• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    TEAPACK: ale ale jsi se nepochlubil. ano budu mit zajem o testovani tensorflow. 2 vikendy prosinec/brmlab ?
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    JIMX: Taky se mi to jednou stalo, ale byl jsem línej prolejzat logy
    JIMX
    JIMX --- ---
    Tak po vytažení a zapojení zdroje do zásuvky malina naběhla ... zjistím někde, proč vytuhla?
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    JIMX: Reboot nepomohl? Možná microSD umřela.. doporučujou na logy udělat ramdisk.. https://github.com/azlux/log2ram
    JIMX
    JIMX --- ---
    tak jsem včera zjistil, ze ta malina s PiHole umřela .. zatím nevím co a jak, ale ani nepingne ... tak se asi vrátím k adblocku ... a to jsem do toho chtěl píchnout velkou flashku a mirrorovat zálohu z nasky :-/
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ANDY_WARHOL: =) jestli chceš, tak něco mám skladem a do tý objednávky se ještě vejdeš =)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: na to by se hodil pine64 nebo rock64, ale rozhodl sem se ze si to spis koupim, uvedomil sem si, ze stavet neco na pujcenym hw je blbost :)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: až budu doma mrknu na to a napisu
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    ANDY_WARHOL: a to bys chtěl rozjet na čem? Pine64 / SoPine, Rock64, pinebook ?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    TEAPACK: já bych měl zájem, můžu jít i do trochu zajímavějších konců, jako třeba věc jméně zynthian
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Během října budu posílat objednávku do Pine, plánuji pořídit i PineBook Pro a přemýšlím, že bych to někomu půjčil na otestování / napsání menší recenze ... Máte někdo zájem o vyzkoušení věcí od Pine?

    Mám i Cluster board, který mám plně osazený, takže pokud si někdo hraje s věcmi vhodnými na cluster, tak můžu zapůjčit =)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    DANYSEK: a občas to vypne připojenej HDD, vypadne HDMI, možná i wifi ... to záleží jak moc citlivý jsou připojený zařízení ...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    MUXX: ne nutne... obcas to jen zaloguje, ale frci se dal
    [   16.003703] Under-voltage detected! (0x00050000)
    [   18.083653] Voltage normalised (0x00000000)
    MUXX
    MUXX --- ---
    Co se stane pri podpeti? Restart?
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    SUCZKER: pokud budeš mít dobrou kabeláž, stačí ti na všechno 2A@5.0V =) ale já používám laboratorní zdroj, takže neřeším to, že levný zdroje s ratingem 5V,2A neudrží 5V při víc než 1,5A a padnou na 4.5V :-/
    SUCZKER
    SUCZKER --- ---
    budu si hrat s RPi4. Ma smysl kupovat silnejsi zdroj, nez ty ofiko doporuceny 3A, pokud z toho nechci krmit externi disk ani display ?

    https://rpishop.cz/zdroje/1922-zonepi-usb-c-51v4a-napajeci-zdroj-eu-cerna.html
    AVALON_CZ
    AVALON_CZ --- ---
    PISKVOR: nebo si koupit YT Premium :)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    NINE_OF_NINE, B3DA: viz PISKVOR ... uBlock nefunguje na urovni DNS jako piHole ;)
    tzn. porad problem pro mobily a smart tv ... jasne, muzeme se bavit o Xposed, Kodi Youtube a vsech alternativnich aplikacich, ale uz to neni tak jednoduchy a snadny nasadit, jako piHole a vyzaduje to praci/nastavovani na kazdym zarizeni individualne
    NINE_OF_NINE
    NINE_OF_NINE --- ---
    PISKVOR:
    Ve FF mám uBlock Origin a žádné reklamy neznám.
    V maline je řešení add on pro Kodi YouTube, ale občas je trochu nesikovny.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    PISKVOR: no jako takový ty úsekový video reklamy před samotným videem to filtruje naprosto spolehlivě. Samozřejmě pokud někdo hodí reklamu do samotného videa, tak to rozlišit pochopitelně nedokáže.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam