• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    KRUSTY_
    KRUSTY_ --- ---
    KAERO: Nakonec jsem nainstaloval LibreElec, ale jelikoz jsem nikdy tohle nedelal, tak nejak nevim jak dal. Prosel jsem pomerne dost diskuznich for, ale nejsem schopny to rozjet tak jak bych chtel. Nevim jak napsat ten skript a kam ho dat. Vim, jsem lama, ale tohle je nejak nad moje sily asi :)
    Momentalne se pomoci PuTTY k tomu dokazu pripojit, ale tim to konci. Zacinam byt docela zoufalej. Zitra to potrebuju mit ready a jediny co jsem zatim zvladl je pustit video ve smycce.
    KRUSTY_
    KRUSTY_ --- ---
    KAERO: Diky, snad to rozchodim ;)
    KAERO
    KAERO --- ---
    KRUSTY_: zalezi. jak moc umis anglicky?:
    Autoplay video on Raspberry Pi · Pavol Rusnak
    https://gk2.sk/autoplay-video-on-raspberry-pi/
    Looping video playlist with Omxplayer on the Raspberry Pi | cenolan.com
    http://www.cenolan.com/2013/03/looping-video-playlist-omxplayer-raspberry-pi/
    Raspberry Salad Part 3: Auto-run program on startup | AK Eric
    http://www.akeric.com/blog/?p=1976

    a dalsi bambilion navodu na googlu. ceske taky neco ukazalo.

    jinak s tvrdym vypinanim bacha, nekdy to kazi sd karty. usb flash disky byvaji odolnejsi.
    KRUSTY_
    KRUSTY_ --- ---
    Ahoj. Muzete mi prosim poradit?
    Mam monitor a RB Pi3 a potreboval bych aby se po zapnuti do site RB zapnulo a zaclo prehravat smycku videa.
    Jde o to ze to bude prehravat informacni video a tam kde to bude, to budou kazdy vecer vypinat natvrdo s celym prostorem. Takze kdyz rano prijdou a zapnou proud, aby to nabehlo bez jakehokoli zasahu.
    Diky moc.
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    DANYSEK:
    MIKROM: tak jsem zjistil, že jsem měl python3-haas-proxy_1.6_all.deb a ona už je python3-haas-proxy_1.9_all.deb, tak to zaktualizuju a uvidíme. pokud to nepomůže, tak jim napíšu. zatím vždy velice ochotně reagovali.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    RAINBOF: ma tam tmpfs = asi udev... ten se dava dohromady pri bootu, pokud tam bezi neco co to nekdy v runtime prepise.. tak to budeme hledat jeste za mesic :)
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    MIKROM: aha! taky mě mohlo napadnout dřív zkusit "cat /dev/null.1" např..
    2018-08-19T12:13:20+0200 [SSHService b'ssh-connection' on SSHServerTransport,12,154.127.249.12] Unhandled Error
            Traceback (most recent call last):
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/internet/tcp.py", line 208, in doRead
                return self._dataReceived(data)
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/internet/tcp.py", line 214, in _dataReceived
                rval = self.protocol.dataReceived(data)
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/conch/ssh/transport.py", line 727, in dataReceived
                self.dispatchMessage(messageNum, packet[1:])
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/conch/ssh/transport.py", line 752, in dispatchMessage
                messageNum, payload)
            --- exception caught here ---
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/python/log.py", line 103, in callWithLogger
                return callWithContext({"system": lp}, func, *args, **kw)
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/python/log.py", line 86, in callWithContext
                return context.call({ILogContext: newCtx}, func, *args, **kw)
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/python/context.py", line 118, in callWithContext
                return self.currentContext().callWithContext(ctx, func, *args, **kw)
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/python/context.py", line 81, in callWithContext
                return func(*args,**kw)
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/conch/ssh/service.py", line 45, in packetReceived
                return f(packet)
              File "/usr/lib/python3/dist-packages/twisted/conch/ssh/connection.py", line 231, in ssh_CHANNEL_DATA
                channel = self.channels[localChannel]
            builtins.KeyError: 0

    to bude asi dělat https://haas.nic.cz..
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MIKROM: viditelne to je soubor, nikoliv special character device (device type 1,3)...

    Vytvorit se da pomoci "mknod /dev/null c 1 3 && chmod 666 /dev/null" (po smazani toho obycejneho souboru) ... ale obavam se, ze to, jak se ti tam dostava neco jineho nez tam ma byt prekracuje ramec tohohle klubu.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    MIKROM: no pokud to chápu dobře tak se ti z /dev/null stal soubor a ten se nafukuje.
    jsem na mobilu tak odkazem:
    -bash: /dev/null: Permission denied and growing size
    https://www.linuxquestions.org/...-newbie-8/bash-dev-null-permission-denied-and-growing-size-813604/
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    DANYSEK: tak z toho moudrej už nejsem. přecijen jsem noob :)
    $ stat /dev/null
    Soubor: /dev/null
    Velikost: 641520        Bloků: 1256       I/O blok: 4096   běžný soubor
    Zařízení: 6h/6d I-uzel: 42002       Odkazů: 1
    Práva: (0666/-rw-rw-rw-)  UID: (    0/    root)   GID: (    0/    root)
    Přístup: 2018-08-19 12:10:13.425102650 +0200
    Změna obsahu: 2018-08-19 12:10:25.475194746 +0200
    Změna i-uzlu: 2018-08-19 12:10:25.475194746 +0200
    Vznik: -
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MIKROM: no to budes muset zjistit, co ti tam ty soubory vytvari (null.X rozhodne neni neco, co by tam patrilo, a i samotny null ma mit nulovou delku). Takze tam mas nejaky "bordel"...

    $ stat /dev/null
    File: /dev/null
    Size: 0 Blocks: 0 IO Block: 4096 character special file
    Device: 6h/6d Inode: 1031 Links: 1 Device type: 1,3
    Access: (0666/crw-rw-rw-) Uid: ( 0/ root) Gid: ( 0/ root)
    Access: 2018-08-18 14:07:59.187137158 +0200
    Modify: 2018-08-18 14:07:59.187137158 +0200
    Change: 2018-08-18 14:07:59.187137158 +0200
    Birth: -
    MIKROM
    MIKROM --- ---
    zdravím, mám takový problém :)
    doma na jednom raspberry běží raspbian a na něm homeassistant, haas od cz.nic apd..
    jednou za čas chci udělat sudo apt update a ono to zahlásí, že je málo místa - sudo reboot to vždy "opraví"

    když dám sudo df -h, tak zjistím
    Souborový systém Velikost Užito Volno Uži% Připojeno do
    devtmpfs             460M  460M     0 100% /dev


    když jsem zkoušel sudo du -ah, tak vidím
    pi@raspberrypi:~ $ sudo du -ha /dev
    80K     /dev/null
    980K    /dev/null.1
    980K    /dev/null.2
    980K    /dev/null.3
    980K    /dev/null.4
    980K    /dev/null.5
    720K    /dev/null.6
    980K    /dev/null.7
    980K    /dev/null.8
    980K    /dev/null.9
    980K    /dev/null.10
    980K    /dev/null.11
    980K    /dev/null.12
    980K    /dev/null.13
    980K    /dev/null.14
    a tak dále


    mohu nějak zjistit co to takhle plní? teď je těch dev/null 158 a už je zaplněno 28%
    CHIX
    CHIX --- ---
    Ahoj poradíte mi shiedl resp soft pro plc? Fakt nevím jak jinak to napsat
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MINIJON: a kdyz si pres ssh spustis web server a pokusis se to stahnout tak? popripade misto scp pouzit sftp? a nemas cirou nahodou fat32 na disku kam ten film ukladas?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    MINIJON: a kdyz si pres ssh spustis web server a pokusis se to stahnout tak? popripade misto scp pouzit sftp? a nemas cirou nahodou fat32 na disku kam ten film ukladas?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MINIJON: a pres FTP/sanbu to jede?
    MINIJON
    MINIJON --- ---
    Ahoj všem,

    předem se omlouvám pokud to sem nepatří.
    Mám raspberry pi3 a na něj jsem si dal LibreElec, problém je, když si stáhnu nějaký film přes příkazovou řádku (wget) a pak si ho chci stáhnout ke mě do pc přes protokol SSH (což jsem se dočetl že je ve skutečnosti scp) tak se často stáhne jen 2/3 filmu. Na což samozřejmě přijdu až když se na film chci podívat.
    Bohužel je to problém který neumím vyřešit a chci se tedy zeptat zda nevíte co by mohlo být příčinou, jsem přesvědčen že podstata problému je právě někde v raspberry, na starém atomu který jsem měl doteď se toto nedělo.
    PECA
    PECA --- ---
    JIMX: jenže já nechci měnit celou bednu kvůli zastaralýmu počítači uvnitř. Obrazovka je furt úplně v pohodě a nevidím důvod pro změnu. Akorát možná ještě nějaký slušný zvuk k tomu, to by bodlo...
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    JIMX: ja jsem televizi od internetu uplne odpojil pote, co jsem vicemene nahodou prisel na to, ze kazdy den posila informace o tom, na co jsem se dival, nekam domu do Koreje. Zjevne nejsem sam, kdo si mysli, ze tohle neni uplne v poradku:
    https://www.nytimes.com/2018/07/05/business/media/tv-viewer-tracking.html
    Smart TVs are invading privacy and should be investigated, senators say | Ars Technica
    https://arstechnica.com/...7/smart-tvs-are-invading-privacy-and-should-be-investigated-senators-say/
    JIMX
    JIMX --- ---
    REDSNAKE: jde to hodně dopředu, mam měsíc starou lg za rozhodně míň než 50 a super, ted jsem byl u našich, mají skoro stejnou, ale větší, dražší a o rok starší ... a neumí to skoro nic z toho, co ta naše ...
    EDASX
    EDASX --- ---
    taky jedu Libreelec se streamcinema a NAS uz vlastně můžu asi vypnout .)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    Koukam, ze vsichni doporucujou OSMC, v cem je to lepsi/jiny nez LibreElec?
    PECA: Na DLNA se klidne vykasli, Kodi umi pouzivat SMB/NFS zdroje, sam doma pouzivam NFS a synology mam DS-110j, tedy 8 let starej low end. Funguje to dostatecne dobre i na Full HD filmy, 4K moje televize beztak neumi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam