• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    FATTY
    FATTY --- ---
    LEXXA: Pridas playlist jako Automatic IPTV Network. Chce to si pak pohrat s vypnutim preskenovani muxu/sluzeb, ale vicemene to pak funguje (po pridani novych streamu do m3u je schopen si automaticky naskenovat nove "muxy", service pak nutno priradit rucne. Coz je ale zas dobry v tom, ze clovek nezapomene vypnout automaticky recheck u sluzeb)
    FEDY
    FEDY --- ---
    LEXXA: tvheadend primo streamoval z nekolika DVB-T tuneru. multicast zdroj tam ale take lze zadat. popr. nemohl byt problem v sitovem prvku ? (podpora igmp snooping / proxy / multicast routing )
    VLC Multicasting - Tvheadend
    https://www.tvheadend.org/projects/tvheadend/wiki/VLC_Multicasting

    pro zajimavost - prave KODI umi zobrazovat hlasky, ktere mu clovek pomoci API posle, pred barakem mam kameru, ktera ma nejaky JSON vystup s motion detection informaci. takze kdyz kamera detekovala pohyb, na TV mi vyskocila hlaska "Pohyb pred barakem..." (mohlo by to i prepnout kanal, ale to jsem nechtel) ... je hezke, ze dnes uz to jde i bez programovani , pomoci Node-RED
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FEDY: jak se ti povedlo napojit tvheadend na iptv streamy? mne to za boha neslo
    FEDY
    FEDY --- ---
    OT: kdyz mluvite o KODI - mel jste to nekdo na Androidu ? provozoval jsem si to doma jako STB k TVHeadend (parada - KODI + TVHeadend = open source IPTV stack :-)) ale obcas se mi kousal obraz s hlaskou "Buffering..." zkousel jsem menit velikost bufferu + dalsi nejake optiony (uz si nepamatuju), ale zaboha se mi to nepodarilo rozjet uplne ciste (jen rozumne :)) ... nutno podotknout, ze jsem to nemel na RPI, ale nejakym cinskym MX boxu s androidem...
    FATTY
    FATTY --- ---
    REDSNAKE: na takove konfigurace (zadavani hodne textu) se hodi tablet s ovladanim pres sit. Jinak mi taky lirc dostacuje.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Aha, sorry, myslel jsem, že reaguju na původní dotaz "jakou klávesnici."
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: Tak sorry, příště budu radši držet hubu.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: No, je to taková nyxí rada ("jak X? To je blbost, udělej Q"), ale do Kodi šťourám výhradně přes mobil (konkrétně Yatse) - výrazně líp se mi to ovládá, a to jsem zkoušel velkou klávesnici, malou klávesnici, trackball i myš.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: od toho je knihovna. :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    LEXXA: Ale to jo, ale někdy se mi třeba stalo, že se soubor s filmem jmenoval nějak obskurně a třeba titulky jsem zkoušel vyhledávat ručně. Takovejdle případ třeba myslim.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    REDSNAKE: kdyz mas dobrou knihovnu se to vyhledava automaticky :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    ja tu bt klavesnici normalne pouzivam, ale ne ten touchpad, ten je nahovno, ale normalne tam mam dalsi tlacitka, treba play a podobne
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    mám nějakou klávesnici za litr s touchpadem a je to na zlost. To myšování je v kodi neuvěřitelně pomalý, resp v celým prostředí co mám na raspi. Ovládám ovladačem od TV přes HDMI CEC tuším se to jmenuje, nemůžu si vynachválit. Jediný co, tak když člověk píše třeba název titulků, tak to je naprd samozřejmě vymačkávat šipkama. To beru do ruky klávesnici. Jinak ale ne..
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RADDINO: cokoliv co si muzes dovolit. ja pouzil klavesnici s kodi teprv predevcirem a po dvou minutach jsem mel dost
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    Doporucite prosim bezdratovou klavesnici s touchpadam pro rpi3? Na dalkove ovladani Kodi.
    FEDY
    FEDY --- ---
    REDSNAKE:

    fdisk /dev/mmcblk0

    Welcome to fdisk (util-linux 2.29.2).
    Changes will remain in memory only, until you decide to write them.
    Be careful before using the write command.


    Command (m for help): p
    Disk /dev/mmcblk0: 14.4 GiB, 15489564672 bytes, 30253056 sectors
    Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
    Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
    I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
    Disklabel type: dos
    Disk identifier: 0xee397c53

    Device Boot Start End Sectors Size Id Type
    /dev/mmcblk0p1 8192 93813 85622 41.8M c W95 FAT32 (LBA)
    /dev/mmcblk0p2 94208 3621911 3527704 1.7G 83 Linux



    dd if=/dev/mmcblk0 bs=512 count=3621911 | gzip > /mnt/_TMP/image.img.gz
    FEDY
    FEDY --- ---
    AXTHEB: po zablokovani featury "rozsireni filesystemu" pri startu a nainstalovani vseho se postup s dd podaril ... bez problemu to najede v jakemkoliv jinem RPi, image ma zagzipovany 800MB , coz je fajn ...
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    QWWERTY: prave resi postup odtud MARASAN
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FEDY: bacha na takovou drobnost - karty jinýho výrobce, můžou mít při stejné kapacitě jiný počet bloků a pak musíš dělat resize tak jako tak (screen z win32, ale dd to tam bez resize taky nenacpalo)

    https://raspberrypi.stackexchange.com/questions/15796/sd-image-wont-fit-on-sd-card
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    FEDY: mrkni na

    @SYSMATT - Matthew E Hoskins: Backup, Restore, Customize and Clone your Raspberry Pi SD Cards (tutorial) [Updated 8/30 for NOOBs SD]
    http://sysmatt.blogspot.cz/2014/08/backup-restore-customize-and-clone-your.html
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam