• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    tyjo dolar nejak vyskocil nahoru... asi s vetsima objednavkama pockam...

    KURE: prodavaj tam takovy minilahvicky na benzin co se daj na klice a nevysychaj...
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    KOOTCHA: Ucel kresadla je jinej nez u zapalovace - kresadlo si ssebou muzes vzit na mesicni trek s tim, ze na konci bude zapalovat stejne dobre a spolehlive jako na zacatku, muzes s nim spadnout do vody a hned nato s nim rozdelat ohen aby ses ususil, nemusis mu venovat zadnou peci ani na nej brat v cemkoliv ohled, vydrzi kdyz na nej spadne sutr atd.

    Na druhou stranu rozhodne je prijemnejsi a jednodussi rozdelat ohen zapalovacem, pokud nejaky funkcni u sebe mas - a az kdyz Ti zapalovace dojdou, tak dojde na kresadlo...
    VASAX
    VASAX --- ---
    WENDIGO: Nesouhlasím, je to křesání kameny.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tyve já teda nevim, ale asi sem z jiný planety.Jako bývalýmu kuřákovi mi vydržel zapalovač minimálně měsíc a když si ho dám na cestách do futrálu na vařič, tak ho tam mám klidně na x let...problém bych nehledal v zapalovači.

    A benzinovej zapalovač doplníš mnohem snadnějc (já ho ale nepoužívám - nemám problém se sirkama v igeliťáku, nebo normálnim zapalovačem).Každopádně je to fakt zbytečná diskuze.Ať si každej nosí klidně balíček tampónů a škrtátko z DX :)

    určitě oceňuju srdcaře.Taky sem si lámal kartáček na zuby na půl, abych měl lehčí batoh :)
    KURE
    KURE --- ---
    no zippo vysychá...
    to neni zapalovač ale tamagoči. kdybych se na něj měl spoléhat tak sebou musim mít flašku benzínu. (no to možná neni uplně špatná věc :o)
    WENDIGO
    WENDIGO --- ---
    Tak vojensky nebo horolezecky zapalovace jsou dobre neznicitelny, ale to zalezi jak kdo chce machrovat. Ono by se zas dalo rict ze skrtatko je taky vlastne malo skautsky a jedinej spravnej zpusob je trit drivko o drivko.

    Ovsem souhlasim s tim ze kurakovi bezny zapalovac ve skupine kuraku a] nevydrzi dele jak 2 dny za b] po dvou dnech se pocet zapalovacu zahadne rozroste na 8
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    KOOTCHA: k zippu zase potřebuješ dlouhý vlasy, kožený kalhoty a hárleje.
    Já jsem se ptal na postup, jak rozdělat oheň škrtadlem. A na to už jsem odpověď dostal.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    třeba zippo...no to je každýho problém.
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOOTCHA: Zapalovače nejsou tak "nezničitelný" a minimálně choulostivý...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    tak doufám, že si místo čelovky svítíš smolnou pochodní a na zádech máš nůši z třešňovýho dřeva :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    KOOTCHA: viděl jsi snad toho chlapa, co pije chcanky, že by vytáhnul růžový zapalovač od vietnamců uprostřed pouště mojave? je to machrovina.

    a navíc zapalovač mi nevydrží dýl, jak dva výlety.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    jestli neni lepší si koupit za 5kč zapalovač a mít ho na 5 let :)
    NIKOPOL
    NIKOPOL --- ---
    ANARCHY: ... a takový ty škrtadla, co se prodávaj třeba na noze-nuz a jinejch krámech, to neni čína ? ... resp. který škrtadla doporučuješ ? (i když to je spíš dotaz do E.D.C.)
    ANARCHY
    ANARCHY --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: S dobrym kresadlem to jde - taky mi nefungujou levny cinsky kresadla, i kdyz vizualne delaji dobry divadlo...
    Kazdopadne ale treba rozcupovanou vatu nebo ten tampon zapali i levna cina na prvni, max. druhy skrtnuti...
    VASAX
    VASAX --- ---
    Správný troud (a následně malé větvičky na přiložení) je naprosto esenciální! Třeba taková ta jemná březová kůra (ten úplný povrch) natrhaná na malé proužky, nebo různá jiná suchá jemná paliva... a nesmí se podceňovat kompletní příprava - rozdělávali jsme takhle v zimě, zasněženo, lehce pod nulu, vše mokré. Rozdělat oheň nebyl zase takový problém, jak s kůrou, tak následně s kapesníkem, ale problém byl ho úspěšně udržet...
    MUXX
    MUXX --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: rozdelavali jsme ohen pul hodiny nez jsme sehnali neco co se da jednoduse zapalit. ale jde to no.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: BTW jemu na tom videu to trvalo 9 skrtnutí...a to jen proto že je pišus a mel ten firesteel moc daleko...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: já zvládnu za pár vteřin udělat ohen s kusem oceli, šutrem a uhelnym plátnem...ty taky, pokud budeš mít něco co snadno zapálíš...

    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    WOJTYLA: líbí se mi, že instruktážní video má 7 a půl minuty. A v návodu píšou, že to zvládnu za pár vteřin.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam