• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    VASAX
    VASAX --- ---
    MONOTYPEK: a co ti háže tracking pošty?
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    MONOTYPEK: zatím stále nic a je to již tedy měsic ++. poradíte, prosím, jak postupovat nejlíp?
    VASAX
    VASAX --- ---
    RESCAPE: Udělal mi to jen jedna ze 4 zásilek, který čekám (o to divnější to je)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    VASAX: dival jsem se a ja jsem zatim porad na CN..
    VASAX
    VASAX --- ---
    Dneska zase nějaký finty, checkuju ČP tracking jak to vypadá, zatím všude jen podáno a jedno číslo najednou neexistuje.. tak koukám a ono se zcela nenápadně změnilo i na DX, a změnilo i koncovku "RS90xxxxxxCH ". (a to zatím podle české pošty taky neexistuje).
    Tak jsem zvědavý, naposledy když se mi tohle stalo, tak změnilo koncovku na SG a už nikdy nedorazilo.
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    HK - hongkong post CN china post - china post je pomala, balicky pomerne dlouho cestuji ruzne po kontinentalni cine nez se dostanou na misto odletu zkusenost mesic a vice. HK je rychlejsi z moji zkusenosti dva az tri tydny
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: Funguje to tak (ale ještě poměrně to nebylo) že každé tracking numero se zaregistruje, tzn díky propojení databází ČP ví, že byla zásilka podána. Bohužel už to nefunguje jako centrální databáze, takže ČP o něm potom nemá ani tucha, dokud nedorazí do ČR.

    JInak DX posílá většinu z Číny a něco málo z HK. Z mé zkušenosti je tu HK rychleji... možná menší cargo co se musí naplnit nebo nevím :D. (jinak de facto Hk je taky Čína, že... ale chápeme se, ne?).

    Jinak ty obrázky zatím blbnou a nejsou u všeho, imho to zatím rozjíždí...

    JInak jinde jsem nakupoval jen na tinydealu...
    QUIP
    QUIP --- ---
    Jen tak pro zajimavost, pres mesicem (25.5.) jsem objednaval na DX a 29.5. bylo odeslano - zatim nedorazilo a tracking ceske posty uvadi pouze "Zásilka podána dne 30.05.2013." (a jak to, ze ceska posta vi o zasilce, ktera jeste nedorazila do CR? To ten tracking funguje mezinarodne i kdyby to nebylo adresovane do CR?)

    Pak jsem objednaval na DX 26.5. a bylo odeslano 4.6. - dorazilo v pondeli. (takze to predbehlo drive odeslanou objednavku)

    Nasledne jsem 12.6. objednaval na IntimateGadgets, odeslano 13.6. a dorazilo vcera 26.6. (z toho jsem byl fakt mile prekvapen, jak rychle to prislo). Hlavni rozdil je asi v tom, ze balicky z DX jsou z ciny (CN) a balicek z IntimateGadgets je Hong Kong (HK).

    Jsem zvedav na objednanou kameru RD32II, kterou jsem objednal na DX ve 3 rano 26.5. a uz v 11:30 mi psali, ze ji posilaji... tak schvalne, jak dlouho pujde :)

    BTW mate nekdo osobni zkusenosti s nakupem na www.chinaexworks.com a www.chinavasion.com?

    VASAX: no me nejde zobrazit ani jeden z tech obrazku a zvlastni je, ze to davaji jen k nekterym zasilkam.
    VASAX
    VASAX --- ---
    RESCAPE: Není zač. Bohužel to neurychlí, ale člověk má alespoň přehled :-)
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    VASAX: tak jsem to testoval a super, pouzivam aplikaci sledovatko pro android a hned tam hazu vsechny cisla zasilek.
    Ikdyz jeste neni zaregistrovana, napise se ze neni k dispozici ale pak se to samo aktualizuje a hlasi kazdou zmenu zasilky od odeslani az do doruceni ke me.

    Takze dik za zasadni informaci o zasilkach ted v tom mam jednoduchej prehled :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOC256: I když třeba v té špičce by to mělo být rychlejší, protože to tak dlouho nečeká na to, až se zaplní kontejner :-D. Ale praxe je jiná, ale to bych viděl spíš tím, že mají víc práce na DX, stáhout zboží od dodavatelů a zabalit... nejhorší jsou ti dodavatelé, co mají málo zboží či okrajové, protože to stahování zboží funguje na tomhle principu... (což bylo fajn třeba na starým layoutu DX, kdy vpravo úplně dole byl uveden výrobce, a člověk se mohl podle toho orientovat).
    VASAX
    VASAX --- ---
    KOC256: já jsem to pochopil z toho "ze nemaji neco jako jeden rok zaruku"
    Jako ty napájecí kabyl tam nejsou ve více provedení? já když koupim ten nejlevnější, a je to shit, tak si nechám vrátit kredit a pak koupím dražší (a tak pokračuji dál dokud není ok, většinou je to jen jednou).
    MONOTYPEK: jak kdy... minule posílali z HK a to dorazilo nějak za 14 dní, a předběhlo to všechno co se posílalo z Číny ještě předtím. co dorazilo za tři a čtyři týdny...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MONOTYPEK:
    to je pořád +- v normě :) nyní když není špička tak ten měsíc nevybočuje...
    MONOTYPEK
    MONOTYPEK --- ---
    po delší době jsem si něco objednal a už to zase nechce nějak dorazit. jak dlouho to trvá u vás, pls? já už si to nějak nepamatuji.
    5/21/2013 8:02:13 PM FullShipment All items have been shipped.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    VASAX:
    to zboží bylo do 120 dní staré ne rok :)

    A jednalo se o datově napájecí kabely pro iPhone. lighting 3m mi odešel již podruhé (poprvé už dorazil vadný) a druhý kabel byl pro starší iPhone... na to že ty kabely jen leží u postele a nijak špatně se s nimi nezachází (na rozdíl od metrovek které tahám všude jinde) tak se divím...
    VASAX
    VASAX --- ---
    Oni nemají jednoletou záruku, tam se to dělí na tři stupně, poslední je over 90 days a tam dost záleží na skutečné době, závadě a ceně produktu.
    Já beru spotřební zboží i u nás po roce odepsaný a reklamuji jen kdyby to bylo něco kór drahýho (pozlacený pětimetrový kvalitní HDMI kabel třeba). Za potřebku třeba považuji i myš do 300 kč :-)

    Takže myslím po roce 2 USD zpět je dobrý.

    Jedna věc, pokud jsi trošku zdatný elektrikář, tak dle mé zkušenosti je často elektrickou závadou pájení. A tak co čtu z komentářů že jim něco fungovalo chvíli nebo vůbec. Otevřeli, připájeli, propájeli, dopájeli a hotovo :-)

    Já bohužel tento skill (ani nástroje) nemám, tak se držím reklamací a raději od dražších elektronik.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ted jsem reklamoval dva kable, ktere proste se asi nekde prerusily nebo co...

    jeden do 90 dnu a ten mi vyreklamovali v pohode. u druheho do 120 dnu a tam mi napsali ze nemaji neco jako jeden rok zaruku ale jako nahradu mi poslou 2$. Jeho cena byla 3,6$. Coz je myslim fer... pokud me netahaji za nos s tou zarukou :). Kazdopadne je to porad jen zpotrebni zbozi tak jsem rad i za to... :)
    D13
    D13 --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: super, dik za tip
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    D13: u ainol-novo si něco nevybereš?
    D13
    D13 --- ---
    shanim tablet do 8 palcu s Tegra 3 cinske kvality, s cenou do cca 4k. nevite o nejakem schopnem zdroji?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam