• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PES: tak vymyslet stisk tlačítka je jedna věc, druhá je to dobastlit do auta
    PES
    PES --- ---
    ANDY_WARHOL: U těch aut jsem docela uvažoval o nějakém odporově-kondenzátorovém (RC) článku, který by po zapnutí ten stisk nasimuloval (i když by to možná muselo být o chlup sofistikovanější s jistým odstupem, ale nic co by pár tranzistorů či pidiobvod s ESP8266 nezvládlo :-))
    PES
    PES --- ---
    PISKVOR: Jako že mi nevnucují natvrdo nějakého hodnoty (obdoba start-stop v autech), ale pamatují si nastavení z menu (kde ten Sleep je) tak, jak si ho nastavím...

    Opravdu strašně nerad bych se v TV dostal do stavu a-la Win10, kdy může prakticky kdykoliv dojít k restartu (jistě, u Win se to při vynaložení jisté snahy dá hodně omezit, ale TV nebudou mít Registry Editor) a při aktualizacích je to tak docela ruleta co se rozbije...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PISKVOR: já autostop systém vypnout v autě natrvalo nemohu, dřívější verze to uměly.
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    ANDY_WARHOL: Pak si k rouškám rozjedu přidruženou výrobu hliníkových čepiček (nebo bazmeku, který bude co deset minut posílat přes CEC nějaký no-op)
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PISKVOR: nejdřív bylo default nikdy, teď je default 4 hodiny, další krok bude že nikdy zmizí a default bude hodinu
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PES: Jako že "musel jsem si televizi po zapojení ještě i nastavit, FAŠÍZMUS!!!!", nebo co tím chtěl básník říci?

    (Jako chápal bych to rozhořčení, kdybychom se bavili o nutnosti odsouhlasit EULA a připojení a šmírování a análních sondách; bavíme se o zcela lokálním časovači na automatický vypnutí, který přišel nastavený do polohy A, a já si ho přepnul do polohy B. Fakt nevidím ten oslí můstek k "platícímu pronájemci")
    PES
    PES --- ---
    PISKVOR: "infekce" asi postoupila... naštěstí mám ještě "hloupé" TV, které se chovají tak, jako že jsem jejich majitel a nikoliv jen platící pronájemce...
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    PES: Sorryjako, tohle jsem před dvěma týdny potkal na fungl nový televizi (Android TV na TCL; Ilumináti zřejmě tu ideologicky pochybnou poslední možnost zapomněli zakázat):
    - 1h
    - 4h (default)
    - 6h
    - nikdy
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    PES: bych se nedivil, kdyby se to změnilo, že se to vypnout na furt nedá a musíš to vypínat pokazdy ovladačem, něco jako stupidní autostop v autě a že zcela stejných duvodu
    FATBOZZ
    FATBOZZ --- ---
    PES
    PES --- ---
    PISKVOR: Spíš naopak - co jsem kdy kde vybaloval a zapojoval či ladit a nastavoval TV, tak výchozí hodnota pro "Sleep" byla "Off" (a pak nastavitelná v krocích obvykle do max. 240 min.)
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    SUK: Nedetekuje. Má tam timeout od poslední akce uživatele...sice se to dá zrušit jednorázově nebo globálně, ale málokdo si to nastaví.
    PES
    PES --- ---
    SUK: Tohle umí leckterá i hloupá telka - je to v nastavení vypnutí při nečinnosti, což se posuzuje podle toho, že se po zadanou dobu nepřenesl žádný povel z dálkového ovládání...
    Kdysi (ještě v analogu, když se vypínalo a šlo to do "zrnění") uměly TV vypnout i při ztrátě signálu (obvykle kolem cca 5 minut), ale dnes se i v "pauzách" vysílá alespoň monoskop anebo nějaká "vata" (záznam z jízdy železniční tratí, plavby po přehradě, letu nad krajinou, pohledu na noční město či pasoucí se stádo), takže to už moc nefunguje...
    SUK
    SUK --- ---
    KEDRIGERN: Tohle mě zaujalo nedávno v jedný hospodě. Jel tam nějakej hokej, když v tom najednou telka napsala, že se z důvodu nečinnosti vypne a fakt vypla. Jak to detekuje činnost, respektive, jaká činnost je dnes při pasivním čumění vůbec vlastně vyžadována? :D
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMX: proto si do baráku až bude stát, pořídím raději projektor. 43 je tak na stůl jako monitor :-)
    PES
    PES --- ---
    LOPIK: No jistě - TV bez tunerů (s volitelným přídavným dotykovým rámem) - když jsme to naposled dávali do korporátu (chtěli Samsung), tak to bylo dražší než stejně velká "normální" TV...

    Komunikace - otevřených de-facto standardů anebo komunikačních protokolů je snad dost - stačí poskytnout dokumentaci své implementace a programovatelné periferie se přizpůsobí...

    Bez tunerů - to je právě to, aby se to prodávalo ve větších sériích, tak by to mělo být v základu "pro uživatele", tedy pokud kupují TV, tak tam budou mít tuner zvládající aktuální věci (tedy teď DVB-T2/EHVC, DVB-C popř. DVB-S2) ovšem jelikož to jsou prakticky jediné v TV zastarávající věci, tak aby byly výměnné (samo, ideálně by byla nějaká obdoba CI-slotu, aby se tam daly ty nové vyměnit celkem snadno - mohlo by jich být i více - pokud by ten DVB modul nezvládal pokrýt všechny varianty anebo pokud by bylo součástí funkce nezávislých PiP anebo PVR - jako snad jediná "chytřejší" funkce).
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    JIMX: tady pak jde o to, jak velká je ta hranice, kdy už zvyšovat rozlišení (ne absolutní, ale vztazeny třeba na jeden čtvereční palec) už nemá smysl.
    Imho 4k na 43'' obrazovce je dostatečný.
    Samozřejmě na 2x větším panelu je to eqivalent 8k.
    Pak se samozřejmě dá mluvit ještě o kvalitě toho zobrazení, jen rozlišení nestačí, ale to už se dá dnes taky poridit. Jen to pak nestojí nact tisíc ale mnohem víc.
    JIMX
    JIMX --- ---
    LOPIK: tak pak je jeste zasadni velikost ... zatimco par let nazpet byla 40" luxus, dneska je to skoro minimum ... :-)
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    Já osobně teda nepoznám pomalu ani 720p od HD a 10 let stará plazma co jsem dal už pryč ukazovala asi stejně nejlíp co jsem měl, v tomhle bych problém nevidím ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam