• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    QUIP:
    RESCAPE:
    díky !
    QUIP
    QUIP --- ---
    DEEJAYY: obecne se s timhle pojmem setkas v ruznych eshopech a skladovem managementu - Stock Keeping Unit. Cesky by to bylo neco jako Skladove Cislo :)
    Takze po tobe chteji skladove cislo te reklamovane polozky.
    RESCAPE
    RESCAPE --- ---
    DEEJAYY: otevri objdnavku, a pak je to to cislo nalevo u toho predmetu, 5 nebo 6 cisel myslim
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    asi lama dotaz - při reklamaci se vyplňuje defective SKU - nevíte někdo co to je?
    VASAX
    VASAX --- ---
    Problém je v tom, že DPH je větší zlo jak clo... :-/
    FEEX
    FEEX --- ---
    ok, dik
    ROUMEN
    ROUMEN --- ---
    FEEX: osvobozené od cla je zboží do 150 EUR, takže když to rozdělíš do těch tvých 120, tak clo platit nebudeš. Zaplatíš jen DPH, to se platí od 22 EUR.
    QUIP
    QUIP --- ---
    FEEX: Rozdel a panuj, tedy rozdel a modli se.
    Vazne nemuzes spolehat na to, ze kdyz bude na baliku Gift, tak ti to projde bez cla a DPH. Jakmile je to jen trochu vetsi balik / obalka, projde to rentgenem a pak uz jim je jasny, ze kdyz mas v jednom baliku mobil, kameru, navigaci, ze to proste ma hodnotu pres 22E a je uplne jedno, jestli je na tom Gift, nebo ne. Vyzvou te k dolozeni cen atd. a clo a DPH z toho zkratka zaplatis.
    TOM
    TOM --- ---
    RIVAN, FILTHY_SAD_EMO: noo... tak platba už odešla, po těch 24h přesně, koukal jsem se i na účet..
    ale dodavatel se nějak netváří, že by ho to zajímalo
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FEEX:
    alespon co jsem tu cetl tak celnici nejsou uplni hlupaci...
    FEEX
    FEEX --- ---
    KOC256: muzu, ale jedna ta vec je stejne za 120usd
    KOC256
    KOC256 --- ---
    FEEX:
    muzes to rozdelit?
    FEEX
    FEEX --- ---
    Chci se zeptat u toho aliexpres delaj neco jako , ze napisou na balik darek? Potreboval bych objednat veci v celkovy hidnte kolem 500usd, budu muset pak platit clo?
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    TOM: jo, mně taky. Než stihnu otevřít mailbox, tak už tam mám potvrzení platby...
    RIVAN
    RIVAN --- ---
    TOM: Mě to většinou ověří během chvíle ...
    TOM
    TOM --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: njn, první nákup mimo dx .)
    chápu že nechtěj podporovat paypal, ale nechápu proč trvá platba kartou tak dlouho (24h)
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    TOM: jo, furt. je to tím, že defaultně je tam usa, a ty to předěláš na EUR (CZ).
    Zadej, že jsi v CZ, nebo se rovnou přihlaš a máš to.
    TOM
    TOM --- ---
    Napsal vám někdy aliexpress "The shipping address you selected is different from the address we identified. The shipping cost has changed accordingly." a změnil free shipping na 50$ a víc?
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    premyslim, zda chtel opravdu rict, ze tam doslo k explozi, nebo je to jen nejaky kvalitni preklad toho, ze meli volno :-D
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    nice day,friend. Sorry for the delay,for this inconvenience we've sent you two gifts as compensation,hope you wil like them.Also wish you kindly understand,we did tell you the truth, your parcel was really sent out when we informed you,but as the DHL failed to update the tracking info online in time due to their warehouse explosion in period of National holiday,so made you misunderstand.
    CH_IN_A
    CH_IN_A --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam