• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    QUIP: presne presne... celej rok v pohode a za poslední dva tejdny už 4tá vec na refundu páč nepřišla...
    TOM
    TOM --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: až někde tady, protože čínskej tracking u všeho ukázal, že to naložili do letadla
    QUIP
    QUIP --- ---
    Je to ted s tema balickama fakt nejaky divny. Jeste v rijnu mi spousta veci prisla za 10 - 20 dnu a ted na nektere veci cekam uz 7 tydnu a porad nic. Dokonce i od stejneho prodejce, od ktereho mi to v zari prislo za 10 dnu.
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    TOM: by mě zajímalo, co se děje. Jestli už před měsícem naběhly Vánoce, nebo jestli měli nějaký svátek, nebo jestli to fakt krade až někdo v Česku, protože ty trackovatelné zásilky opustily Čínu, a pak se po nich slehla zem.
    Nebo je nějaká změna na celnici a mají tam frontu na týdny?
    Nic v krabici nepřišlo. Obálky 4/5 ano.
    Nicméně dispute a refund proběhnul v pohodě.
    Objednal jsem znova, tak uvidím. Škoda, že už asi nestíhám Vánoce.
    TOM
    TOM --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: jsem na tom podobně
    těžko říct, kde se to ztrácí, tipnul bych si ale ČP nebo celníky - jakmile neuvidí RK321321321CN, tak si můžou bejt jistý, že to nikdo nedohledá :/
    MATT
    MATT --- ---
    Why Worldwide Free Shipping Make Sense For China Seller?
    https://cargofromchina.com/free-shipping/

    How do Chinese eBay sellers ship so cheaply across the world? - Quora
    https://www.quora.com/How-do-Chinese-eBay-sellers-ship-so-cheaply-across-the-world
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: z pohledu zakaznika, kteremu akorat maji chodit balicky na domaci adresu, mi vsechno pres soukrome dorucovaci sluzby prislo vzdycky na cas az domu. U CP mi zhruba tretina domu nedorazi, protoze se tady ani neobtezuji zastavit a zazvonit. Az nasledujici den pochuzkar hodi do schranky "adresat nezastizen" a jdu si pro to na postu (takze minimalne den zdrzeni).

    A co se tyka posilani, balik do 5kg s hodnotou do 50 000 stoji u PPL stejne jako u CP.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    no tak oni maji vyssi ceny, takze me to nenuti nepouzivat CP... a s tou kvalitou nemas pravdu. Mam vyzkouseno na nekolika tisicich zasilkach denne co pres tyto dopravce expedujeme (kombinace PPL, CP, GEIS). Naopak CP vychyzi co se techto velkoobchodnich sluzeb tyce porad nejlepe jak cenou tak sluzbami...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: Z Nemecka jsem nedavno objednaval procesory (pres eBay) a postovne bylo 4 Eura.
    A proc by PPL, GPL a dalsi meli davat vyrazne nizsi ceny, kdyz je k tomu konkurence nenuti? Naopak si myslim, ze tyhle firmy si muzou klidne dovolit vyssi ceny, nez CP, protoze svoje sluzby (vetsinou) odvadeji mnohem lepe, nez CP.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    QUIP:
    nevim kolik si rekne za vystaveni podpisu...
    a neznam ani nejake srovnani sluzby posilani balicku s nemeckem, rakouskem, polskem, slovenskem... pak bychom se mozna mohli bavit trochu na urovni...

    ale treba u nas PPL, GEIS, ... to neumi/nedelaji levneji...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: tak zase na to staci rict jedine "Ceska Posta" ... uz to slova "ceska" je synonymem pro predrazene nekvalitni sluzby :) Vem si, kolik si rekne CP za vystaveni "elektronickeho podpisu". Pritom je to operace, kterou ja delam zadarmo (generovani SSL certifikatu) a pokud nekdo chce mavat potrebou overeni totoznosti, tak to dela notar za 50,-
    KOC256
    KOC256 --- ---
    no me to udivuje prave v tom ze nejlepvnejsi balicek jde u nas poslat za 44 s tim ze by to melo dojit do 5 prac dnu, dalsi alternativa je za 117 kdy to dojde druhy den... a to se bavime o vnitrostatni doprave. Zadne lode, letadla, ...
    DKN
    DKN --- ---
    ano, skutecne postovne z Ciny dotuje cinska vlada, prave proto, aby podporovala export. navic je zde mnoho dalsich faktoru, jako dohoda mezi eBay, USPS a China post nebo levna pracovni sila.
    THEODORT
    THEODORT --- ---
    china post ma opravdu postovne zdarma coby jakysi dotacni program, ve vysledku je to velice efektivni zpusob nebot:

    evropani nakupuji
    prodejci posilaji i v nejmensim mnozstvi
    china post ma dokonalou kontrolu nad lifrovanim veci po svete a tudiz usetri
    cinska ekonomika shrabne od prodejcu dane, naleje je do china post a jeste zbyde
    QUIP
    QUIP --- ---
    Taky jsem slysel o tom pausalu. Ale klidne to muze byt "jedna pani povidala". Zadne zarucene informace jsem o tom necetl.

    Ona je ta Cina vubec takovy vesmir sam pro sebe, protoze i kdyby postovny bylo zadarmo, tak u nas i ta bublinkova obalka stoji zhruba $1 :)
    RADDINO
    RADDINO --- ---
    ja zas slysel, ze obchody plati china air post nejaky pausal a nasledne maji vsechny zasilky do urcite vahy zdarma. proto mi obcas nakup nekolika veci prijde v baliccich zvlast. ale jiste to nevim
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Vzdycky jsem uvazoval jak se cinanum muze vyplatit posilat treba neco v cene 1€ k nam. Nikdy jsem nedostal nejakou kloudnou odpoved az do vcera... Kolega rikal, ze to postovne dotuje cinska vlada jako podporu ekonomiky... Vite o tom nekdo neco?
    QUIP
    QUIP --- ---
    Psal jsem vcera asi 3 dalsim prodejcum s otazkou, jak to vypada se zasilkou, ze mi jeste neprisla. Tak jeden ani nediskutoval a rovnou poslal refund, dalsi zase prodlouzil Protection Period.
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    KOC256: nešílim ale už jsem z asie koupil mnoho desítek vecí... jen na Ali k 60ti objednávkám. Takže mám jistej vzorek toho jak to chodí a když neco radim tak to neni protože si to myslm, ale protože mám zkušenost...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    WOJTYLA:
    zase nesil... :)

    A 1$ zakázky TN ani nemývají ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam