• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    PECA
    PECA --- ---
    Total lama dotaz. Dostal jsem (oprávněně) držkovou od ženy, že si na TV nemůže přehrát něco na cvičení. Už delší dobu slibuji, že to "nějak" rozchodím, ale... Takže prosím o radu, co ideálně pořídit. Nemám přehled a je mi to relativně jedno. Nemělo by to být drahé, ale nemusí to být to úplně "čípestsoljušn" na čínském trhu :) Spíš si chci nechat poradit, aby to pro mě bylo relativně jednoduché na instalaci, rozchození i údržbu. Mělo by to nějaký ten rok vydržet v provozu. Prozatím mám 2 full HD TV, jedna s LG 3D a jedna Samsung. Předpokládám že řešení bude pro každou TV zvlášť, ani nevím, jestli by to šlo (a mělo smysl) řešit nějak centrálně.

    Jinak mi stačí ukázat nějakou cestu a shrnout výhody a nevýhody, abych se zorientoval, případně na co si dát pozor, s čím bývá oser. Tak trochu předpokládám, že to skončí u Raspberry Pi 3, ale třeba je něco lepšího a nevím o tom Nevím, jestli třeba není jednodušší a lepší koupit nějaký hotový "android box" - ale tam s tím už pak asi nevymyslím nic moc kolem, co tam nebude, že.

    Požadavky jsou:

    =must have=
    * DLNA, nebo přehrávání ze síťového disku (takový slabší NAS - Synology DS112j)
    * filmy z flashky
    * přehrávání YouTube přímo z netu (ideálně možnost přepínání mezi uživ. účty - ne nutně)
    * ovládání přes dálkáč od TV (mám TV LG a TV Samsung obě by to měly umět)
    * připojení UTP, v nouzi WiFi
    * jednoduché na obsluhu pro uživatele TV (manželku)

    =nice to have=
    * nahrávání z TV (přes DVB dongl v USB) - to bych jako chtěl hodně, ale není to úplně nutné
    * zrcadlení obrazovky z mobilu Miracast přes síť
    * "nahrávání" z YT (stáhnutí videa z YouTube na NAS/flashku) - kdyby čistě náhodou, ale řeší mi to NAS
    * a když už, tak abych tam mohl snadno přidat nějaké ambientní osvětlení (barevné LED zezadu na TV).
    * snadné na sestavení/nastavení/údržbu pro mě - umím číst česky i anglicky, ale už jsem zlenivěl chci to mít relativně rychle a jednoduše
    * vzdálený přístup (když se to pokaká - nepůjde něco přehrát a já nebudu doma) - ale to fakt není nutné.
    GILHAD
    GILHAD --- ---
    REDSNAKE: dokud si tam nestahnes (nebo jinak tam nevleze) nejake svinstvo, co by lezlo odtamtud ven, tak nejspis staci.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MUXX: přišlo nový, tak jsem ho potřeboval otestovat. Jinak když mi běželo h264 1080p video v Kodi, tak jen s pasivem cca 75°C
    MUXX
    MUXX --- ---
    TOOMIX: Takze jenom prevadis elektriku na teplo? Ptal jsem se spis pro inspiraci na novy projekt..
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MUXX: já tam zapnul na 24 hodin tohle

    stress --cpu 8
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE: nicméně přidělat tam alespoň pasivní chlazení za pár korun je to nejmenší co pro to raspi můžu udělat..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    MUXX: mě se ukazoval teploměr při aktualizaci knihovny se stovkama filmů a seriálů...
    MUXX
    MUXX --- ---
    Co na tom vlastne poustite, ze vam to tak topi?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: tak to bude cajk, nalepím to tam a pak přidělám nejspíš ještě aktivní větráček, ale to bych si chtěl vymyslet nějakej script řízenej teplotou. Uvidím.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: lepil jsem s tim pasiv na rpi3 a z 83°C v plný zátěži to padlo na asi 62°C a když na to přidělám větráček 25x25mm tam to padne na 55°C
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: jop, to vypadá jako to co mám na těch chladičích já, dokonce i s tím nápisem 3m
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    AXTHEB: těžko říct, teď jsem do toho dloubal trochu a přijde mi to jako jen lepidlo. Nehtem do toho rýhu udělám, ale že by to byla nějaká pěnovka, to bych přímo neřek
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Já jsem koupil tyhle samolepky a fungujou dobře

    48Pcs x 25*25mm Square Thermal Adhesive Tape For Heatsink Heat Sink High Thermal Conductive
    http://s.aliexpress.com/i6JJJbMv?fromSns=Copy to Clipboard
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    REDSNAKE: Záleží jakou pásku, je to spíš žvýkačka nebo pěna? Žvýkačka bývá docela OK, pěna (po zmáčknutí se plně vrátí do původního tvaru) je nahovno.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Pánové, objednal jsem si ty chladiče na Raspi a spol. Má to nějakou samolepící pásku na sobě. Stačí to nebo tu pásku očistit a použít teplovodivou pastu?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: no...jsemto nevyuzival, pac to je jen samohrajka....stahovani a hosting zkusim zmigrovat na orange pi.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: tak pokud ti nevadi ze prijdes o ten luxus moct tam zvenku..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    nestačí mi, že to raspi má adresu z vnitřního rozsahu, nebudou na něj přesměrované porty a ssh tak bude fungovat jen v lokální síti?
    Zas bych z toho nedělal pentagon:)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RAINBOF: a klice! a u2f! a upravit header aby se tvaril jako oracle! a to vsechno zabalit do html! a tak vubec
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: nastuduju si, dik za tip
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam