• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    JOPS
    JOPS --- ---
    KAMZA: eeeee, to ti dela u Spotify ? Ja Volumio pouzivam na prehravani mp3 z NASu a nemam s tim problem. Podle me musis oznacit knihovnu ve Spotify a soupnout to do fronty. A pak to musi normalne makat.
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    KAMZA: Mě to dělá tak u prvních dvou pak už to jede, netuším proč.
    KAMZA
    KAMZA --- ---
    JOPS: Tak to sem samozdřejmě udělal a Volumio mám na SD kartě, ale to zase dělá to, že se po každým songu zastaví a musím dát play. Což je otrava ...
    JOPS
    JOPS --- ---
    KAMZA: asi cas prejit na Volumio :) Priznam se, ze na Volumiu jsme to zkouseli taky pred cca 14 dny a to Spotify fungovalo. ono je mozne, ze se neco na spotify zmenilo a ted jenom cekas az vydaji novejsi plugin...
    KUBOW
    KUBOW --- ---
    BOLUDO: identická otázka na redditu https://www.reddit.com/...spberry_pi/comments/3l1024/is_there_an_rpi_case_with_builtin_power_supply/ dává tušit, že pokud ti příliš nezáleží na velikosti, šlo by integrovat např. toto https://www.adafruit.com/product/2297
    K tomu Sheevaplugu je vlákno zde https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?t=48130&p=376540
    ale netuším, zda se to dá ještě sehnat...
    KAMZA
    KAMZA --- ---
    Zdravím, měl bych takovej dotaz. Mam RPi3 nainstalovaný MusicBox a vše fungovalo, tak jak mělo. Používal jsem MusicBox jako Spotify connect. Ale posledních 14 dní mi to nefunguje. Mám to korektně přidaný, ověřený, ale stejně se Spotify k MusicBoxu nepřipojí nebo jí ani nevidí. Zkoušel jsem znovu nahrát celej MusicBox, ale stejný problém. Nevěděl by někdo nějaké řešení ? Díky
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    tak ty výpadky zvuku co řeším jsou možná chybou aktualizace...
    Playback Video - sound stuttering after March 5th Update - Raspberry Pi - OSMC Forums
    https://discourse.osmc.tv/t/playback-video-sound-stuttering-after-march-5th-update/71323/2
    BOLUDO
    BOLUDO --- ---
    Ahoj, chci se zeptat jestli ma nekdo tip... Hledam pro RPi nejakou krabicku, ktera by mela primo integrovany zdroj. Dela se neco takoveho? Case do ktereho usadim rpi a ze strany bude koukat jen vidlice do 220 zasuvky. Prolezl jsem dost eshopu, i google mlci. Nebo se neumim spravne zeptat. Idealne pro Pi Zero, ale klidne poridim jiny model. Jde mi o to jestli se to vubec dela, nebo mam rovnou zapomenout (a zkusit nejak slepit sam).
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    AQUARIUS: To vypadá zajímavě =) vyzkouším a dám vědět ;)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    TEAPACK: to bude mit dost vykonu na rozjeti zoneminderu, ne?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj =) řešil jste někdo fotopast pomocí RPi? Přemýšlí, jestli to má dost výkonu na sledování histogramu v pár segmentech obrazu (řekněme 16), nebo jestli mám rovnou drátovat externí PIRko jako trigger...
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Instalace linuxu na Orange Pi (Petr Stehlík)
    https://www.youtube.com/watch?v=V0UyOP1go5w
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AQUARIUS: já trendy nesleduju :-P
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: x-systemd.automount? dneska uz neni v mode autofs? kde jsou me socialni jistoty? :D
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AQUARIUS: aktuálně testuju tento setup:
    10.0.0.2:/media /home/osmc/media nfs x-systemd.automount,_netdev,nfsvers=3,rw 0 0
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    REDSNAKE: ale atime potrebovat nebudes, noatime je jasna volba (nepotrebujes pri kazdym pristupu k souboru aktualizovat jeho metadata). Kazdopadne jeste vic me zarazi dev,exec,suid ... minimalne dev tam urcite nechces a pokud to je storage na filmy, tak ani ten zbytek. Naopak bych zvazil tam pridat bg.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    mam takovy zvlastni problem s odroidem-c2 (libreelec leia-23)
    mel jsem problemy s usb DACem pripojenej naprimo tak jsem pouzil aktivni usb hub.
    vsecno slapalo do rebootu.
    z nejakeho duvodu po rebootu dmesg zahlasi over-current a hub zhasne.
    kdyz udelam sw reset usb portu sice hub naskoci ale neprobehene rescan takze porad nevidim DAC.
    kdyz se na to vykvaknu, zvednu prdel a vyndam a zandam napajeni hubu zarizeni naskoci.

    nejake napady co a jak nacpat do autorun.sh abych tohle nemusel resit po kazdem rebootu?


    a az tohle vyresim musim vymyslet jak primet TV aby VolUP/VolDOWN signal z ovladace odesel do KODI.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: i kdyz ted koukam,ze to znaci read onlycoz je naprd. Ja tam mam i transmission ktery uklada na nas a zalohuje se mi tam web a podobne..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: vyzkousim to,diky
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: misto rw,atime tam napis ro a remountuj to.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MARASAN: to je prave to co netusim. tohle je kod stazenej nekde z netu, nejak funguje, ale co to dela a co potrebuju netusim moc prave
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    REDSNAKE: potrebujes "rw,atime" ? a k tomu "nolock" ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam