• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISTA1: Prosím tě ty to máš na LibreElecu nebo čistej raspbian? Babičce už to chcíplo a ani nenajede kodi, jelo to asi 12hodin, co tomu je jsem zatím neměl čas kouknout.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISTA1: tu jsem sledoval průběžně 64-67 ale ted už babička dvě a půl hodiny kouká a dobrý mě se to během nastavování kanálů sekalo co deset minut
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    MILAZAJICEK: Divný mě to běží od začátku vpohodě.
    Jakou máš teplotu při běhu televize?
    přihlaš se na malinu přes ssh a teplotu zjistíš příkazem: vcgencmd measure_temp
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Tak to zase tolik super nefunguje, RPi4 se kouše, tak jako že zamrzne :(
    EDASX
    EDASX --- ---
    Tak v LibreElec 9.2 pro pi4 už zas pěkně rychle prepinaj v Simple IPTV client kanaly
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    PISTA1: Paráda, děkuji za perfektní step by step návod.
    R1CH4RD
    R1CH4RD --- ---
    TR1: To je skoda. Nahore je pro takove ucely trziste.
    PES
    PES --- ---
    TR1: Šup s R-Pi do Faraday-klece ;-)
    TR1
    TR1 --- ---
    EDASX:
    Mozna za nekolik let, doma mam krome telefonu vse na 2.4 GHz a navic potrebuji spis dosah jak rychlost.
    EDASX
    EDASX --- ---
    TR1: cas prejit na 5ghz ;-)
    TR1
    TR1 --- ---
    R1CH4RD:
    Tak to upravdu neni vesele cteni. V mem pripade to bude nejspis tim USB3 protoze jedu na debian lite bez nainstalovaneho desktopu a pristupuji k nemu pres putty, bud ze site nebo pres RS232.

    Ze ja idiot delal mechanicke upravy chladice a RPi4, ted to nemuzu vratit ve 14ti denni lhute.
    R1CH4RD
    R1CH4RD --- ---
    TR1: Mohlo by to byt rozlisenim HDMI. Nebo tim, ze USB3 zarusuje 2.4Ghz. ;)
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    PISKVOR: teoreticky bez prefixu, ale je to alias, tak bych cekal, ze to bude funogvat i s pi3-
    firmware/README at master · raspberrypi/firmware · GitHub
    https://github.com/raspberrypi/firmware/blob/master/boot/overlays/README
    Name:   pi3-disable-bt
    Info:   This overlay has been renamed disable-bt, keeping pi3-disable-bt as an
            alias for backwards compatibility.
    
    Name:   disable-bt
    Info:   Disable onboard Bluetooth on Pi 3B, 3B+, 3A+, 4B and Zero W
    
    
    Name:   pi3-disable-wifi
    Info:   This overlay has been renamed disable-wifi, keeping pi3-disable-wifi as
            an alias for backwards compatibility.
    
    Name:   disable-wifi
    Info:   Disable onboard WiFi on Pi 3B, 3B+, 3A+, 4B and Zero W. 
    
    TR1
    TR1 --- ---
    PISKVOR:
    Nastaveni v config.txt je spravne, nevidim wifinu ani prikazem ip address, ifconfig ci lshw -c network. Mozna to nejak souvisi s USB3, nahral jsem znovu img na mSD a jedu bez disku na USB3 a zatim se zda k zadnemu ruseni nedochazi. Mam totiz USB od Axagonu a jak jsem se docetl, jsou s nim pry problemy i kdyz ja zadne s timto adapterem nezaznamenal, tedy krom toho ruseni, ale to nemam zatim potvrzene.

    RPi4 - kabel pro SSD - fórum zonepi
    http://forum.zonepi.cz/viewtopic.php?f=32&t=77
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    TR1: Nemá tam být overlay pro pi4-...?
    TR1
    TR1 --- ---
    Poridil jsem si RPi4 a fakt toho lituji. Zatim jsem neprisel na zpusob, jak preklopit plne aktualizovany debian buster ktery normalne funguje na rpi2, rpi3 a rpi3b+ ale na rpi4 ne a to ani kdyz prehraji puvodni obsah oddilu FAT32 plne aktualizovanym oddilem FAT32 cerstve stazeneho off. obrazu, topi to jako kamna a aby toho nebylo malo, tak jsem pred hodinou zjistil, ze mi to doma rusi wifi i kdyz jsem v config.txt vypnu BT i WLAN.

    dtoverlay=pi3-disable-bt
    dtoverlay=pi3-disable-wifi
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    My to po nějakém tom zkoumání a trhání vlasů vyřešili tímhle:

    Plus2e - Orange Pi Plus 2E
    http://www.orangepi.org/orangepiplus2e/
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARASAN: To jsem měl na RPI1, až na nerychlost IO to taky funguje, ale je to řešení typu "odmeteme problém vedle, a už to není náš problém" - z tý sítě to něco musí servírovat; pokud máš vedle NASku, asi vhodné.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    MARTEN: Btrfs raid 1, sd karta a usb disk. Zrovna v pátek mi to zachránilo prdel, SD karta odešla, malina jede dál. (mám teda program_usb_boot=1 a duplicitní loader partition na /dev/sda1 a /dev/mmcblk0p1)
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MARTEN: industrial grade SD karty no a pak uz jen boot po siti a na SD jen readonly zavadec.
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    vcera mi po par mesicich odesla sd carda na ktere bezel home assistant. Jak resite disky pro raspberry? Kvuli cene a velikosti nechci pripojovat disk ke kazdemu rpi. usb flashka imho nevude o moc lepsi nez sd karta. napadlo me jeste vyuzit nas - na rpi nainstalovat system na sd kartu a primountovat pres nfs nas. na ten by se ukladalo nebo z nej bezel docker.
    resite to jeste nejak jinak?
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HONZAK89: Elegantně ne, `wpa_cli reassociate` v cenu jo.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam