• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MIKROM: viditelne to je soubor, nikoliv special character device (device type 1,3)...

    Vytvorit se da pomoci "mknod /dev/null c 1 3 && chmod 666 /dev/null" (po smazani toho obycejneho souboru) ... ale obavam se, ze to, jak se ti tam dostava neco jineho nez tam ma byt prekracuje ramec tohohle klubu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIKROM: no pokud to chápu dobře tak se ti z /dev/null stal soubor a ten se nafukuje.
    jsem na mobilu tak odkazem:
    -bash: /dev/null: Permission denied and growing size
    https://www.linuxquestions.org/...-newbie-8/bash-dev-null-permission-denied-and-growing-size-813604/
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    DANYSEK: tak z toho moudrej už nejsem. přecijen jsem noob :)
    $ stat /dev/null
    Soubor: /dev/null
    Velikost: 641520        Bloků: 1256       I/O blok: 4096   běžný soubor
    Zařízení: 6h/6d I-uzel: 42002       Odkazů: 1
    Práva: (0666/-rw-rw-rw-)  UID: (    0/    root)   GID: (    0/    root)
    Přístup: 2018-08-19 12:10:13.425102650 +0200
    Změna obsahu: 2018-08-19 12:10:25.475194746 +0200
    Změna i-uzlu: 2018-08-19 12:10:25.475194746 +0200
    Vznik: -
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MIKROM: no to budes muset zjistit, co ti tam ty soubory vytvari (null.X rozhodne neni neco, co by tam patrilo, a i samotny null ma mit nulovou delku). Takze tam mas nejaky "bordel"...

    $ stat /dev/null
    File: /dev/null
    Size: 0 Blocks: 0 IO Block: 4096 character special file
    Device: 6h/6d Inode: 1031 Links: 1 Device type: 1,3
    Access: (0666/crw-rw-rw-) Uid: ( 0/ root) Gid: ( 0/ root)
    Access: 2018-08-18 14:07:59.187137158 +0200
    Modify: 2018-08-18 14:07:59.187137158 +0200
    Change: 2018-08-18 14:07:59.187137158 +0200
    Birth: -
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    zdravím, mám takový problém :)
    doma na jednom raspberry běží raspbian a na něm homeassistant, haas od cz.nic apd..
    jednou za čas chci udělat sudo apt update a ono to zahlásí, že je málo místa - sudo reboot to vždy "opraví"

    když dám sudo df -h, tak zjistím
    Souborový systém Velikost Užito Volno Uži% Připojeno do
    devtmpfs             460M  460M     0 100% /dev


    když jsem zkoušel sudo du -ah, tak vidím
    pi@raspberrypi:~ $ sudo du -ha /dev
    80K     /dev/null
    980K    /dev/null.1
    980K    /dev/null.2
    980K    /dev/null.3
    980K    /dev/null.4
    980K    /dev/null.5
    720K    /dev/null.6
    980K    /dev/null.7
    980K    /dev/null.8
    980K    /dev/null.9
    980K    /dev/null.10
    980K    /dev/null.11
    980K    /dev/null.12
    980K    /dev/null.13
    980K    /dev/null.14
    a tak dále


    mohu nějak zjistit co to takhle plní? teď je těch dev/null 158 a už je zaplněno 28%
    CHIX
    CHIX --- ---
    Ahoj poradíte mi shiedl resp soft pro plc? Fakt nevím jak jinak to napsat
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MINIJON: a kdyz si pres ssh spustis web server a pokusis se to stahnout tak? popripade misto scp pouzit sftp? a nemas cirou nahodou fat32 na disku kam ten film ukladas?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MINIJON: a kdyz si pres ssh spustis web server a pokusis se to stahnout tak? popripade misto scp pouzit sftp? a nemas cirou nahodou fat32 na disku kam ten film ukladas?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MINIJON: a pres FTP/sanbu to jede?
    MINIJON
    MINIJON --- ---
    Ahoj všem,

    předem se omlouvám pokud to sem nepatří.
    Mám raspberry pi3 a na něj jsem si dal LibreElec, problém je, když si stáhnu nějaký film přes příkazovou řádku (wget) a pak si ho chci stáhnout ke mě do pc přes protokol SSH (což jsem se dočetl že je ve skutečnosti scp) tak se často stáhne jen 2/3 filmu. Na což samozřejmě přijdu až když se na film chci podívat.
    Bohužel je to problém který neumím vyřešit a chci se tedy zeptat zda nevíte co by mohlo být příčinou, jsem přesvědčen že podstata problému je právě někde v raspberry, na starém atomu který jsem měl doteď se toto nedělo.
    PECA
    PECA --- ---
    JIMX: jenže já nechci měnit celou bednu kvůli zastaralýmu počítači uvnitř. Obrazovka je furt úplně v pohodě a nevidím důvod pro změnu. Akorát možná ještě nějaký slušný zvuk k tomu, to by bodlo...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    JIMX: ja jsem televizi od internetu uplne odpojil pote, co jsem vicemene nahodou prisel na to, ze kazdy den posila informace o tom, na co jsem se dival, nekam domu do Koreje. Zjevne nejsem sam, kdo si mysli, ze tohle neni uplne v poradku:
    https://www.nytimes.com/2018/07/05/business/media/tv-viewer-tracking.html
    Smart TVs are invading privacy and should be investigated, senators say | Ars Technica
    https://arstechnica.com/...7/smart-tvs-are-invading-privacy-and-should-be-investigated-senators-say/
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: jde to hodně dopředu, mam měsíc starou lg za rozhodně míň než 50 a super, ted jsem byl u našich, mají skoro stejnou, ale větší, dražší a o rok starší ... a neumí to skoro nic z toho, co ta naše ...
    EDASX
    EDASX --- ---
    taky jedu Libreelec se streamcinema a NAS uz vlastně můžu asi vypnout .)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Koukam, ze vsichni doporucujou OSMC, v cem je to lepsi/jiny nez LibreElec?
    PECA: Na DLNA se klidne vykasli, Kodi umi pouzivat SMB/NFS zdroje, sam doma pouzivam NFS a synology mam DS-110j, tedy 8 let starej low end. Funguje to dostatecne dobre i na Full HD filmy, 4K moje televize beztak neumi.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    me ty smart funkce prisly realne vyuzitelny teprv u televize kolem 50 litru. jinac to bylo jen srani a zoufalost a to se radsi na pravy kouli budu skrabat levou rukou drzic krabicku za litr co mi ty funkce v pohode zprostredkuje
    JIMX
    JIMX --- ---
    PECA: ja před měsícem koupil nějaký LG ... a musím říct, ze se to fakt strašně rychle posouvá dopředu ...
    PECA
    PECA --- ---
    JIMX: vím, ale nechci. Bohužel moje TV jsou již bez podpory YT. Jinak přehrávání z DLNA funguje, ale žena potřebuje YT kvůli cvičení. U LG už to nechodí a u toho Samsungu nevím, jsem lempl byl línej natáhnout UTP. Takže začnu tím UTP ke druhé TV.
    K té LG ale stejně něco chci, protože některé filmy už nedává, nezvládá vícero titulků a neumí aktuální YT.
    A až se někdy rozhodnu pro novou bednu, tak bych chtěl naprosto pitomé velkoplošné zobrazovadlo.
    JIMX
    JIMX --- ---
    PECA: všechno, co jsi popsal dneska uz umí velice slušně samotná TV btw. :-) ... takze pokud budeš kvůli dvtb2 chtít modernizovat jako já, tak žádný další krabičky netreba :-)
    PECA
    PECA --- ---
    SAMGARR: Hmm, koukal jsem na to, jak mi REDSNAKE doporučoval OSMC... Uvažuju o tom. Je to trochu víc peněz, ale ne nějak závratně moc. Akorát, že to bude uzavřená krabka, myslím, takže nějaký DIY "ambilight" dobastlit bokem. Zase ten ambilight není zásadní a než se k němu dokopu, tak může být všechno jinak...
    A úplně v nouzi to můžu nechat ženě, ať si to nosí k jaké TV zrovna potřebuje :) Tak já budu ještě chvíli přemýšlet a hlavně zatím natahám kabeláž.

    Předpokládám, že na nějaké POE (napájení po UTP kabelu) se asi mám vykašlat, co?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam