• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    nezahlídli jste někde ten 1W modrej laser ?
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: tak to dneska dorazilo. Docela rychlé. Trackování v ČR nefunguje (mluvil jsem s pošťákem, co mi to dovezl - ještě předtím zavolal, jeslti jsem doma), protože to ČP přečísluje. Z HK to šlo jako RAxxxxxxxxxCN, ale u nás už jako RRxxxxxxxxxVV. A to české číslo se ale oficiálně nijak nedozvím.

    Bylo označeno jako GIFT. Oteřveno to nebylo ani v Číně, ani u nás.
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Nejakou takovouhle mam u stolu: http://www.dealextreme.com/p/e27-3w-220-250lm-white-3-led-bulb-220v-54843
    myslim, ze dokonce nejakou levnejsi (asi za 80kč v přepočtu). ale kazdopadne podobnou. delaj se uplne stejny treba ve verzi pro ty podhledy nebo i do jinejch patic. vsechny sou stejne maly. jedna ta podhledova se mi spalila, ze jedna z tech ledek byla spatne zatavena a uplne se rozpadla. ale kdyz sem ji zkratoval, tak sviti dal aspon ty 2...
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: ja mam takovou malou hlinikovou 3W se 3ma ledkama a v pohode. Ale pouzivam to treba vecer pred spanim, trochu se u toho da cist, ale nevim jestli je to zdravy. Je pomerne studena. Treba pri koukani na film si s ni svitim na polici, ktera je do zluta, takze to dava relativne teply svetlo odrazem. ale delam to spis kvuli tomu aby me to neoslnovalo odrazem od bily zdi. mam to v lampicce u stolu a je to fajn. to svetlo je docela ostry, kdyz neco delam nebo fotim, coz muze bejt plus.

    Jinak docela rozumne se da svitit tema ledkama co sou jako nahrada za halogeny do podhledu. Ja mel jednu treba nad misou na zachode (a ten bilej porcelan uplne luxusne svitil v tom namodralym svetle kdyz zbytek mistnosti byl do zluta - vypada ta misa pak tak nejak cistejc :-)))) v praci mame v podhledu mix ruznejch ledek z ruznejch zdroju a docela to jde (na to ze mame tmave vymalovany zdi)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    book :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    EXX: Co já mám doma tak zatím v pohodě. Uvidí se časem.
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    pls pls .. nevíte kde maji kopie nějakejch parádních batohů .. jakože do města, ne uplně velký
    EXX
    EXX --- ---
    VASAX: to ti nikdo nerekne .. jednou to koupil muj tata, takovou tu "kukuřicožárovku" ted uz nesviti skoro vubec (nechal ji svitit nonstop v jedny mistnosti, ciste proti zlodejum a tak aby to vypadalo ze tam nekdo sviti), a jako uz asi po 14ti dnech sviceni par z ledek nesvitilo vubec , dalsich par jen problikavalo apod.. fakt bych to nedoporucil
    VASAX
    VASAX --- ---
    EXX: Jaký a co je to "časem" .. dík :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    TIGRE: Přesněji v rukou dopravce... v rukou pošty to bude až to "doručování adresátovi"...
    EXX
    EXX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: nebrat, oni totiz taky nesvitej moc a casem dost ztracej, jednu jsem mel a uz je v koši. jsou firmy co to umej udelat jakoze zajimavy svetlo s dobrym podanim barev a dobrym rozptylem, ale tyhle "kukuřice" jakože přímá náhrada za žárovku nejsou vůbec dobrá cesta. to radsi nejaky jiny LED bulb
    TIGRE
    TIGRE --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: to znamená, že to opustilo čínskou celnici a je to v rukou pošty.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    departure from outward office of exchange
    Už jsem googlil, ale jsem z toho tumpachový.
    co to znamená? Btw. tohle by mohlo jít na nástěnku. To pořadí, jak to jde za sebou, a co co znamená... Dík!
    GREGI
    GREGI --- ---
    parada... taky sem takovou diskuzi chtel zalozit:)
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    Jak to vypada v DX

    DX: What Happened to Your Orders? - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=axYtrVd4zHc
    VASAX
    VASAX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Na čtení mi nedělá problém to bodové bílé, je to dost ostré.
    Do tohohle bych vrazil asi nějakou tu vícestranou.. ten difuzér sežere tak 1/3 výkonu, tak s tím počítej ;)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    VASAX: lustr nepoužívám. jde mi o žárovku do lampy k posteli. mám na stolku u hlavy tohle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90029221/ tak jestli se toho nemám bát a jít do toho...
    VASAX
    VASAX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: mám doma tři od jednoho kusu "teplé" a jednu studenou plochou... zatím dobrý, ty teplý mají takovou divnou barvu a mohly by být silnější, ale člověk si zvykne..
    Ty teplý jsou krytý, ta studená je normálně cree ledky napálený na plošňáku
    TOM: To spektrum je fakt takový obtížný, trefit žárovku. oni udávaj kelviny, většinou jsou ty 6000-6500, což je denní světlo, takže studený bílý.
    Pak jsou tam většinou nějaký 3000-3500, což je v rámci žárovky, ale připadne mi že jim prostě chybí to červený spektrum...
    Na druhou stranu 4-5W svítí jak 40W, reálně si řeknou tak o 1/3 až 1/2 víc, co jsem četl různě po DX z měření. Ale pořád lustr co bude mít 5W * 3 žárovky *1,5 = cca 23 W, pořád lepší jak 120W ze žárovek... V rámci celého bytu o to víc....
    TOM
    TOM --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: já na přijatelnou "barvu" ještě nenarazil
    průser je to spektrum
    zlatá žárovka, tu podle mě zatím nic nenahradí :)
    zvlášť v zimě, kdy se každé suplování slunečního světla hodí
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    Jinak mam je uz asi pul roku, sviti zatim naprosto bez zadnych problemu, jednu z nich rozsvecim a zhasim denne mnohokrat, a zatim drzi, druha pro zmenu sviti snad 16 hodin denne, a zatim taky v cajku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam