• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    TR1
    TR1 --- ---
    DIDA:
    Bootujes z SSD to znamena, ze mas zavadec stale na mSD a nebo jsi RPI4 prepnul pomoci tohoto navodu? A fstrim, funguje ti na tom SSD?
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Zítra vyzkouším. Odpoledne jsem ještě přehodil celý systém na SSD disk a bootuji z něj, zítra chci porovnat, jestli bude celkově práce se sytémem na SSD rychlejší. U starého RPI s USB 2.0 jsem moc zlepšení nepozoroval, chodilo to podobně jako z SDkarty. Tady je přenosová rychlost podstatně vyšší, tak už by to mohlo být docela znát.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DIDA: odkud jsi? přemýšlím, že než mi příjde to moje (taky 4GB verze, ale bůhví kdy to dojde), tak bych na to kouknul termokamerou... =)
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: kouknu vecer - myslim, ze mam taky extreme...

    Tohle je dobry test celkem - a snad pujde zreprodukovat - https://www.jeffgeerling.com/blog/2018/raspberry-pi-microsd-card-performance-comparison-2018
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Testoval jsem to na SanDisk Extreme. Podle papírpově by měla mít 90MB/s čteční a 40MB/s zápis.
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: co mas za SD kartu?
    DIDA
    DIDA --- ---
    Ahoj, tak jsem zase dneska trochu trápil RPI 4. Zkoušel jsem přenosovou rychlost s připojeným SSD diskem v USB 3.0 Testoval jsem to na 10GB souboru, aby to bylo jakž takž reálné. Přenosová rychlost z SSD na ten samý SSD je cca 110MB/s. Přenosová rychlost po síti z tohoto SSD na synology NAS a zpět je cca 80MB/s. Přenosová rychlost z SSD na vnitřní kartu (zápis) je 30MB/s obráceně (čtení) je to 40MB/s. Tady je to možná dáno mou kartou, s jinou by to třeba chodilo rychleji. Měření není dělané žádným benchmarkem, jde o reálné kopírování 10GB souboru.
    ABE
    ABE --- ---
    EDASX: Taky mam 4G u PPLka
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    EDASX: jo to bylo rychlé. včera sem se tu dočetl, že to bude v září a dnes mi přišel mail, že už to předali pošťákovi
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    FATBOZZ: hardware a vykon? mozna ... komunita a dostupny resources (projekty, navody, distra, software, ..)? ne :)
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Myslíte že předčí RPI4 :) ?
    AML-S922X-PC (Le Lapin) – Libre Computer
    https://libre.computer/products/boards/aml-s922x-pc/
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: nebyla nedostupna, ale na preorder... taky mi to prislo o den pozdeji nez 2GB verze. Tu uz jsem testoval vcera.
    DIDA
    DIDA --- ---
    ANDY_WARHOL: Pokud to bude sloužit na práci nebo na multimédia, tak určitě. Ještě to zkusím s originílním displejem 7" 800x480, jestli se teplota nesníží.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    DIDA: minimálně bych tam dal pasivní hliníkovéj chladic
    DIDA
    DIDA --- ---
    NINE_OF_NINE: Topí to celkem dost. Při běřné práci se zobrazením 2560x1440 mi vcgencmd ukazuje 65 stupňů. Raspberry leží volně na stole, není v krabičce.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Rpishop je dobrej, mě vyřídil reklamaci extrémně rychle, odeslal sem to na poště a asi za tři pracovní dny sem měl zpátky výměně kus.
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    DIDA: Jak to topí?
    Na 2 co mám za televizí s Kodi je super že se chlazení nemusí řešit. Nicméně něco svižnějšího by se hodilo.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tyjo, to jsem necekal takovou rychlovku
    DIDA
    DIDA --- ---
    EDASX: Aha, tak jsi asi vychytal nějaké první kusy, protože když jsem to kupoval já, tak už byla 4GB verze nedostupná.
    EDASX
    EDASX --- ---
    DIDA: tak 4GB verze mi prave prisla z RPiShop.cz :-) Alespon se to pise na krabicce.


    DIDA
    DIDA --- ---
    Já tady od včera testuji tu 2GB variantu a pro mě musím říci, že je to velký přínos. Vyvijím a testuji aplikace přímo na RPI, mám k němu připojený 32" monitor s rozlišením 2560x1440. Aby bylo toto rozlišení vůbec použitlené na 60Hz, tak se to muselo obcházet v config.txt. Na 3B+ bylá práce s okny v tomto rozlišení nic moc. Jak resize, tak přesun byl poměrně pomalý. Tade jde vše nativně, monitor se automatiky zdetekoval, práce s okny je stejně rychlá jako na desktopu. Celkově je systém výrazně svižnější a to i v příkazové řádce.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam