• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    QUIP
    QUIP --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: tak to jsem zvedav, jestli ti to opravdu prijde, nebo ti poslali krabici plnou tvrdeho chleba! :)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: takže za dva dny odesláno. Moc jsem tomu ani nevěřil...
    Co je může vést k tomu, že prodají kolo za 754czk s free shipping?
    Reklama? Někdo jim zaplatil zbožím, kterého se potřebujou zbavit? Chyba? (Hned druhý den tam už to kolo v nabídce nebylo.)
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    KOC256: dík ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    DEEJAYY:
    napis jim pres formular na webu... dej tam fotku (ze ktere nebude nic videt) a oni ti nabodnou tri moznosti jak to vyridit...
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    Koupil jsem si z DX transmitter a po pár dnech přestal fungovat, má někdo nějaké zkušenosti jak postupovat s reklamací? díky ..
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: No v tomhle závidím lidem, co se v tom rýpat umí, protože to není nic extra složitého, ale neznalý člověk se toho prostě bojí :).
    QUIP
    QUIP --- ---
    VASAX: ona to neni zas takova slozitost, ale chapu, ze kdyz jsi se pitvanim elektroniky nikdy nezabyval, tak nemas chut se do toho poustet :)
    V podstate na ty LiPolky staci pripojit vnitrek z tohoto
    http://dx.com/p/1000ma-car-cigarette-powered-usb-adapter-charger-dc-12v-24v-34040

    Z jedne LiPolky by se dal pouzit tenhle step-up
    USB DC 2.5V to 6V Voltage Step Up Boost Module - Red - Free Shipping - DealExtreme
    http://dx.com/p/usb-dc-3v-to-5v-voltage-step-up-boost-module-red-146765

    A ja to zkusim s timhle, protoze ten uz mam doma
    http://dx.com/p/mini-dc-dc-voltage-stabilizer-regulator-module-red-126106
    VASAX
    VASAX --- ---
    QUIP: trošku jsem to prošel a je to víceméně nastejno, jak ty co ji sem hodil. Ale do něčeho takovýho bych šel, má to víc smysl než rešit nějaké kryty a tak.
    PISTA1: Na tohle nemám jak skill, tak vědomosti, bohužel :-(
    QUIP
    QUIP --- ---
    PISTA1: sazel bych spis na 2S (uz proto, ze se mi vali doma) a DC DC menic jsem si na $3 objednal na DX a uz konecne dorazil - prave na tohle :)
    Ja prave cekal, ze v tom maji taky 2S, ale ani s tou 1S by to nemuselo byt tak hrozny, i step up menice maji dneska uz dost slusnou ucinnost (tak jako nektery step down maji mizernou, nebo jeste pripady, kdy se misto DC DC menice pouzivaji linearni stabilizatory)...
    Kazdopadne diky za zkusenost, aspon vim, ze si to radsi zbastlim sam z baterek, ktery muzu nabijet aspon 1C :)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QUIP: tyhle power packy jsou uplně na ho....
    vevnitř je 1S článek a obič step up měnič kterej pěkně topí, takže energie kterou je to schopný dodat mnohdy neodpovídá ani polovině udávaný kapacity.

    Daleko lepší je DIY řešení z 3S lipolky a autonabíječky ;)
    Je to step down měnič takže daleko menší ztráty a energie z týhle baterky dostaneš daleko víc než z tý 6,6Ah :D

    QUIP
    QUIP --- ---
    VASAX: osobni zkusenost s tim nemam, ale z principu veci bych neocekaval prilis problemy. Neni v tom zadna highend technologie, proste jen sada lipolek patricne kapacity, jednoducha interni nabijecka a nejaky regulator na 5V pro vystup.
    Baterky tam nebudou namahane zadnym velkym proudem ani pro nabijeni, ani pro vybijeni, takze bych cekal i docela slusnou zivotnost.
    Kdyz nad tim tak premyslim, koukal bych se po necem, co ma svoji vlastni nabijecku s nejakym slusnym proudem a nenabiji se to jen z USB pres mini USB konektor. Protoze nabijet 6000mAh baterku pres USB s proudem 0.5A by znamenalo nabijeci cas 12h. U tech dvou, co jsem linkoval (nahodne jsem vybral dva nejlevnejsi kusy) se nabiji cca 1A, takze se ten pack bude nabijet asi 7 hodin :(

    Pro nejaky rychlonabijeni bych si snad radsi mel takovy power pack udelat z modelarskych baterek nabijet to aspon 3A :)
    VASAX
    VASAX --- ---
    Nějaký zkušenosti s těmihle batterypacky?
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    QUIP: taky koukam po takovych. Ja jen ze nekdo tu touhu vyrobcu po tenouckejch telefonech systematicky podryva :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    TAJSO: nj, nemam znackove telefony :) A za ty penize, to si radsi koupim neco univerzalniho pro jakekoliv USB zarizeni
    http://dx.com/...-mobile-external-power-battery-pack-w-dual-usb-ports-charging-adapters-black-130287

    http://dx.com/p/portable-6600mah-power-battery-pack-white-134331
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    QUIP: podivej se na sandberg.it, pro nektere znackove telephony prodavaji za relativne prijatelne ceny pridavne covery s baterii.
    QUIP
    QUIP --- ---
    TAJSO: nj, vykon (a spotreba) CPU v telefonech roste rychleji, nez velikost baterek. Me by nevadilo mit telefon o kus tlustejsi s dvojnasobnou kapacitou baterky, ale soucasne trendy jsou prilis ploche :)
    Tak holt k tomu objednat jeste nejaky cestovni powerpack. S tim se pak da zmizet klidne na tyden do dzungle.
    A ja jsem vetsinou prave ten nenarocny uzivatel, co jednou za den zavola a posle / prijme par SMS. Vyjimecne v aute pouziju GPS, ale tam zase muzu v klidu nabijet.
    VASAX
    VASAX --- ---
    TAJSO: Jasný, i tak dík :-)
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    VASAX: pokusim se ale ciloveho uzivatele bohuzel nemam uplne v zornem poli (je to pro kamaradovu matinku) takze nevim jestli budu mit uplne prehled :)
    TAJSO
    TAJSO --- ---
    QUIP: tady bych tipoval ze to s baterkou nebude lepsi. ve standby to vydrzi mozna par dni, ale pri nejaky vetsi aktivite bych tomu moc dlouhou dobu nedaval, preci jen 1200mAh je celkem malo, je to spis low end, pro nekoho kdo vola, pise a semo tamo pouziva nejakou tu aplikaci :)
    QUIP
    QUIP --- ---
    TAJSO: to nevypada vubec zle... ze bych si poridil nejaky upgrade misto ZTE Blade? ;) Ten ma GPS neskutecne pomalou (trva klidne i 10 minut, nez se chytne). Zase vydrz baterky ma slusnou. Kdyz je ve stand-by, tak vydrzi tyden. Ovsem kdyz zapnu wifi a zacnu prenaset nejaky data, tak je baterka tak za 2.5h prazdna :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam