• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: Tyjo, popravde nevim
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: a ty mas to 3b nebo starsi?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: Snizil jsem max kvalitu pod 720p na nejakych 640 ci co a konecne to chodi.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE:
    Jestli netflix ma trial muzu zlusit rpi 3b a rpi 4
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Tak netflix funguje tady podle návodu v téhle diskuzi, ale i v rozlišení 720p se to na Rpi3 zadejchá a pak trhá..
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    R1CH4RD: To jsem ted stahl a nez jsem se dostal k instalaci zena obsadila televizi
    CITRONAK
    CITRONAK --- ---
    REDSNAKE: Prej to jde (dle googlu). Zkousel jsem to, neslo mi to a nakonec jsem zahodil cele rPi s Kodi kvuli tomu.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Nemáte náhodou někdo propojené kodi a netflix? Jde to?
    Mám zaplacené přístupy a samotná televize netflix neumí.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HONZAK89: Pokud to není nějaká ultrazabezpečená stránka, dalo by se to přes TamperMonkey: injectne se JS skript, a ten pokliká login. Jméno a heslo si snad pamatuje prohlížeč, v nejhorším se dá zadrátovat do skriptu :(((
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    HONZAK89: za predpokladu, ze nikdo nema inteligentnejsi metodu
    slo by to udelat pres hloupou GUI automatizaci a proste simulovat uzivatele klikajiciho to login formulare?
    GitHub - autokey/autokey: AutoKey, a desktop automation utility for Linux and X11.
    https://github.com/autokey/autokey
    xdotool - fake keyboard/mouse input, window management, and more - semicomplete
    https://www.semicomplete.com/projects/xdotool/

    teoreticky by to s automatizaci browseru zvladlo i Selenium, ale nevim jak moc dobre funguje na RasPi light-weight browserech
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    PISKVOR: do webu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    HONZAK89: Mám na prasáka systemctl restart lightdm ; to je ale dost hulvátská možnost, jak vynutit známý stav ;) Autologin do čeho, do session, aby se spustil kiosek, nebo do webu?
    HONZAK89
    HONZAK89 --- ---
    Kiosek a Chromium - posune mě někdo, jak bych mohl řešit autologin po výpadku sítě? raspbian-stretch-lite
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PECA: neumi jsou na to extra boardy ktery odchytavaj power-on aby se zaply a tikani na pinech aby se vyply kdyz kernel dotika.
    PECA
    PECA --- ---
    KAERO: Aha, děkuji :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    PECA: minimalne RPi 1 se vypnout neumi - vypne se jen operacni system, ale hardware bezi. a nejsem si jist jestli to pozdejsi RPi umi.
    MEDWYN
    MEDWYN --- ---
    MEDWYN: je pryc
    PECA
    PECA --- ---
    Jo, ještě jeden "issue" - když dám v Kodi vypnout, tak na TV či monitoru "vypadne" obraz, jakože je to vypnutý, ale nadále svítí červená LED na Malině, zelená na TV hatu a Fan SHIM se vesele točí dál. Dělám něco špatně, nebo to je "normální"?

    //Také jsem nastavil, aby se odeslal signál vypnutí přes CEC, alespoň jsem to tak pochopil, ale TV zůstane zapnutá (poze nahlácí nedostupný zdroj signálu a nabídne přepnutí na anténní vstup) - nicméně to je opět podružné.
    PECA
    PECA --- ---
    KAERO: Zkoušel jsem to v prvním místě, kam lze píchnout anténní kabel. To je první odbočovací krabička do které je přivedený kabel ze skříně UPC. Takže úplně to nejlepší možné místo z hlediska síly signálu to není, ale to nejlepší v tuto chvíli dostupné. Nicméně TV jede i mamce v patře za dalšími 2 krabičkami a ta poslední TV tam je nějaká hrozná šitka v kuchyni (pochopitelně se mohlo jednat o kliku a je to šitka s výborným příjmem :) ).
    Nevím, napadlo mě teď, jestli nemůže být problém v konkrétním kusu TV hatu, a netuším, jak to ověřit...

    FATTY, KAERO: Co se týče CEC a tlačítek na ovladači - beru to tak, že pomocí nějaké softímu by šlo oskenovat, co mi TV posílá a v případě potřeby si to nakonfigurovat líp, než je výchozí nastavení. Každopádně to počká.

    V podstatě je prioritní je video NAS, YoutTube, iVysilaní (archiv ČT), iRadio (audio archiv Českého rozhlasu) - K tomu se dostanu večer, tak to vyzkouším přednostně - projedu si pluginy do Kodi.
    Sekundární je PVR/timeshift.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam