• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FROORaspberry Pi - miniaturní počítač za 35$
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RORSCHACH: schvalne to muzes zkusit v sigroku dekodovat jako i2s nebo SPI... jestli z toho poleze neco co by ramcove slo pouzit po nejakym prefiltrovani treb.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    HARVIE: Jo, proto jsem to sem dával, abych se nechal trochu inspirovat. Podobné věci určitě řeší spousta lidí. To řešení s tím analyzátorem jsem ze začátku použil, protože bylo triviální na implementaci. Dokázal jsem z toho ty snímky dostat na pář řádků kódu, aniž bych měl nějakou závislost na hardwaru. Jen jsem si ze sigroku poslal výstup do svého procesu a fungovalo mi to ve Windows i na Pi.

    Ta I2S vypadá dobře, aktuálně se asi přikláním k tomu, že zkusím to nebo místo toho analyzátoru dám Pico, tam ty signály rozeberu a budu si do Pi posílat jen data.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RORSCHACH: no... jestli by to prave neslo treba vycitat pomoci SPI a nejakeho interruptu, kterej by to sekal na snimky. to bude radove vykonnejsi nez analyzator. Nekdo pouziva i I2S na ruzne podobne ucely... Clovek musi bejt trochu kreativni, ale vysledek je mnohem elegantnejsi.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    HARVIE: Je to myslím speciálně udělaný pro ty pinbally. Ten display má 128x32 bodů a ty mají stavy jen zapnuto/vypnuto. Ten "protokol" pro přenost dat je relativně jednoduchej. Pro rekonstrukci toho obrazu stačí vyčítat asi jen 3 signaly. Hodiny, seriový data a ještě asi jeden co odděluje ty jednotlivý obrázky toho "videa". Tady někdo popsal něco dost podobnýho, řešil to právě přes ten logickej analyzátor. Na tom jsem začal.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RORSCHACH: no tak na zaklade popisu toho protokolu (ktery bud znas nebo prectes z datasheetu) bude asi snazsi vybrat vhodne reseni. treba pude vyuzit nejaka existujici periferie. urcite bude snazsi ti poradit, kdyz ramcove nastrelis jak ten protokol vypada.
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    HARVIE: Teď nevím jak to myslíš. To jak ten display funguje vím, mám k němu i schéma. Já potřebuju nějak nedestruktivně vyčítat co do něj posílá 30 let starej pinballovej stroj a tohle mi přišlo jako relativně jednoduchý řešení. Třeba je i nějaký lepší způsob, nechám se poučit :)
    TR1
    TR1 --- ---
    Zdravim panove,

    neprovozujete nahodou nekdo na raspberry OCIS (ownCloud Infinite Scale)? Kdyz se mi to konecne povedlo zprovoznit, tak jsem zjistil, ze po nahrati nekolika malo souboru pada server. Zajimave je, ze na normalnim debianu nebo na linuxmintu server nepada ani kdyz kopiruji cele adresare o velikosti stovek MB dat.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    RORSCHACH: neni lepsi najit datasheet toho displeje?
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: Ok
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: jo tam to jde. V Nydroidu pro Android to otevřít nejde, ne FYXu a v Nnn to otevřít jde
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    TOOMIX: Tak asi je to standardni aplikace od Marka prej. Co ja vim 🙂
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    REDSNAKE: nyxdroid pro iOS není ne? To je jen FYX a standardní iOS klient od NYXe
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    SKAUT: U me dobry, nyxdroid pro ios
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    REDSNAKE: Minimálně v mobilni androidi appce nefungují odkazy.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    Dovolím si malej spam, prodávám zásoby které už nevyužiji.
    [RASPBERRY Pi 3 Model B 1GB]
    [Orange Pi One H3 512MB 2ks]
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    DIDA: Ono to asi většině nevadí ale když je z toho CAN deska na toolhead 3D tiskárny která je uzavřená tak mají lidi problémy.
    Nejsem programátor ( takovej vecnej začátečník) takže po programový strance nevím ale po HW se mi jinak líbí. Hezky vybavenej, USB nativně rozměrově nenáročný, levný, PIO se taky zdají hodne fajn... Low power tuším moc není (tam asi vyjde lip ESP32 - na desce co jsem si dělal jsem se dostal na 5μA ).
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    DIDA: Já mám pocit, že ta interní flash paměť (2MB) se dá použít na čtení/zápis dat, ale nezkoušel jsem.

    Na tom Pico se mi nejvíc líbí jak jednoduchý je ho flashnout. Zmáčknu tlačítko, připojím, nahraju tam firmware staženej z netu a funguju. U těch ostatních čipů je to občas hroznej porod to buildnout a flashnout. Ve spojení s tím Circuit/MicroPythonem super věc na výuku/zkoušení, když si tam člověk jen prostě edituje čímkoliv kód a po uložení souboru se to samo přenačte a není potřeba nic flashovat a hodiny čekat.
    DIDA
    DIDA --- ---
    SKAUT: Aha, tak tohle mi zrovna nevadilo. Koukám, že se dělá pouze ve verzi do 85°C. Já jsem PICO testoval hned jak vyšlo, ale bylo k tomu ještě prd dokumentace a dost věcí přes standardní knihovny nechodilo. Pak jsem se k tomu už nevrátil a když nastala CPU krize a v podstatě se nedali za rozumnou cenu sehnat moje oblíbené STMka, tak jsem přešel u čeho to šlo na ESP32. Dneska mám v hodně zařízeních ESP32-S3 a spokojenost. Hodně tomu prospělo nativní USB, jak na programování, tak na debug. S3 je hodně povedená, konečně není část pinů pouze vstupních a část co se nesmí používat kvůli sdílení s vnitřní FLASH jako u 32. Asi jediné co mě mrzí je to, že odstranili RMII. Řeší se to teď přes SPI, třeba s W5500. Každopádně za tu cenu co se S3 prodává je super.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    DIDA: A mohla by být verze na vyšší teploty 😔
    DIDA
    DIDA --- ---
    RORSCHACH: Jo, je super, jen škoda, že do něj nedali nějakou interní FLASH paměť.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam