• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    ABE: Zajimavy napad, proc ne, zkusim. Bezim na tom docker, takze host je mi docela jedno. Jeste mozna udelam dd, at mam pripadne zalohu bootovaci partition.
    ABE
    ABE --- ---
    MARTEN: Co zkusit jestli se to ne/stane i s jiným OS?
    MARTEN
    MARTEN --- ---
    Mam RPi3, bootuje z SSD pripojeneho pres USB. Bootovani a vse je v pohode, jen se mi jiz po druhe stalo, ze tak po dvou mesicich neodpovida a nejde nabootovat. Pomuze znovu nahrat image. Zkousel jsem i opravit boot sector, ale to zatim nezabralo. Nesetkal jste se s tim nekdo? Zkousel jsem ruzne navody, ale nic nepomohlo. Kdyby se to stalo jednou tak to prejdu. Nemyslim, ze je spatny HW, to by prestalo fungovat driv nez po par mesicich.
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    TR1: Napětí naprázdno nic neukazuje, zajímavější je kolik to udělá na 10 Ohm odporu :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Kdyby se někomu přemnožily esp32 ale i starší a nevěděl co s nima tak pošta :)
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    Ahoj, uklízel jsem ve "skladu" a našel jsem tu ještě jeden 14" PineBook a jeden 11", měl by o ně někdo zájem? Cena 4 250 Kč/kus.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: to ne. Ja myslel ze se odporoucel a vzal to sebou. Poslednu tejden perlim. To chce dobre zvolenou tavnou pojistku ci zminovany transil
    PES
    PES --- ---
    RAINBOF: Na kratší špičku (jednu) možná... ale když se začne poroučet zdroj dlouhodobě?
    TR1
    TR1 --- ---
    REDSNAKE:
    No uvidim, zatim to bezi vic jak 13 mesicu nonstop (s obcasnym vypadkem od dodavatele energie) a zatim bez problemu. Nastesti zerow stoji jen par korun, tak se da snadno nahradit novym u drazsiho zarizeni bych takhle neriskoval.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PES: na tohle staci kondik.
    PES
    PES --- ---
    Nikdy není od věci pojistit si napětí na přívodu k citlivé elektronice dostatečně výkonově dimenzovaným transilem :-)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TR1: Nevim, ja myslim ze to zas tak nevadi ale treba je to otazka casu jak dlouho to ustoji
    TR1
    TR1 --- ---
    REDSNAKE:
    Ty mne desis, ja v garazi krmim ZeroW starym napajecem od Nokie ktery ma sice na stitku 5V ale ve skutecnosi jsem na nem naprazdno nameril tuzim se 6.3V
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    RAINBOF: Shiit
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    REDSNAKE: myslim zes to prekrmil a cpu umrel na elekronovou embolii :)
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Mám tu orange pi One jako klienta na stahování. Běhalo to roky v pohodě, bohužel mám napájecí adaptér asi na 9v a odešel mi stepdown měnič který to stahoval na pět voltů a teklo tam tak něco mezi 7-8V. Orange pi teď nesvítí, nefunguje ani po opravě napájení a přeměření, že dává 5v.

    Myslíte že jsem ho tím odpálil?
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Z aliexpressu jeste baseus
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    Zkus kabely z ikea
    PES
    PES --- ---
    QWWERTY: Jinak díky za upozornění, ale nejsem idiot a četl jsem ty poslední příspěvky a dal jsem to schválně jak pro "starou" Malinu, tak zároveň výhledově i pro "novou" s USB-C...
    PES
    PES --- ---
    Má to AWG24 napájecí a AWG26 datové = cca 0,203mm2 což je něco kolem 2-2,5A proudu s rezervou... pokud není účelem to spálit...

    (proudová zatižitelnost pro Skupina 2 = Vícežilové, stíněné, flexibilní, ploché kabely je pro 0,14mm2 do 2A a pro 0,25mm2 do 4A, tohle je něco mezi...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam