméně ani potvrze, že SD karty wearleveling většinou mají se mi nedaří najít. Je to takové hodně "unsure".
    FEDY
    FEDY --- ---
    mel bych prosim jeste jeden dotaz -

    nevite nekdo, jak udelat z beziciho systemu (Raspbian) image, ktery muzu strcit do jineho RPi ? ...jednoduse - aby vznikl podobny image, jako si muzu stahnout Radspbian, jen s vlastnimi upravami... nasel jsem toto https://github.com/b-s101/build-raspberrypi-image ...ale zatim nic moc :-( kdyz to udelam pomoci dd , tak to sice nabootuje (wow), ale init scripty maji problem ...
    FEDY
    FEDY --- ---
    QWWERTY: to bude mozna nejlepsi reseni ... ztrata hodiny/dvou dat mi taktez nevadi a toto by resilo problem. zatim jsem to udelal s tou USB Flashkou , uvidim co to bude delat.

    diky za tipy...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    GANDALFSEDY: Já tipuju, že SD karty se víc hřejí/hůř chladí.
    GANDALFSEDY
    GANDALFSEDY --- ---
    FEDY: z flashdisku muzu doporucit z osobni zkusenosti kingston takovej rugovanej ... me se zase historicky podarilo odpalit vic flasek nez karet ale kingston zatim drzi ...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam