• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    FATTY
    FATTY --- ---
    EMMET: jen tak "mezi reci" jsem dnes narazil na tohle:
    "A significant fraction of our export market is the EU (mostly Germany) and if TV in Germany is delivered only via HEVC streams then we're going to have to support it." (clovek z RPI@https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=63&t=156434&start=50)

    Cili jak jsem rikal, ja zkousim cekat a doufat, ze (pro me) podelana rada Rpi3 byla jen vyjimka, a v budoucnu bude stale na Rpi spoleh jako na chytrou televizi :)
    EMMET
    EMMET --- ---
    FATTY: Zapomínáš, že Raspberry Foundation je vzdělávací organizace a RasPi je primárně pro vzdělávání malých dětí - tj. přelom prvního a druhého stupně. Tam je integrovaná wifi a bluetooth fíčura. RasPi je prostě primárně vzdělávací hračka jako lego technic nebo merkur.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    myslíte že by dnes v Praze mohl mít někdo raspi zero nebo nějakou levnou destičku někdo k prodeji? Projel jsem už alzu, czc a co mě napadlo a všude jen desky za litr..
    FATTY
    FATTY --- ---
    REDSNAKE: uz jsem to tu nekde myslim psal.. zbytecna vec navic, zvysuje cenu a moznost selhani neceho, a v podstate zbytecna (usb dongl v pripade nutnosti, ale u toho Picka...). Zatim jsem zadne testy teplot nenasel, ale h265 to stejne neumi, takze pokud budu potrebovat jdu do overeneho Rpi2, ktere funguje stabilne, nehreje i bez pasivu bozechran aktivu (coz je pro pouziti Rpi imho nekompatibilni). Nova verze Rpi me prekvapila, a nevim proc to delaj :)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: No nebrání, ale zas to bude extra věc navíc. Anténě je buřt, co je na druhý straně toho konektoru.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: aha. Ale nic mi nebrání připojit něco přes usbčko ne? Někde jsem viděl nějakej projekt, kdy k tomu připojovali i směrovou velkou anténu na dálky a fungovalo to tuším
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    REDSNAKE: Nepřipojíš anténu (teda většinou - Orange Pi má konektor, ale to je výjimka, většina integrovaných wifi má anténu mrňavou a natvrdo připájenou)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    FATTY: v čem je špatná integrovaná wifi?
    FATTY
    FATTY --- ---
    EMMET: Vidim, ze tam porad je integrovana wifi :rolleyes:. Vite nekdo, jak je to s teplotou? Vratili se zpet na uroven Rpi2, nebo drzi ten shit kurz nastaveny Rpi3 ?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: občas mi aliexpress skočí taky do ruštiny nebo rozsypanýho čaje. Postačí dát nahoře "Go to global site", a pak si ten odkaz otevřít znovu
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: aha, tak kdovi kde je zakopanej pes. Diky, ja vim co myslis.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: ali obcas blbne. Posilal jsem to z android aplikace, zkusim to jeste jednou

    1 pc 50*25*10mm Approximately Heatsink Radiator Cooler Cooling Fin Aluminum Heat Sink Black 50X25X10mm
    http://s.aliexpress.com/QraMVjiY?fromSns=Zkopírovat

    GeeekPi Original New Version! Dual Fan Heatsink Cooler with Double Cooling Fans For Raspberry Pi 3/2 Model B/B /NESPi Retroflag
    http://s.aliexpress.com/rANvUBRZ?fromSns=Zkopírovat
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: sorry za ot, ale nevite proc me ty odkazy odkazuji v mobilu na ruskou verzi stranek aliexpressu?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MADRABBIT: na 3.3V to jde
    MARASAN: stačí pustit video a rázem tam je 75°C, pokud tam nemám chlazení
    MADRABBIT
    MADRABBIT --- ---
    Spíš mi zajímá, jak moc ty malé mršky řvou:-D
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    TOOMIX: co s tim delas, ze ti tak masivne topi?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Na Rpi3 velmi doporučuji tenhle chladič

    1 pc 50*25*10mm Approximately Heatsink Radiator Cooler Cooling Fin Aluminum Heat Sink Black 50X25X10mm
    http://s.aliexpress.com/QraMVjiY

    případně verzi s dvěma větráčky

    GeeekPi Original New Version! Dual Fan Heatsink Cooler with Double Cooling Fans For Raspberry Pi 3/2 Model B/B /NESPi Retroflag
    http://s.aliexpress.com/rANvUBRZ
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    EMMET: odvod tepla se da vyresit aktivnim vetrakem a mrizkou. tisk pochopitelne z neceho jineho nez pla, pak by to nemel byt problem. samozrejme je treba pouzit tichy vetracek.
    EMMET
    EMMET --- ---
    RAINBOF: Tak to už mi dává smysl návod na vytvoření RPi-sticku z Compute modulu, na který jsem nědávno narazil.
    EMMET
    EMMET --- ---
    Čekám, že tu bude někdo probírat nové RasPi3B+ a totálně to tu zapadlo, jako naprosto nezajímavá událost:-D A na stránkách píšou, že se zvažuje, zda by mělo smysl udělat RasPi3A+

    Přijde mi zvláštní to přidání 4 GPIO pinů, které vůbec nejsou G(eneral), ale určené pro Power over Ethernet. Tušíte někdo, proč na to použili zrovna tenhle typ konektoru?

    Jako hodně zvláštní mi přijde Gb Ethernet over USB 2.0 - to je ten GB Ethernet tak levný, že se jim vyplatí takhle plýtvat jeho potenciálem? Ale zrychlení datového toku se rozhodně cení, ne že ne...

    TEAPACK+TOOMIX: Vy dva jste se hledali, až jste se našli:-D

    ANDY_WARHOL: U RasPi3B si musíš hlídat i odvod tepla, takže pokud chceš jeho výkon vytěžovat na maximum, tak je možná lepší sáhnout po nějaké kovové krabičce na to designované.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    FEDY: mmc maj compute moduly
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam